Kierunek lekarski, Pomorski Uniwersytet Medyczny (PUM) - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Nauki jest więcej w porównaniu z liceum, ale jest to kwestia przyzwyczajenia i wszystko można na spokojnie ogarnąć, tylko trzeba być systematycznym.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Poziom zajęć jest bardzo dobry, biblioteka i czytelnia to nieodłączne elementy tego kierunku, znajdzie się tam każdą książkę i spędzi nad nimi wiele godzin, niestety nie wszystkie koła naukowe są chętne do przyjmowania studentów z 1 roku, ale ich oferta jest bardzo różnorodna i na wyższych rocznikach można wybrać coś bardzo interesującego.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Panują bardzo dobre stosunki pomiędzy studentami, nie zauważyłam żadnego wyścigu szczurów, z asystentami/wykładowcami zawsze da się dogadać.

Życie w mieście

Zajęcia znajdują się w kilku różnych miejscach Szczecina, ale bez problemu da się dojechać do nich komunikacją miejską, nie zajmuje to długo, max 30 min od akademików (są bezpośrednie połączenia bez przesiadek). Jest wiele możliwości spędzania wolnego czasu, blisko akademików znajduje się siłownia, klub studencki, 10 min tramwajem od akademików znajduje się "nocne centrum" Szczecina czyli Deptak Bogusława X.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Polecam wybór tej uczelni i tego kierunku, wcale nie żałuję, że nie wyjechałam do innego miasta (np. do Warszawy), ponieważ miałabym o wiele więcej nauki (wyższe wymagania), było by zdecydowanie trudnej. Tutaj panuje świetna atmosfera, mam bardzo zgraną grupę.