Kierunek lekarski, Śląski Uniwersytet Medyczny (ŚUM) - opinia studenta II roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Dużo więcej nauki niż w liceum, jeśli się nie kocha medycyny, to można zwątpić, później jest jeszcze więcej nauki, ale zajmuje ona mniej czasu, bo z czasem człowiek uczy się uczyć.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Zajęcia od 2 roku są bardzo ciekawe, na 1 roku tylko niektóre. Biblioteka jest dobrze wyposażona, do dyspozycji jest też czytelnia oraz ebooki. Ciekawą opcją są częste warsztaty szycia chirurgicznego. Koła naukowe bardzo ułatwiają rozwijanie swoich pasji i wyjazdy na konferencje naukowe. Można także dołączyć do IFMSA Poland, co pozwala poznać nowych ludzi i przy okazji dużo się nauczyć, a także samemu edukować innych. Dla każdego coś dobrego :)

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Atmosfera jest dobra, ale jak wszędzie zdarzają się jednostki nastawione na sztuczny wyścig szczurów, który nie ma sensu, bo i tak wszyscy skończą te studia - o ile przebrną przez pierwsze 2 lata :)

Jak jest z mieszkaniem?

Ceny mieszkań są przystępne porównując z innymi miastami. Plusem akademika jest to, że jest praktycznie obok uczelni.

Życie w mieście

Dobra komunikacja miejska, dużo opcji na spędzanie wolnego czasu aktywnie (basen, siłownia, fitness, rower...) lub mniej aktywnie (kina, teatry, NOSPR, filharmonia, ale też kluby i dyskoteki).

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Gorąco polecam ŚUM, ale tylko wytrwałym ;)