Kierunek lekarski, Śląski Uniwersytet Medyczny (ŚUM) - opinia studenta II roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Dużo więcej nauki niż w LO, około 4h dziennie nauki, jeden dzień weekendowy często można zrobić sobie wolny... na drugim roku wg mnie jest już dużo więcej luzu, ale trzeba uczyć się na bieżąco...

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Zajęcia prowadzone są na bardzo wysokim poziomie, jeżeli chodzi o większość poważnych przedmiotów, często prowadzą je wielkie sławy, uznani profesorowie i naukowcy, możliwości rozwoju są ogromne, gdyż w GOP mamy bardzo wiele różnie wyspecjalizowanych szpitali, ośrodków dydaktycznych etc. Koła naukowe działają prężnie, lecz własnym torem i polecam je starszym rocznikom.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Podejście wykładowców jest bardzo różne, to zależy od katedry... wyścig szczurów niekoniecznie, w dużej mierze sobie pomagamy i nie ma niezdrowych sytuacji. Przy tak dużej liczbie studentów na roku, współpraca jest niezbędna ;) odbywają się różne imprezy etc.

Jak jest z mieszkaniem?

W akademiku jest dość tanio, można wybrać odpowiadający nam standard w pokoju... z racji profilu uczelni raczej w akademikach jest spokojnie i z poszanowaniem spokoju innych ;) mieszkania w dzielnicy uczelnianej są niestety dość drogie, ceny porównywalne z warszawskimi, ale już np. w okolicach wydziału zabrzańskiego o wiele tańsze.

Życie w mieście

Bardzo dobre skomunikowanie, wiele możliwości spędzania czasu.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Polecam szczerze! wybór uczelni był dość przypadkowy, ale jestem zadowolona z poziomu i chociaż czasami bywa bardzo ciężko, nie żałuję ani chwili spędzonej na śumie!