Kierunek lekarski, Śląski Uniwersytet Medyczny (ŚUM) - opinia studenta II roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Studiuję równolegle 2 kierunek i daję radę, więc jakoś da się zorganizować wolny czas :p na 1 sem jest luźno (ale oczywiście trzeba się uczyć dużo więcej niż w liceum- codziennie powiedzmy tyle materiału ile w lo było na dużym sprawdzanie po dziale) , na drugim nie, dużo ludzi ma dość i płacze po nocach nad sprawozdaniami z biofizyki :p 2 rok 1 semestr- podobnie jak 2 semestr 1 roku, potem ponoć przyjemniej- póki co widziałam plan i faktycznie na to wygląda.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Ciężko mi ocenić, bo w koła się chcę zaangażować za rok, chyba jest ok, biblioteka mogłaby być lepiej zaopatrzona, ale tragedii nie ma, różne konferencje, a warsztaty raczej z ifmsa.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Tragiczne... progi na egzaminach niemal wszystkich są tak ustawiane, ze 100 osób nie zdaje, często nikt nie dostaje 5, mimo np. 93 punktów na 100... wiadomo, są też mili wykładowcy, ale generalnie uczelnia nie motywuje jak większość grupy ma obecnie 2 poprawki... wyścigu szczurów raczej nie ma, ale jak dla mnie ludzi dość egoistyczni, przynajmniej ja tu mało kogo lubię, ale może taki rok. A i dużo pyta ustnie i potrafią wtedy bardzo niesprawiedliwie oceniać.

Jak jest z mieszkaniem?

Zabrze jest tanie- wynajmuję mieszkanie za ok.800 zł (ale mi się udało :) przeciętnie kawalerka-1000 + opłaty, pokój 1 osobowy-500). Akademiki dość drogie, nie pamiętam dokładnych cen.

Życie w mieście

Kiepsko :p kino,teatr, centra handlowe itp. są,do Katowic w miarę blisko (ale słabe połączenie z cz. miasta, w której się ma zajęcia na 1 i 2 roku). Generalnie bez szału, ale ja jestem z najpiękniejszego miasta w Polsce, więc widzę różnicę :p zajęcia na 1 i 2 roku są w dużej mierze na jednym kampusie, ale trzeba też trochę jeździć, generalnie dobrze jest mieć samochód.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Żałuję bardzo.