Kierunek lekarski, Śląski Uniwersytet Medyczny (ŚUM) - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Nauki jest o wiele więcej niż w liceum, ale nie ma tragedii (chyba, że chodzi o histologię, to jest to bezsensowne kucie na pamięć skryptu z błędami). Czasu wolnego jest stosunkowo dużo i nie ma nawału pracy, chociaż zdarzają się tygodnie, że nie można sobie trafić wiadomo gdzie. Książek nie opłaca się kupować - głównie korzystamy ze skryptów. Ogólnie jest dobrze.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Pierwszy rok jest zbyt wczesnym etapem, żeby się wypowiadać na ten temat, ale znajomi z wyższych lat twierdzą, że można się wykazać w kołach naukowych np. robiąc badania, które plusują w dalszej karierze.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Studenci są bardzo przyjemni i zintegrowani ( oczywiście są czarne owce, ale nieliczne). Asystenci i wykładowcy są zawsze pomocnie nastawieni, co też przekłada się na przyjemną atmosferę na zajęciach.

Jak jest z mieszkaniem?

Dla każdego coś dobrego, ale trzeba się w miarę wcześnie decydować, bo schodzą.

Życie w mieście

Zabrze nie jest miastem studenckim. Niby jest bar na Helence, ale często okupowany przez tutejszą ,,inteligencję". Zawsze zostaje boisko za akademikiem, gdzie są najlepsze imprezy. Można się wybrać do cntr miasta, gdzie zjadą się kluby, ale nie takie, jak w Katowicach.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Nie zgadzam się z poprzednikami, bo wyobrażają sobie, że są bogami na uczelni i wszystko im się należy. Uczelnia jednak ma weryfikować wiedzę, a nie tylko patrzeć na komfort rozkapryszonego studenciaka. Skoro polecają inne uczelnie, to nikt ich nie trzyma na siłę :) Uczelnia jak najbardziej na plus, a campus na Rokitnicy jest piękny, zadbany i zielony.