Kierunek lekarski, Uniwersytet Medyczny w Łodzi - opinia studenta II roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Nie jest aż tak źle, ale uczyć się trzeba dużo i regularnie. Na drugim roku w stosunku do pierwszego jest dużo mniej nauki, ale potem podobno znowu jest bajlando :D

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Super, świetna biblioteka, dużo konferencji i warsztatów, mnóstwo kół naukowych, a po skończeniu lekarskiego praca zawsze jest w czy poza Polska.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Wykładowcy jedni lepsi inni gorsi. Generalnie są ok. Jest trochę świetnych wykładowców. Co do asystentów to podobnie. Relacja w miarę dobra, ale bez szału. Idiotów nie brakuje nigdzie. Panuje raczej wyścig w tym "kto więcej imprezuje, a zdaje" niż wyścig szczurów. Ambicją około 50% studentów jest zdać. Kolejnych 25% być dobrymi lekarzami, a reszty 25% osiągać jakieś większe rzeczy. Ludzie ambitni raczej współpracują, natomiast 50% leni żeruje na reszcie.

Jak jest z mieszkaniem?

Bez problemu, niskie ceny i duży wybór. Dużo nowych mieszkań do kupienia. Dużo akademików. Także super.

Życie w mieście

Łódź jest mocno zaniedbana, ale niesamowicie się rozwija, ma swój nieprzeciętny klimat. Ciekawa pod kątem historycznym (polecam film "Ziemia Obiecana") i urbanistycznym. Łódź to filmy, rewitalizacja, pałace, secesja, ciekawa tkanka urbanistyczna (bardziej jak w USA), życie studenckie. Dla każdego coś dobrego (są kina, teatry, kluby muzyczne, atlas arena, mecze). Dojazdy są spoko, komunikacja też spoko i tania. Łódź ma tez bardzo dobrą komunikację między miastową. Jest stosunkowo tania.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Przeprowadziłem się z Warszawy i nie żałuję, aczkolwiek w Warszawie też jest super. Warszawa jest droższa, jest większa niezdrowa rywalizacja i więcej buraków, natomiast Łódź jest tańsza, bardziej na luzie i ludzie bardziej przyjemni. W Warszawie jednak więcej się dzieje, jest więcej atrakcji, więcej życia. Sorki za błędy, składnie itp. Pisałem na szybko :) Ja mogę polecić Medyczny w Łodzi z czystym sumieniem. Wiadomo jak na każdej uczelni w Polsce można dużo dużo zmienić, ale mając w świadomości, że to kraj z takim a nie innym szkolnictwem wyższym to nie ma na co narzekać.