Kierunek lekarski, Uniwersytet Medyczny w Łodzi - opinia studenta II roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Nauki jest zdecydowanie więcej. Trzeba nauczyć się wiele szczegółów i nowo brzmiących nazw w krótkim czasie. Jednak trening czyni mistrza i choć materiału nie ubywa, co raz łatwiej jest on przyswajany. Jeśli chodzi o czas wolny, to jest go mało, chyba ze ktoś jest świetnie zorganizowany lub genialny. Na drugim roku jest go zdecydowanie więcej. Książki-najlepiej wybrać te, z których najłatwiej jest się uczyć. Nie polecam czytania wszystkich możliwych pozycji, bo przedłuża to bardzo czas nauki i często rodzi się wiele wątpliwości, bo zawsze znajdą się jakieś różnice. W kwestiach spornych zawsze trzeba sięgnąć po wykłady i sprawdzić, co profesor o tym myśli.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Zaopatrzenie biblioteki jest średnie. Książki można zdobyć, jeśli odpowiednio wcześniej się tym zainteresuje (na początku roku akademickiego, a najlepiej w wakacje, bo potem jest raczej trudno zdobyć coś ciekawego, ewentualnie pojedyncze egzemplarze). Wiele podręczników i atlasów jest dostępnych w wirtualnej bibliotece. Konferencje, warsztaty- jest ich sporo, zwłaszcza tych organizowanych przez IFMSA, dotyczą one naprawdę wielu tematów i często są bardzo ciekawe, polecam wszystkim, którzy chcą poszerzać horyzonty. Koła naukowe również są liczne, krążą o nich dobre opinie.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Nie zauważyłam wyścigu szczurów, atmosfera jest raczej luźna, studenci wymieniają się materiałami. Wiadomo, zdążają się wyjątki, ale właśnie- są to nieliczne jednostki. Podejście asystentów bardzo ludzkie. Choć są wymagający, to jednak wiele są w stanie zrozumieć i często idą nam na rękę.

Jak jest z mieszkaniem?

Mieszkanie, wiadomo, im bliżej uczelni, tym droższe. Ceny wahają się w granicach 600-800 zł za pokój jednoosobowy w dwupokojowych mieszkaniach.

Życie w mieście

Komunikacja często szwankuje, dlatego najlepiej jest mieszkać w centrum, gdzieś blisko uczelni. Tramwaje się psują i blokują tory na kilkadziesiąt minut. Ewentualnie można wyposażyć się w rower. Jeśli chodzi o rozrywkę, to jest dużo fajnych miejsc, są teatry, parki, muzea, kluby, knajpy... duża różnorodność, dla każdego coś się znajdzie.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Nie żałuję wyboru. Ludzie są bardzo fajni, w mieście dużo się dzieje, jest mnóstwo koncertów i wydarzeń sportowych. Uczelnia, jak dotąd, robi na mnie pozytywne wrażenie. Polecam!