Kierunek lekarski, Uniwersytet Medyczny w Łodzi - opinia studenta II roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Nauki jest dużo więcej niż w liceum, ale uczysz się tego co Cię interesuje (jeżeli dokonałeś dobrego wyboru), więc nauka przychodzi łatwiej. Jeżeli dobrze dysponujesz swoim czasem to tak naprawdę można znaleźć czas na wszystko.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Jest bardzo dużo możliwości, ale na pierwszym roku chyba lepiej skupić się na nauce, większość kół naukowych jest skierowana do starszych studentów.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Wyścig szczurów jest chyba dosyć typowy dla kierunku lekarskiego, ale na mojej uczelni nie jest chyba aż tak nasilony w porównaniu z innymi uczelniami. Wykładowcy i asystenci są raczej nastawieni pozytywnie i ugodowi.

Jak jest z mieszkaniem?

Akademiki są drogie, tańsze znajdują się bardzo daleko od uczelni (taniej można wynająć pokój w mieszkaniu bliżej), koszt pokoju w zależności od standardu i lokalizacji to od 500 do ..

Życie w mieście

Komunikacja miejska ma swoje humorki, zwłaszcza zimą, ale nie jest tragicznie. Łódź przez większość ludzi uważana jest za smutne miasto, ale ma też swój urok.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Nie żałuję, bo zawsze marzyłam o tych studiach, ale radzę dobrze zastanowić się nad wyborem kierunku, bo to studia dla wyjątkowo wytrwałych.