Kierunek lekarski, Uniwersytet Medyczny w Łodzi - opinia studenta III roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Pierwszy rok nie należy do najłatwiejszych, materiału do opanowania jest sporo, zajęcia wymagające, i mimo, że godzinowo nie jest ich zbyt wiele to czas przed i po zajęciach warto wykorzystywać maksymalnie na naukę tak, aby być z materiałem jak na bieżąco. Z drugiej strony jest to niesamowity czas doświadczania rzeczy o których wcześniej słyszało się lub marzyło, jak pierwsza wizyta w prosektorium ;) Przy dobrej organizacji czasu wolnego wystarczy na zajęcia dodatkowe, taniec język, spotkania ze znajomymi czy imprezy zwłaszcza te pokolokwialne. Optymistyczną wizją dla pierwszoroczniaków jest perspektywa rocznego odpoczynku na drugim roku, z wyjątkiem czasu sesji. Trzeci rok to znów szkoła przetrwania, ale zajęcia w szpitalach wynagradzają każdą minutę spędzoną na nauce.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Istnieje możliwość udziału w spotkaniach wiele kół naukowych, pisania pracy, a nawet rozpoczęcia własnych badań, wszystko zależy od zainteresowań i oczywiście opiekuna naukowego, tutaj ze szczerym szacunkiem warto polecić profesora katedry biochemii Jakuba Fichnę. Bardzo aktywnie działa stowarzyszenie IFMSA oferujące możliwość doskonalenia umiejętności, spotkań z ludźmi na gruncie medycznym czy wyjazdu na praktyki wakacyjne za granicę.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Atmosfera jak najbardziej pozytywna, uczelnia jest prostudencka, jest wielu profesorów pasjonatów swoich dziedzin, relacje w grupach są zazwyczaj bardzo udane, wręcz rodzinne, wiadomo, że są tacy którym zależy bardzo aby wciąż być na szczycie, ale nawet oni są sympatyczni.

Jak jest z mieszkaniem?

Wynajem mieszkania to koszt rzędu 600-800 zł, za jednoosobowy pokój w mieszkaniu, najlepszą lokalizacją jest okolica CKD przy ul. Pomorskiej/Konstytucyjnej.

Życie w mieście

Wadą uczelni są zajęcia odbywające się w różnych częściach miasta, ale dojazd komunikacją miejską jest bez zarzutu, obecnie wprowadzane są zmiany, więc myślę, że będzie jeszcze lepiej. Łódź oferuje wiele atrakcji, wyjątkowych miejsc, które w przerwie między zajęciami trzeba koniecznie odwiedzić.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Jak najbardziej polecam, studia w 100% spełniają moje oczekiwania i nie wyobrażam sobie, że mogłabym robić coś innego.