Kierunek lekarski, Uniwersytet Medyczny w Łodzi - opinia studenta IV roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Nieporównywalnie więcej nauki, można powiedzieć ze materiał z całego liceum to nie jest nawet 1 rok studiów, konieczna systematyczność, wtedy można wygospodarować czas wolny, bo nie można dać się zwariować, ogrom pracy, mnóstwo książek, pytania szczegółowe z przypisów itp.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Koła naukowe, organizacje studenckie, aczkolwiek rozwój zależy tylko od danej osoby, trzeba umieć samemu siebie wymyślić i nieraz przebić się przez mur niechęci żeby coś osiągnąć.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Atmosfera przyjazna miedzy studentami, nie ma wyścigu szczurów, wykładowcy, asystenci to już zależy od osoby i katedry, w większości nastawieni przyjaźnie.

Jak jest z mieszkaniem?

Cena kawalerki to ok 1200 zł, mieszkania dwuosobowego ok 1400 z rachunkami (czyli 700 na osobę), pokoju w mieszkaniu ok 500, w zależności od standardu i lokalizacji, opisane mieszkanie w dobrym standardzie i optymalnej lokalizacji blisko uczelni i centrum.

Życie w mieście

Komunikacja miejska dobrze rozwiązana, dojazdy na zajęcia w porządku, wszystko zależy od miejsca zamieszkania, mało możliwości spędzania wolnego czasu.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Nie polecam wyboru tej uczelni, są lepsze, bardziej przyszłościowe miasta niż Łódź, mimo prostudenckości katedr i asystentów, mało można się nauczyć na zajęciach gdzie większość czasu to seminaria i prelekcje, mało klinik.