Kierunek lekarski, Uniwersytet Medyczny w Lublinie - opinia studenta VI roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Nauki jest dużo, anatomia 3x w tygodniu, więc wracasz z zajęć i uczysz się na kolejne. Kolejne lata są lżejsze, każde zajęcia są raz w tygodniu, 6 rok ma system "zblokowany"(przez cały tydzień takie same zajęcia).

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Poziom raczej średni, bardzo dużo zależy od asystenta. Jedni się przykładają i prowadzą ciekawe ćwiczenia, a inni mają to gdzieś. Biblioteka... raczej nie licz na najnowsze wydania podręczników, chyba że o 6 rano będziesz czekać aż rozpoczną się zapisy po książki na nowy semestr. I w dodatku będziesz mieć mega duzo szczęścia że akurat uda Ci się zalogować do systemu. Wszyscy raczej korzystają z ksero.... Kół naukowych jest sporo, głównie zorientowane na pisanie prac...

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Atmosfera jest bardzo miła, studenci chętnie sobie pomagają, dzielą się materiałami itp.

Jak jest z mieszkaniem?

Pokój jednoosobowy w okolicy uczelni to koszt ok 500-800 zł, 2 osobowy to tak ok 800-900 zł za pokój w zależności od standardu i lokalizacji. Akademik państwowy to niższe koszty, ale ciężko się załapać na miejsce i poza tym na początku pokoje są 3 osobowe, dopiero ok 4-5 roku można dostać 2 osobowy, na 6 roku można starać się o 1 osobowy. Akademik prywatny w pokoju 2 osobowym to koszt ok 400-450 zł, 1 osobowy to koszt podobny do wynajęcia pokoju na stancji, czyli jakieś 800 zł.

Życie w mieście

Wszystkie zajęcia są w miarę w jednym miejscu, nie ma potrzeby jeździć po całym mieście. Jeden ze szpitali znajduje się w centrum, ale spokojnie można dojść tam pieszo w ok 15-20 min.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Polecam ze względu na miłą atmosferę na uczelni. Jednak poziom nauczania pozostawia wiele do życzenia.