Kierunek lekarski, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu - opinia studenta II roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

O wiele więcej niż w liceum, na początku jest problem żeby się do tego przyzwyczaić, ale spokojnie dacie radę ;) Grubość książek tylko wygląda przerażająco.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Poziom zajęć zależy od przedmiotu. Na pewno zaletą jest możliwość preparowania na anatomii. Podobały mi się również na pierwszym roku zajęcia z biofizyki i histologii. Niestety nie wszystko jest ciekawe. Jest mnóstwo suchej teorii i brakowało mi zajęć przygotowujących do praktyk pielęgniarskich. Jest duży wybór kół naukowych ale polecam zapisać się na 2. roku najwcześniej. Często odbywają się ciekawe konferencje. Polecam też zapisanie się do ifmsa czy innych organizacji studenckich.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Nie zauważyłam wyścigu szczurów ;) Większość dzieli się materiałami do kół i egzaminów.

Jak jest z mieszkaniem?

Ceny akademików są przystępne od 430 do 445 zł za miesiąc. Zazwyczaj są segmenty dwupokojowe i jedna łazienka i toaleta osobno na te dwa pokoje czyli na 4 osoby. Mieszkałam w Eskulapie i Hipokratesie. W hipokratesie jest przestrzenniej i cicho ale daleko do uczelni. Eskulap jest w idealnym miejscu i wbrew pozorom życie w akademiku to nie ciągła impreza. Ale warto mieć czasem stopery jeśli komuś przeszkadzają imprezy na korytarzu ale są tak może raz na 2 tyg. i mi to wgl nie przeszkadza. Segmenty to jakby osobne mieszkanko tylko kuchnia na piętro wspólna więc posiada się taki własny kąt ;) osobiście polecam, zawsze można z kimś porozmawiać a nie tylko siedzieć nad książkami i poznać ludzi nie tylko z własnego kierunku.

Życie w mieście

Komunikacja generalnie jest dobra, tylko jak to Poznań ciągle remonty i zmiany rozkładu.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Polecam tą uczelnie ze względu na atmosferę oraz podejście do studenta. Pierwszego roku może nie zdało ok. 15 osób na 300 a większość z nich się o to na prawdę postarała, więc nie ma jakiegoś przesiewu.