Kierunek lekarski, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu - opinia studenta IV roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Na 1 roku najgorzej, szczególnie anatomia daje w kość, ale wszystko jest do przejścia, ja nigdy orłem nie byłem a daje rade bez większych problemów, zero warunków itp. Z czasem wolnym bywa różnie - zależy jakie masz priorytety, moim było po prostu zaliczenie tych gównoprzedmiotów na 1 roku, od zawsze byłem pragmatykiem i nigdy nie jarałem się biochemia czy innym zbędnym gównem. Spokojnie wyskoczysz na piwko, siłownie czy pojedziesz do domu. Najgorszym okresem jest sesja, wtedy jest kumulacja kolosów i potem egzaminy wiec bywa średnio, ale tak jak mowie wszystko się da ogarnąć, bez żadnych stymulantów czy zarywania nocek :)

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Poziom różnie, biblioteka jest nowa i fajna, konferencje się zdarzają ale nie chodzę, to samo z kołami naukowymi. Perspektywy spoko, ale wiadomo jak jest z polska służbą zdrowia, warto mieć w zanadrzu znajomość języka żeby móc wyjechać za granice w razie czego :)

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Ogólnie bardzo spoko, czasem trafi się jakiś nadgorliwiec, ale ja mam ich w dupie i brnę do przodu :D

Jak jest z mieszkaniem?

Mieszkam w kawalerce z dziewczyną, 700 zł na osobę ze wszystkim, standard bdb jak na studenta, da się wyrwać tańsze mieszkania ofkors.

Życie w mieście

Nie ma problemu, jest bardzo spoko, ja nie lubię dużych miast ale daje rade we wrocku się odnaleźć.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Przede wszystkim na luzie, uczelnia jest git, ale studia są bardzo specyficzne, musisz wiedzieć ze to jest to co chcesz robić. I jeśli pójdziesz, a jednak się nie spodoba na 1 roku to niczym się nie sugeruj, bo tak naprawdę 1-2 i kawałek 3 roku nic wspólnego z medycyna nie maja :)