Kierunek lekarski, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu - opinia studenta VI roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Nauki jest dużo. Ogółem to moim zdaniem najtrudniejszy rok na studiach przez wielki przeskok w ilości materiału liceum-studia. Dopiero później dostrzega się, że na kolejnych latach wiele przedmiotów przewyższa objętościowo sławną anatomię, ale tego się tak już nie czuje, bo człowiek przyzwyczajony jest do ciągłej nauki. Pod względem ilości materiału to pierwszy rok plasuje się gdzieś na końcu stawki.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Możliwości zależą od chęci. Nie brakuje wszelkiego rodzaju kół naukowych, możliwości pisania prac naukowych, konferencji, poziom zajęć zależy w dużej mierze od prowadzących. Najgorzej jest z praktycznymi umiejętnościami ze specjalizacji zabiegowych. Teorii nikomu na pewno nie zabraknie, ale jeśli ktoś chce posmakować stania przy stole operacyjnym raczej będzie zmuszony do chodzenia na zabiegi w czasie wolnym.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Zależnie od grupy na zajęciach, w większości jest znakomita. Współpraca na całym roku również jest bardzo dobra. Wszyscy są koleżeńscy, pomagają sobie i nie ma wyścigu szczurów. Czasami zdarzą się jakieś czarne owce, ale jest ich tak mało, że giną w tłumie.

Jak jest z mieszkaniem?

Cena za pokój jednoosobowy w rozsądnych okolicach miasta to min. 700-800 pln. Akademik w 3-osobowym pokoju kosztuje ok 350. W akademikach można się uczyć (do tego przygotowany jest tzw. ryjec) jak i imprezować - do tego celu przeznaczona jest cała reszta akademika :)

Życie w mieście

Miasto nie jest jak każde inne- jest ładniejsze od większości innych :) Zajęcia w większości odbywają się w jednym miejscu, na wyższych latach przenoszą się do kliniki, gdzie również dzieje się prawie wszystko. Z dojazdami nie ma problemów. Sposobów na spędzanie wolnego czasu nikomu nie zabraknie. Miasto obfituje w wydarzenia kulturalne, w cieplejszych okresach praktycznie codziennie odbywają się grille na wałach.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Z uwagi na znakomitą atmosferę wśród studentów, super miasto i miłą panią A w dziekanacie serdecznie polecam :)