Kierunek lekarski, Uniwersytet Rzeszowski (UR) - opinia studenta I roku studiów niestacjonarnych

3

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Nie studiuję od połowu drugiego semestru, ale do tego czasu raczej mało nauki, nawet z anatomii i histologii w porównaniu do innych uczelni. Nie przypominam sobie prawie w ogóle zarywania nocek XD

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Słabe, ale to pewnie przez samo miasto i położenie. Uczelnia się stara, studenci też, ale nie da się nie zauważyć niedociągnięć i braku perspektyw. Dla osób z większych miast może to być szczególnie przytłaczające.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Baaardzo luźne, może nawet aż za nadto? Na drugich terminach te same pytania, brak wejściówek z wielu przedmiotów (moja grupa z anatomii nie miała żadnej), przymykanie oka na w zasadzie wszystko, przedmioty takie jak biofizyka praktycznie nie istnieją - jeżeli się lubi takie podejście, to idealnie.
Druga strona medalu to po prostu olewanie studentów i zajęcia bez sensu - jak np. seminaria z anatomii :)

Jak jest z mieszkaniem?

Tutaj bardzo w porządku, mieszkań dużo i całkiem tanio - lepiej brać jak najbliżej rynku, bo reszta miasta umiera wieczorami.

Życie w mieście

Cóż, jest to bardzo małe miasto i niestety to czuć, nieważne co miejscowi mogą o tym myśleć. Mało do robienia, mało do zwiedzania, mało do poznania. Może i jest dużo studentów i imprez, ale jak ktoś nie jest fanem melanżów to będzie się nudził. Komunikacja miejska tragiczna, przynajmniej można wszędzie na piechotę albo dojechać rowerem. Po zmroku na rynku głównie grasują menele i hordy pijanych nastolatków - reszta miasta raczej pusta i martwa. Zwłaszcza w okolicach budynku A5, gdzie jest większość zajęć i niestety znajduje się daleko od kampusu.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Nie polecam, ale bardziej z powodu moich własnych preferencji i być może innych oczekiwań jako osoba z dużego miasta. Jak ktoś chce na spokojnie zrobić studia w całkiem miłym mieście, myślę, że to dobry wybór.