Opinie o uczelniach

Stale poszerzana baza opinii o kierunkach studiów i uczelniach z całej Polski. Znajdziecie tu m.in. opinie z uczelni medycznych, technicznych i humanistycznych.
Baza zawiera subiektywne, anonimowe opinie. Jeżeli nie zgadzasz się z opinią na temat swojej uczelni - napisz własną.

Znalezionych opinii - 25

Kierunek lekarski, Uniwersytet Rzeszowski (UR) - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

5

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Żyć się odechciewa, popadłem przez te studia w nałogi. Krzysiu (wykładowca z anatomii) mówi jedno, a robi zupełnie coś innego (ale i tak jest spoko). Preparaty na ćwiczeniach z anatomii są w tragicznym stanie (świeży mózg przetrwał tylko tydzień). Nawet kawy się nie mogę napić, bo automat się zepsuł. Histologia nie jest taka zła jak wszyscy mówią, jeżeli się uczysz z matki, to zdasz. Wejściówki z histologii już są trudniejsze od kolokwiów. Podobno jest możliwość zaliczenia wfu przez pojechanie na wycieczkę do zakopanego, ale to tylko szczęśliwcy których lubi pan od wfu. Ogólnie to polecam serdecznie.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Są możliwości, ale trzeba zapierd*lać i spać po 6h.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Atmosfera jest bardzo przyjemna, nie ma dużej rywalizacji wśród studentów, każdy dla każdego chce dobrze (większość)

Jak jest z mieszkaniem?

Akademik jest daleko od uniwersytetu i trzeba dojeżdżać autem/autobusem/rowerem. Nadrabia za to cenami (460 za miejsce w dwuosobowym). Cena biletu semestralnego na autobus kosztuje 300zł, ale zawsze jest motywacja żeby zacząć jeździć rowerem.

Życie w mieście

Nie wiem, bo nie wychodzę z pokoju. Pod akademikiem jest klub, więc zawsze można pójść.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Najlepiej zacząć się uczyć anatomii na serio od początku, bo później będzie kaplica. Do histologii polecam książkę Agaty Wawrzyniak (królowa matka) bo na jej podstawie układane są kolokwia. Idźcie na chór, bo nie trzeba nic robić. Pozdro

Kierunek lekarski, Uniwersytet Rzeszowski (UR) - opinia studenta II roku studiów stacjonarnych

2

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Nauki jest tak 3-4 razy więcej i trzeba sobie wszytko samemu ogarniać bo na tej uczelni nikt nic nie wytłumaczy, nikt nie pomoże ani nie wskaże. Jedynie co dostaniesz to opiernicz za to że czegoś nie wiesz. Sesja, szczególnie zimowa to po prostu masakra. W ciągu dwóch tygodni miałam 15 zaliczeń/kolokwiów/egzaminów i to bez poprawek, bo jak ktoś wcześniej czegoś nie zaliczył to pewnie dobił do 20. Ferie zimowe nie za bardzo obowiązują, bo mimo, że oficjalnie mamy tydzień wolnego to w praktyce robili nam zaliczenia na feriach.
Drugi rok nie jest lepszy. Trochę mniej kolokwiów w trakcie roku, ale sesja chyba jeszcze gorsza.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Sporo kółek, super biblioteka. Poziom zajęć i zachowanie prowadzących - porażka.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Na pierwszym roku prowadzący to jakaś maskara. Tak jak napisałam wyżej - nic nie wytłumaczą a wymagają. Na drugim roku jest kilku bardzo pomocnych i kochanych asystentów, ale niestety jest ich bardzo niewielu. Jeśli chodzi o relacje między studentami, no to wiadomo, że zależy od tego na kogo się trafi.

Jak jest z mieszkaniem?

Rzeszów raczej nie jest drogim miastem, a jak uda się znaleźć mieszkanie gdzieś w centrum to wszędzie można na piechotę chodzić.

Życie w mieście

Problemu z dojazdami raczej nie ma. Komunikacja miejską jest punktualna i sprawna. Na rynku zawsze się znajdzie coś do roboty po zajęciach.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

ODRADZAM KIERUNEK LEKARSKI W RZESZOWIE. Jak już chcecie iść na lekarski to do jakiejkolwiek innego miasta. Uczelnia to żart, a student dla nich to nie człowiek. Traktują nas jak gumę na podeszwie. Przenoszę się jak tylko będzie okazja.

Kierunek lekarski, Uniwersytet Rzeszowski (UR) - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

5

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Powiem szczerze, że bardzo pozytywnie się zaskoczyłem. Od zawsze byłem straszony jak to na lekarskim nosa z książki nie wyciągnę. UR ma duży plus nad chociażby UMLUB, że na pierwszym roku mamy tak naprawdę 2 przedmioty wymagające nauki: anatke i histologię. Przedmioty zapychacze idzie bez problemu zdać czytając skrypt dzień przed+ prowadzący wiedzą, że ich przedmiot nie jest dla nas priorytetem i nie robią problemów.

Teraz trochę o anatomii:
W tym roku zmienił się szef katedry (wcześniejszy miał niezbyt dobre opinie). Aktualny zaś, jest super. Prowadzi bardzo ciekawe wykłady, gdzie wrzuca informacje kliniczne i zwraca uwagę na ważne rzeczy. Ćwiczenia, no cóż - zależy na kogo się trafi. Cześć asystentów jest już lekko wypalona (ale zajęcia są ciągle prowadzone na takie 3+), ale młodzi maja pełen entuzjazm do pracy. Trochę mało preparatów (w porównaniu do większych uczelni), ale nie ma tragedii.
Co na pewno na plus, szef katedry sam stwierdził, ze bochenek jest przestarzały i wymaga od nas informacji ze Skawin (inf dla maturzystów - skawina to mega mega skrót bochenka). Baza z anatomii nie siada + testy pisane w auli na testportalu (tu opinie różne, ale mnie się podoba bo znam od razu wynik)

Jeśli chodzi o histologie:
Nauki dużo, pani profesor nie umie wskazać pozycji do nauki i trzeba balansować miedzy trzema książkami i skryptami, ale ostatecznie idzie zdać mając elementarną wiedzę i więcej niż 10 iq. Na pewno na plus jest to, że na ćwiczeniach nie rysujemy szkiełek, tylko mamy gotowe zeszyty ćwiczeń i jedynie podpisujemy.

Jeśli chodzi o język, to zarówno histo jak i anatka wymaga od nas angielskiego (na kolosach zdarzają się odpowiedzi z literówkami w słówkach). Bez umiejętności uczenia się go, będzie na początku ciężko.

Generalnie UR traci na malej ilości preparatów i czasu w prosektorium (około 2h tygodniowo), ale za to nadrabia super kadrą (powiedzmy ze 85% jest super), nie naciskaniem na zapychacze (np. historia)

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Czytelnia jest super, bogata w książki, konferencje są, koła naukowe są. Ciężko mi powiedzieć o nich coś więcej, bo na I roku mało kto bierze w nich udział.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Atmosfera super. Asystenci i wykładowcy widzą w nas ludzi i naprawdę idzie się dogadać (wiadomo, są wyjątki od reguły). Jeśli chodzi o studentów, generalnie mega sobie pomagamy - bo bez tego ciężko. Jedyne zastrzeżenie, to na lekarski przyszło sporo osób które myślą, że będą imprezować i się lenić, a z drugiej strony są osoby co by chciały pisać wszystko jednego dnia. I tu często tworzą się nieprzyjemne spory, ale to zależy już od ludzi z roku, a nie uczelni.

Jak jest z mieszkaniem?

Nie ocenie, bo Rzeszów jest moim rodzinnym miastem.

Życie w mieście

Zasadniczo na I roku zajęcia odbywają się w dwóch miejscach - na kampusie i w instytucie anat i hist obok szpitala. Komunikacja fajnie działa, częste polaczenia (oba miejsca oddalone od siebie ok 10 min jazdy autem). Przy uczelni kiepsko z miejscami parkingowymi, ale za to przy instytucie obok szpitala, jest parking dla studentów odgrodzony szlabanem.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Generalnie czasem troszkę mnie boli, że wybrałem UR (ze względu na te małą ilość preparatów, a sam uwielbiam anatke), ale potem jak poczytam plącz kolegów z innych uczelni, to cieszę się, że wybrałem UR xD. U mnie dodatkowo plusem jest mieszkanie u siebie na miejscu.

Generalnie mogę śmiało polecić uczelnię, bo jest naprawdę super, a szefowie katedry są bardzo chętni na nasze uwagi i spostrzeżenia.

Nawet mieszkając gdzieś indziej i tak wybrałbym drugi raz UR.

Położnictwo, Uniwersytet Rzeszowski (UR) - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

4

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Nauki na początku jest dosyć sporo, porównywalnie dla klasy maturalnej w liceum, aczkolwiek na studiach są bardziej konkretne rzeczy, czasu wolnego na tym kierunku w 1 roku jest niewiele, ponieważ zajęcia są od 8-17, gdzie po całym dniu na uczelni w domu nie ma się siły ogarniać innych rzeczy, książki nie są wcale potrzebne, dużo jest plików pdf i prezentacji od wykładowców. Wykładowcy są raczej ugodowi, trafią się ci gorsi ale na szczęście mało ma się z nimi doczynienia. Wiele wykładowców tłumaczy trudniejsze zagadnienia jak małemu dziecku, dzięki czemu każdy jest w stanie ogarnąć

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Uczelnia daje spore możliwości rozwoju, ponieważ już po 1 półroczu jesteśmy kierowani na praktyki do szpitala, gdzie możemy sprawdzić swoje początkowe umiejętności, dla położnictwa są bardzo fajne koła naukowe.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Atmosfera jest w porządku, ludzi są mili i pomocni.

Jak jest z mieszkaniem?

Do akademika bardzo ciężko się dostać, mieszkania są w różnych cenach, ale cena za pokój waha się w okolicy 750-900 (mieszkanie 3 pokojowe) lub mniej przy większej ilości pokoi.

Życie w mieście

Miasto jest super, widać że bardzo się rozwija jest co robić, na pewno nie wieje nudą i każdy znajdzie coś dla siebie.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Nie ma co się załamywać ilością nauki i trzeba robić wszystko w swoim tempie.

Ochrona środowiska, Uniwersytet Rzeszowski (UR) - opinia studenta IV roku studiów stacjonarnych

5

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Zajęć jest dużo i dużo egzaminów w sesji. Na pierwszym roku trzeba było poświęcić więcej czasu na naukę niż w liceum, ale przede wszystkim trzeba było przestawić swój tryb z "uczenia się w szkole" na studiowanie;) Było jednak wystarczająco dużo czasu wolnego, a już na drugim roku spokojnie udawało mi się pracować w weekendy w jednej z sieciówek.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Bardzo fajne są akcje typu dni otwarte, pikniki nauki i pokazowe warsztaty, na które każdy może przyjść, a studenci OŚ mogą w nich uczestniczyć jako prowadzący, pokazywać czym się zajmujemy w czasie studiów i opowiadać o naszych przyrodniczych pasjach. Możemy też działać w kołach naukowych, uczestniczyć w konferencjach, wyjeżdżać na Erasmusa. Po obronie inżyniera planuję pójść na studia magisterskie OŚ, a potem starać się o pracę w parku narodowym.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Nasz rocznik jest bardzo zgrany, pomagamy sobie i wymieniamy się notatkami. Wykładowcy są w porządku - jeżeli pojawiają się jakieś problemy to ogólnie są wyrozumiali, choć trafiają się wykładowcy "trudniejsi do przejścia".

Jak jest z mieszkaniem?

Akademik jest kilka minut drogi piechotą od budynku gdzie mamy zajęcia.

Życie w mieście

Do centrum Rzeszowa można szybko podjechać z kampusu - są częste połączenia autobusowe. Jest w Rz. wiele klimatycznych miejsc do spotkań ze znajomymi, organizowane są fajne koncerty. Na zajęcia nigdy nie dojeżdżamy daleko, wszystko jest na miejscu.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Bardzo dobrze wspominam zajęcia terenowe, szczególnie te w Bieszczadach, Magurskim Parku i w Białowieży.

Ochrona środowiska, Uniwersytet Rzeszowski (UR) - opinia absolwenta studiów stacjonarnych

4

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Pierwsze 2 lata są dość obciążone, ale z każdym kolejnym rokiem ubywa egzaminów w czasie sesji.
Nie wszystkie informacje są podawane jak na "tacy" :P osoba ambitna musi poświęcić chwilę na zgłębianie swojej wiedzy, a jeśli jest ktoś dobrze zorganizowany to potrafi sobie wygospodarować czas wolny :) Plan zajęć jest rozsądnie układany, nie ma długich przerw miedzy ćwiczeniami/wykładami.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Zajęcia są na dobrym poziomie, laboratoria dobrze wyposażone.
Biblioteka ma bogaty księgozbiór, dostępne są w niej wszystkie pozycje książek wskazywane przez wykładowców.
Można udzielać się w warsztatach, piknikach naukowych, działać w kole naukowym, samorządzie studenckim.
Po OŚ można dorobić podyplomowo BHP co jest dodatkowym atutem przy szukaniu pracy np. inspektor czy specjalista do spraw ochrony środowiska.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Atmosfera na uczelni jest dobra, nie ma "wyścigu szczurów", prowadzący pomocni, sprawiedliwi co jest bardzo ważne (przynajmniej dla mnie :P ).

Jak jest z mieszkaniem?

Ceny mieszkań ok 700zł

Życie w mieście

Wszystkie zajęcia odbywają się na Kampusie Zalesie co jest dużym + ! Jest tu biblioteka, akademik, restauracja, sklep, punkt ksero. Uczelnia jest bardzo dobrze skomunikowana z innymi Kampusami czy centrum miasta.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Polecam OŚ oprócz zajęć teoretycznych czy laboratoryjnych jest wiele zajęć w terenie, na których panuje fajna atmosfera. Kierunek oferuje też ciekawe specjalności, każdy znajdzie coś dla siebie :) Ochrona jest II stopniowa po inżynierze można zrobić magistra.

Komunikacja międzykulturowa, Uniwersytet Rzeszowski (UR) - opinia studenta II roku studiów stacjonarnych

4

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Nie trzeba podręczników. Jest sporo różnych przedmiotów. Warto pamiętać, że ten kierunek jest związany z filozofią i historią, niekoniecznie z biznesem, jak wiele osób uważa.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Uczelnia daje dużo możliwości. Sama działam w samorządzie studenkim, organizacjach studenckich i kołach naukowych i czuję, że się rozwijam. Sam kierunek też jest ciekawy, typowo humanistyczny.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Bardzo dobra atmosfera.

Jak jest z mieszkaniem?

Dojeżdżam, nie wynajmuję.

Życie w mieście

Komunikacja po mieście jest w miarę sprawna, jednak poruszanie się autobusami niekiedy może sprawiać kłopot ze względu na brak punktualności i zgodności z rozkładamy jazdy. W Rzeszowie dzieje się wiele ciekawych rzeczy, różne inicjatywy, koncerty. Jest wiele możliwości na przykład dla miłośników gier planszowych, szachów, ale też sceny improwizacyjne czy karaoke dla poszukiwaczy innego rodzaju rozrywek.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Sama uczelnia daje wiele możliwości, kierunek jednak trzeba mocno przemyśleć ze względu na jego powiązanie z tematyką historii, filozofii, religii. Nie można mylić kierunku ze Stosunkami Międzynarodowymi, gdyż to zdecydowanie dwa różne, odrębne kierunki. Polecam typowym humanistom, którzy lubią poszerzać wiedzę na temat kultur z różnych stron świata, chcą podszkolić umiejętności językowe, interesują się tematem.

Pielęgniarstwo, Uniwersytet Rzeszowski (UR) - opinia studenta III roku studiów stacjonarnych

3

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Zajęcia są rozplanowane od 7 do 21. Nauki jest dużo głównie anatomia, fizjologia, podstawy pielęgniarstwa. Bywają też wolne weekendy. Jeśli jesteś osobą, która nie boi się częstych zmian, ognia krytyki i ciężkiej pracy to jest to kierunek dla Ciebie!

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

To co na zajęciach i pracowniach swoją drogą, a to co widzimy jak się robi w szpitalach to całkiem inna rzeczywistość. Biblioteka zapewnia wystarczający zasób do nauki, wiele pozycji jest teraz dostępnych w wersji elektronicznej. Jest możliwość uczestnictwa w kole naukowym dot. pielęgnacji ran. Istnieje możliwość przećwiczenia pewnych umiejętności w Centrum Symulacji Medycznej.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Atmosfera na kierunku jest wyniosła, wykładowcy nie traktują równo studentów, na uczelni panuje chaos organizacyjny.

Jak jest z mieszkaniem?

Ceny mieszkań są uzależnione od standardu i lokalizacji. Wynajmuje 2-os. Pkój na stancji za 450 zł. Podobnie cenowo w akademiku, gdzie przestrzeń jest znacznie mniejsza.

Życie w mieście

Rzeszów jest ciekawym miejscem do studiowania, jest dużo zieleni. Każdy znajdzie coś dla siebie. Nie ma problemu z dojazdem, poza zajęciami, które są do zrealizowania poza miastem. Wtedy może okazać się przydatny samochód.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Są momenty, kiedy żałuję wyboru tej uczelni i tego kierunku ale przypominam sobie, że inni też tak czuli i mimo trudu ukończyli te studia. Na podkarpaciu są inne uczelnie na których istnieje możliwość realizacji studiów na kierunku pielęgniarstwo, warto się dobrze rozejrzeć.

Biologia, Uniwersytet Rzeszowski (UR) - opinia studenta IV roku studiów stacjonarnych

5

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Nauki na pierwszych latach jest dużo, z resztą, przez całe studia zajęć i nauki jest sporo, ale to w końcu biologia to obszerna dziedzina nauki. Jednak na pierwszym i drugim roku jest chyba najwięcej nauki, dużo kolokwiów, zaliczeń, zajęcia nieraz do późna, ale wszystko jest do przejścia, trzeba się uczyć, ale można wygospodarować trochę czasu na odpoczynek i inne przyjemności 🙂.
Zaskoczeniem dla mnie była spora ilość chemii, przez dwa lata w każdym semestrze był jakiś mocno chemiczny przedmiot, ale i to jest do zdania, nawet jeśli ktoś nie umie rozszerzonej chemii z liceum.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Poziom studiów z biologii na uniwersytecie rzeszowskim jest naprawdę bardzo dobry, zajęcia są różnorodne, prowadzone w dobrze wyposażonych laboratoriach, ciekawe są również zajęcia terenowe. Istnieją koła naukowe, ich działalność nie jest co prawda zbyt prężna, ale mając chęć i zapał do nauki można znaleźć jakieś dodatkowe aktywności i projekty naukowe 🙂.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Atmosfera jest bardzo w porządku, prowadzący zajęcia podchodzą z szacunkiem i poważnie traktują studentów, oczekując tego samego z zamian. Z racji tego, że biologia jest mało licznym kierunkiem, wszyscy na roku się znają, wykładowcy również znają studentów, dzięki czemu panuje taka bardziej domowa atmosfera. Wiadomo, jak to zwykle bywa, zdarzają się wyjątki, jest parę osób, na które trzeba uważać, ale generalnie z większością wykładowców spokojnie można się dogadać 😀.

Jak jest z mieszkaniem?

Mieszkania w Rzeszowie są tańsze niż w innych wojewódzkich miastach, dodatkowo w pobliżu kampusu gdzie odbywają się zajęcia jest akademik, w którym też są całkiem dobre warunki. Dodatkowo warto wspomnieć, że można spokojnie szukać mieszkania poza centrum, gdzie ceny za pokój będą niższe niż w centrum, gdyż kampus, gdzie odbywają się zajęcia znajduje się bardziej na obrzeżach miasta, w otoczeniu domków jednorodzinnych i zieleni, dużo studentów wynajmuje właśnie pokoje w domkach w okolicy uczelni 🙂.

Życie w mieście

Bardzo dobry dojazd na uczelnię, pomimo tego, że kampus, gdzie odbywają się zajęcia leży na obrzeżach miasta, można bez problemu dojechać, autobusy jeżdżą tam nawet co 12 minut z różnych części miasta 🙂.
Ponadto, Rzeszów jest przyjemnym miastem, jest dużo zieleni w mieście, liczne parki, bulwary nad Wisłokiem, malowniczy rynek z wieloma fajnymi kawiarniami i knajpkami, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie 😀.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Aktualnie będąc na pierwszym roku drugiego stopnia, mogę polecić te studia, jest to bardzo fajny kierunek, dający szerokie, różnorodne możliwości przyszłej pracy z racji, że jest to szeroka dziedzina nauki. Polecam osobom lubiącym biologię, ciekawych eksperymentowania w laboratorium, pasjonującym się zwierzętami, zachowaniami zwierząt, roślinami czy środowiskiem. Każdy może znaleźć coś dla siebie, kogo interesują nauki biologiczne. Nie polecam tego kierunku osobom, które nie lubią biologii, gdyż nie jest kierunek studiów dla osób, które chcą po prostu mieć papier ukończenia uczelni wyższej, takie osoby zwykle rezygnowały i przenosiły się na inne kierunki. Oczywiście wątpliwości przy wyborze studiów są normalne, mało osób przyszły na studia z mocno sprecyzowanym swojej dalszej ścieżki, zwykle klaruje się to w trakcie studiów, co kogo bardziej interesuje, w czym chce się rozwijać. Nie polecam też tego kierunku osobom, które chcą poprawiać maturę, gdyż jest on mocno absorbujący i nie ma zbyt czasu na naukę do matury, chociaż zdarzają się osoby, którym się to udało 😉.

Dietetyka, Uniwersytet Rzeszowski (UR) - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

1

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Generalnie nauki jest dosyć mało. Egzaminy można bez problemy zdać ucząc się dzień przed.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Beznadziejne, moim zdaniem kierunek nie jest przyszłościowy, jest zbyt duży wysyp dietetyków na rynku.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Atmosfera okej jednak studenci dietetyki traktowani są przez uczelnię jako "zapychacz". Zawsze dowiadujemy się wszystkiego jako ostatni plus znaczna część zajęć jest cały czas odwoływana dlatego że kierunek lekarski ma pierwszeństwo i broń Boże żebyśmy im nie zajęli sali. Z tego powodu często tuż przed zajęciami były one odwoływane bo "lekarski nie ma sali".

Jak jest z mieszkaniem?

Stancje można wynająć od 500 zł nawet do 1000 zł. W okolicy uczelni dużo fajnych pokoi na wynajem.

Życie w mieście

Komunikacja okej. Korki tragedia ale za to na nogach blisko.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Nie polecam iść na dietetyke na UR. Lekarski jak najbardziej jednak dietetyka to dno.

Strony