Kierunek lekarski, Warszawski Uniwersytet Medyczny (WUM) - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Niewiele wolnego czasu, znacznie więcej nauki niż w liceum, aczkolwiek można się do tego przyzwyczaić, najgorszy jest początek. Trudność tych studiów jest ponadto bardzo rożna w zależności od asystenta, niektórzy mają łatwo gdy "dobrze trafią" i asystent im pomaga, dodaje punkty do wejściówek etc. niektórzy mają gorzej gdy asystent utrudnia, dodatkowo pyta lub wbija szpilki w niemożliwie małe struktury, o których nigdy wcześniej na zajęciach nie wspomina, ale i tak wszystko wyjaśni się na egzaminie, więc chyba nawet lepiej mieć trudniej teraz i uniknąć poprawek.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Duże możliwości rozwoju, dzięki licznym konferencjom i warsztatom, poziom zajęć często odbiega od ideału, a właściwie część jest źle prowadzonych, część jest też absurdalnych, choćby biofizyka. Zaopatrzenie bibliotek bardzo dobre, właściwie nie spotkałem jeszcze książki, której nie ma w bibliotece, aczkolwiek niektóre szybko znikają. Myślę, że w przyszłości również możliwości rozwoju będą bardzo duże.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Wyścig szczurów pomiędzy całością studentów na roku, ale można po prostu w nim nie uczestniczyć i nie czytać nawet ich kłótni na facebook'owych grupach. Bezpośrednio dotyka tylko grupa, a tu zależy, jeśli trafi się w grupie na ciekawych ludzi, może być bardzo dobrze. Zajęcia też rożnie, wszystko zależy od asystenta i jego podejścia.

Życie w mieście

Jak łatwo się domyślić jest bardzo dobrze, większość ciekawych koncertów i wydarzeń w skali całego kraju dzieje się w Warszawie, na komunikacje tez nie można narzekać. Trzeba dodać, że nie ma zbyt wiele czasu na to życie w mieście, ale czasami udaje się zobaczyć coś ciekawego, wystawy, filmy czy koncerty.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Jeśli ktoś naprawdę chce mieć trudno i kuć wszystkich szczegółów na anatomie z Bochenka, plus nie przeszkadza mu wielki stres jakim jest zaliczanie bazówek czy trudne wejściówki, to jest to dobry wybór. Jeśli nie radzi sobie ze stresem, to lepiej niech wybierze bardziej luźna wersje tych studiów, na przykład taka Bydgoszcz, wiem od znajomych, że raczej nie ma się czym stresować.