Kierunek lekarski, Warszawski Uniwersytet Medyczny (WUM) - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Nauki jest więcej niż na pierwszym roku, ale jest też czas na wyjście ze znajomymi, imprezę czy odpoczynek. Jak się ma szczęście to można mieć dwa dni w tygodniu wolne. Zajęć nie ma zbyt dużo, na wykłady raczej mało osób chodzi i są nieobowiązkowe, za to więcej nauki w domu w porównaniu do liceum. No i na każde zajęcia anatomii, histo i biofizyki trzeba być przygotowanym z tego co będzie na danych zajęciach omawiane, gdyż są wejściowki (z anatomii są trudne).

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Poziom zajęć z anatomii i histologii jest raczej wysoki, za to z mniej ważnych przedmiotów zazwyczaj odpuszczają i mało się robi. Biblioteka jest bardzo dobrze zaopatrzona, jest dużo kół naukowych.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

W każdej grupie jest część osób bardzo fajnych, z którymi można iść na imprezę, zintegrować się i ogólnie pogadać, a część która głównie się uczy i integrować z nami się nie chce. Wyścigu szczurów raczej nie ma i wymieniamy się materiałami, chociaż są też osoby, które czasami coś podkablują do zakładu.

Jak jest z mieszkaniem?

Pokój w mieszkaniu można już od 700 zł znaleźć i to blisko uczelni, całkiem niezłe warunki, ale trzeba dobrze trafić, niektórzy płacą i ponad 1000. W akademiku z tego co słyszałam to cena ok. 500, ale słaba lokalizacja i dosyć spokojnie jest jak na akademik.

Życie w mieście

Komunikacja miejska jest bardzo dobra, dojazd na uczelnie też jest ok, chyba że ktoś mieszka na drugim końcu miasta, zazwyczaj wystarcza czasu na przejechanie między zajęciami. Jest dużo możliwości spędzania wolnego czasu, mnóstwo imprez, jest gdzie wyjść na piwo, jest sporo parków do spacerowania itp.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Ogólnie to bardzo polecam, jest na prawdę fajnie. Polecam także jechać na obóz integracyjny, bo można poznać super ludzi!