Kierunek lekarsko-dentystyczny, Gdański Uniwersytet Medyczny (GUMED) - opinia studenta III roku studiów stacjonarnych
Jak wygląda nauka na pierwszym roku?
Nauki jest oczywiście więcej niż w liceum,jednak jest to do ogarnięcia ;). Najlepiej uczyć się systematycznie na każde ćwiczenia,szczególnie z anatomii i histologii,bo z tych przedmiotów jest najwięcej materiału. Polecam atlas anatomii Nettera oraz podręcznik Morysia lub Pituchowej (ta jest jednak bardziej szczegółowa). Z histologii potrzebne są materiały z wykładów oraz "Histologia" Sawickiego i "Histologia zęba i jamy ustnej" Kmiecia. Warto też zajrzeć do pytań z poprzednich lat.
Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?
Jestem zadowolona z poziomu prowadzonych zajęć,a także z dużej ilości organizowanych szkoleń i konferencji dla studentów (warto zapisać się do PTSS,aby w nich uczestniczyć). Wadą są natomiast stare narzędzia dentystyczne oraz nie zawsze dobrze działający sprzęt na salach fantomowych oraz klinicznych. Jednak dajemy sobie z tym radę :).
Jaka atmosfera panuje na uczelni?
Na uczelni panuje miła atmosfera. Większość wykładowców jest bardzo pomocna. Na razie nie odczuwam żadnego "wyścigu szczurów" :).
Życie w mieście
Gdańsk jest atrakcyjnym miejscem, w którym zawsze znajdzie się sposób na spędzanie wolnego czasu, np. nad morzem, na Starówce, w parkach lub na rowerze (Gdańsk jest jednym z miast z najliczniejszymi ścieżkami rowerowymi). Komunikacja w mieście jest bardzo dobra. Na uczelnię można dostać się tramwajami z Centrum lub z Wrzeszcza albo SKM z Politechniki lub Stoczni.
Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki
Polecam studiowanie na GUM, ponieważ poziom nauczania jest wysoki, organizowane jest dużo szkoleń (bardzo tanich lub bezpłatnych), a także jest dużo zajęć praktycznych, szczególnie od 2 roku.