Kierunek lekarsko-dentystyczny, Uniwersytet Medyczny w Łodzi - opinia studenta II roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Nauki dość sporo. Jednak nie ma się co spinać. Dużo więcej niż liceum się nie uczyłam. Chociaż wiele osób nieźle zakuwało. Zależy od osoby, ambicji, tego jak bardzo się przejmujemy i jak szybko nauka nam "wchodzi", jak dużo czasu musimy poświęcić by się czegoś nauczyć i jakie są nasze sposoby uczenia się. Jak dla mnie te studia nie są takie straszne jak zawsze słyszałam. Był czas na naukę a i na imprezy i słodkie lenistwo również.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Zajęcia prowadzone moim zdaniem na wysokim poziomie. Do tego nowe wyposażenie sal fantomowych, jest na czym pracować. Po książki do biblioteki trzeba ustawiać się w kolejce bardzo szybko. W całej Polsce jest organizowanych wiele konferencji i warsztatów stomatologicznych w Łodzi również. A kierunek sam w sobie daje dobre perspektywy.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Wykładowcy czy asystenci z reguły są bardzo prostudentcy. Najgorzej na pierwszym roku później coraz lepiej. Atmosfera moim zdaniem jest bardzo dobra. Na pewno nie ma tu takiej rywalizacji o jakiej słyszy się w Krakowie. Ja jej przynajmniej nie doświadczyłam. Wszyscy sobie pomagają, dzielą się materiałami, starsi chętnie udzielają rad młodszym rocznikom.

Jak jest z mieszkaniem?

Wydaje mi się ze akademik średnio się opłaca jeśli chodzi o cenę, często jest ona wyższa niż za mieszkanie w którym mamy swój pokój i nie musimy dzielić łazienki i kuchni z całym piętrem. Ale zależy to tez od akademika (czy to jeden ze starszych czy nowszy). Jednak akademiki mają wiele swoich zalet wynikających z mieszkania z innymi studentami;)

Życie w mieście

Większość ocenia Łódź jako miasto strasznie brzydkie i w ogóle beznadziejne. Komunikacja rzeczywiście potrafi zaskoczyć, ale większość przesadza i wcale nie jest tak źle. Jako że miasto jest cały czas w remoncie to czasem zdarzają się problemy z dojazdem na zajęcia. Jednak jeśli mieszka się na śródmieściu to nie jest tak źle, więcej czasu zajmuje to osobom mieszkającym gdzieś dalej. Mimo ze stare kamienice potrafią przerazić, zdarzają się tez różni dziwni ludzie to miasto ma swój urok. Na pewno można znaleźć wiele miejsc na spędzenie wolnego czasu, kina teatry, galerie handlowe... każdy coś dla sb znajdzie.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Wyboru uczelni i kierunku nie żałuje. Była to jedyna uczelnia na która składałam podanie i zrobiłabym to znów. Nie wszystko jest idealnie ale sadze ze każdy będzie się tutaj dobrze czuł jeśli stomatologia na prawdę go interesuje.