Kierunek lekarsko-dentystyczny, Uniwersytet Medyczny w Łodzi - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Nauki jest zdecydowanie więcej niż w liceum. Jest o wiele ciężej, materiał jest trudniejszy do opanowania, ale da się do tego szybko przystosować. Stomatologia na UMEDzie jest dość specyficznym kierunkiem. Wszystko jest robione intensywnie i szybko w porównaniu do innych uczelni, ale w zamian mamy więcej godzin zajęć ukierunkowanych już na nasz przyszły zawód. Czasu wolnego nie ma (nie żartuję), jeśli ktoś chce mieć dobre wyniki i nie mieć poprawek. Jest ciężko, ale w perspektywie cały czas ma się luźniejsze przyszłe lata. Niewątpliwie plusem uczelni jest jej niesamowite wyposażenie dla studentów stomatologii. Już na pierwszym roku dostajemy Do własnej dyspozycji unity stomatologiczne i cały profesjonalny sprzęt.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Uczelnia daje niesamowite możliwości rozwoju. Daje się to odczuć od samego początku studiów. Świetne wyposażenie i poziom wykładowców.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Asystenci są bardzo pomocni i dobrze przygotowani do nauczania studentów. Wyścigu szczurów nie ma - bardzo współczuje uczelniom na których daje się to odczuć.

Życie w mieście

Jestem na pierwszym roku i bardzo zależy mi na wynikach w nauce, więc nie korzystam z życia studenckiego i tu się nie wypowiem. Samo miasto jest ciekawe... Komunikacja miejska pozwala wszędzie dojechać, wszędzie jest blisko, ale trzeba się liczyć z korkami, które są zawsze o tych samych godzinach. Są one nie do uniknięcia, ale należy uważać, bo całe miasto jest sparaliżowane w godzinach szczytu.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Uczelnie bardzo polecam ;)