Międzywydziałowe Indywidualne Studia Matematyczno-Przyrodnicze (MISMaP), Uniwersytet Warszawski - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

5

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Wszytko tak naprawdę zależy od tego jaki plan sobie ułożysz. Możesz mieć mnóstwo pracy, a możesz mieć dwa dni w tygodniu wolne.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Zaopatrzenia bibliotek na pewno świetne - jeszcze nie zdarzyło mi się żeby nie było podręcznika którego potrzebuje. Poziom zajęć na FUWie i WB wysoki, WCh trochę gorzej - jak dla mnie o wiele za dużo powtórki z liceum i materiał robiony bardzo powoli. Ogólnie na Kampusie Ochota jest dużo wydarzeń dodatkowych: wykłady, warsztaty, dużo zajęć w inkubatorze (za równo technicznych jak i z umiejętności miękkich).

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Wszyscy wykładowcy z którymi do tej pory miałam do czynienia byli cudowni. Wymagający, to prawda, ale też bardzo zależało im na tym, żebyśmy zrozumieli materiał i chętnie poświęcali dodatkowy czas.

Jak jest z mieszkaniem?

Jednoosobowy pokój to 800-1100 zł. Zależy od dzielnicy i odległości od metra.

Życie w mieście

Komunikacja miejska super jeśli mieszkasz blisko metra. Dojazdów busami lepiej unikać.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Idąc na MISMaP trzeba być przygotowanym że musisz sama ułożyć plan, wybrać przedmioty (chociaż oczywiście chętnie doradzi grupa na Fb lub tutor) i prawdopodobnie dużo się uczyć. To raczej kierunek dla ambitnych.