Opinie o uczelniach

Stale poszerzana baza opinii o kierunkach studiów i uczelniach z całej Polski. Znajdziecie tu m.in. opinie z uczelni medycznych, technicznych i humanistycznych.
Baza zawiera subiektywne, anonimowe opinie. Jeżeli nie zgadzasz się z opinią na temat swojej uczelni - napisz własną.

Znalezionych opinii - 3

Międzywydziałowe Indywidualne Studia Matematyczno-Przyrodnicze (MISMaP), Uniwersytet Warszawski - opinia studenta V roku studiów stacjonarnych

3

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Zależy od doboru przedmiotów i kierunku głównego. Na psychologii jest łatwo, jeśli się jest po rozszerzonej biologii.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Zależy od kierunku głównego. Psychologia daje duże możliwości, jak się dobrze zorientuje, które przedmioty są warte uwagi.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Psychologia: bardzo przyjazna atmosfera, aczkolwiek można odebrać ich trochę jako zdystansowanych od reszty społeczeństwa, wykładowcy w większości są bardzo przyjaźnie nastawieni, aczkolwiek jest kilka wyjątków, dziekan do spraw studenckich jest astudencki.
Chemia: ludzie raczej spoko, prowadzący mają jakąś manię wielkości czy coś, nie polecam tego wydziału totalnie.
Biologia: ludzie fajni, wykładowcy raczej też w porządku.
Geografia: bardzo spoko ludzie, wykładowcy różnie.
Matematyka: prowadzący niby fajni, ale no nie do końca.

Jak jest z mieszkaniem?

Pokoje mają bardzo różne ceny, raz wynajmowałam na Ochocie miejsce w dwuosobowym za 450zł/mc bez dodatkowych kosztów. Akademik jest też w porząsiu, chociaż w DS1 niektórzy nie wiedzą, że schody nie służą do syfienia papierosami.

Życie w mieście

Warszawa jest tragicznym miastem. Może i da się pójść do teatru czy znaleźć ciekawy wolontariat, ale po co, skoro można skończyć studia i wrócić do normalnego życia.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Organizacyjnie UW to jeden wielki śmietnik. Bywają cudowne zajęcia i cudowni prowadzący, ale są też tacy, którzy totalnie nie wiedzą jak żyć. MISMaP to cudeńko dla kogoś, kto nie potrafi siedzieć cały czas w jednej dziedzinie, ale tutor to jeden wielki mit i trzeba samemu ogarniać sobie wszyściutko na studiach.

Międzywydziałowe Indywidualne Studia Matematyczno-Przyrodnicze (MISMaP), Uniwersytet Warszawski - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

5

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Wszytko tak naprawdę zależy od tego jaki plan sobie ułożysz. Możesz mieć mnóstwo pracy, a możesz mieć dwa dni w tygodniu wolne.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Zaopatrzenia bibliotek na pewno świetne - jeszcze nie zdarzyło mi się żeby nie było podręcznika którego potrzebuje. Poziom zajęć na FUWie i WB wysoki, WCh trochę gorzej - jak dla mnie o wiele za dużo powtórki z liceum i materiał robiony bardzo powoli. Ogólnie na Kampusie Ochota jest dużo wydarzeń dodatkowych: wykłady, warsztaty, dużo zajęć w inkubatorze (za równo technicznych jak i z umiejętności miękkich).

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Wszyscy wykładowcy z którymi do tej pory miałam do czynienia byli cudowni. Wymagający, to prawda, ale też bardzo zależało im na tym, żebyśmy zrozumieli materiał i chętnie poświęcali dodatkowy czas.

Jak jest z mieszkaniem?

Jednoosobowy pokój to 800-1100 zł. Zależy od dzielnicy i odległości od metra.

Życie w mieście

Komunikacja miejska super jeśli mieszkasz blisko metra. Dojazdów busami lepiej unikać.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Idąc na MISMaP trzeba być przygotowanym że musisz sama ułożyć plan, wybrać przedmioty (chociaż oczywiście chętnie doradzi grupa na Fb lub tutor) i prawdopodobnie dużo się uczyć. To raczej kierunek dla ambitnych.

Międzywydziałowe Indywidualne Studia Matematyczno-Przyrodnicze (MISMaP), Uniwersytet Warszawski - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

5

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Ilość nauki w porównaniu do liceum jest dużo większa, zależy jednak od indywidualnego dobru przedmiotów przez studenta oraz wybranego przez niego kierunku podstawowego (na MISMaP-ie należy realizować przedmioty z kierunku podstawowego, ale w wymiarze mniejszym niż studenci podlegający bezpośrednio pod wydział, a także przedmioty z obszarów innych niż kierunek podstawowy, przy czym można wybierać z oferty przedmiotów wszystkich zrzeszonych w kolegium MISMaP wydziałów). Istnieje możliwość ukończenia studiów z dwoma dyplomami, co jest prostsze niż równoległe studia na dwóch kierunkach (jeśli w programach obu kierunków są dwa podobne przedmioty, student może zaliczyć jeden z nich na jednym wydziale i przepisać ocenę na drugi). MISMaP postrzegany jest jako jednostka zrzeszająca elitarnych studentów, progi w rekrutacji są wysokie, jednak sama jednostka jest prostudencka, pomimo dużej ilości biurokracji. Jednostka daje dużą swobodę w organizacji studiów przez samego studenta (student sam wybiera które przedmioty i kiedy będzie realizował), jednak wymaga od niego dużej odpowiedzialności i organizacji. Wymogi formalne mogą sprawiać początkowo problemy, jednak w tych przypadkach nowi studenci mogą liczyć na wsparcie samorządu studentów MISMaP-u

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Potencjał studiowania na MISMaP-ie jest ogromny, student zachęcany jest do kształtowania własnej ścieżki rozwoju kariery, ma możliwość współpracy z wybranym przez siebie opiekunem naukowym od początku studiów. Jednocześnie student ma kontakt ze społecznością wszystkich wydziałów, które są zrzeszone w kolegium co ułatwia nawiązanie współpracy z poszczególnymi jego przedstawicielami.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Stosunek prowadzących do studentów zależy od jednostki prowadzącej zajęcia, jednak UW jest z reguły miejscem prostudenckim. O relacje między studentami dba samorząd studentów MISMaP, który we współpracy z innymi samorządami organizuje różnego typu imprezy okolicznościowe służące integracji między studentami. Jedną z ważniejszych dla nowych studentów jest wyjazd integracyjny, który pozwala poznać dużą grupę osób, z którymi później będzie się uczęszczać na zajęcia. Jedyne o czym należy pamiętać to zachowanie terminów formalnych i rejestracji na przedmioty (każdy student na UW sam układa sobie plan i rejestruje do wybranych przez siebie grup zajęciowych, zgodnie z odgórnymi wymaganiami, które na MISMaP-ie nie są ściśle zdefiniowane)

Jak jest z mieszkaniem?

Warunki panujące w akademikach zależą w dużej mierze od konkretnego obiektu. Dalszy opis będzie dotyczył Domu Studenta nr 2 "Żwirek". Pierwszoroczni studenci mogą liczyć jedynie na miejsce w pokoju trzyosobowym o pow. ok. 16 m2, z łazienką i kuchnią wspólną dla całego piętra. Wystrój przypomina czasy PRL, czyli nie wykazuje dużych walorów estetycznych, natomiast dostępne są pokoje cichej nauki i dostęp do szybkiego internetu. Pomimo dość niskiego komfortu, ogromnymi zaletami są bliskość wszystkich jednostek UW Kampusu Ochota, czyli wydziałów biologii, chemii, fizyki, matematyki i mechaniki, geologii i studium WF oraz bardzo niska cena (ok. 350zł/msc, stan na luty 2020). Komfort wynajmu własnego pokoju w okolicy kampusu, poza akademikami to koszt ok. 900-1400zł/msc.

Życie w mieście

Komunikacja miejska w Warszawie działa bardzo dobrze, istnieje wiele możliwości dojazdu do Kampusu, zarówno liniami autobusowymi jak i tramwajowymi, stolica zapewnia również wiele potencjalnych atrakcji w czasie wolnym.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Jako student dwóch kierunków w ramach Kolegium MISMaP, oceniam swoje studia pozytywnie, jestem bardzo zadowolony z wyboru tej jednostki, ze względu na możliwości. Jednocześnie oceniam swoje studia jako bardzo wymagające (ze względu na studiowanie dwóch kierunków wyrabiam ok. 90ECTS w 1. roku przy wymaganych 60ECTS), jednak przy realizacji mniejszej liczby przedmiotów uważam, że studia te zapewniają optymalny balans między nauką a życiem prywatnym. Wspomniana duża ilość biurokracji stanowi istotną trudność na początku studiów, jednak znajomość osoby już studiującej na MISMaPie znacząco ułatwia ten pierwszy etap na studiach. Podsumowując - jeżeli jesteś osobą ambitną, Twoje zainteresowania obejmują więcej niż jeden obszar nauki, szukasz możliwości rozwoju i nie boisz się pracy oraz odpowiedzialności to mogę gorąco polecić Ci studiowanie w ramach Kolegium MISMaP Uniwersytetu Warszawskiego