Pielęgniarstwo, Uniwersytet Medyczny w Łodzi - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Jedyne co mogę napisać to to, że ilość materiału który trzeba przerobić, nauczyć się jest w ogóle nieporównywalna z ilością nauki w liceum, jak rano, nawet od 7.30 dzień zaczyna się na uczelni, tak często kończy się nawet o 20, dużo przedmiotów, niektóre rzeczywiście potrzebne, niektóre nie dające nic do rozwoju i do dobrego wykształcenia w zawodzie, o czasie wolnym nic nie mogę napisać, bo go po prostu nie ma.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Poziom zajęć jest wysoki, ale patrząc na to, że każdy po otrzymaniu uprawnień do wykonywania zawodu, nawet jeżeli uczyli się w pwsz-cie czy szkołach prywatnych, gdzie wymagania nie były tak duże, choć to kierunek regulowany.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Jak dla mnie relacje między studentami są dobre, raczej panuje atmosfera przyjazna, chcemy sobie nawzajem pomagać, z wykładowcami bywa różnie.

Jak jest z mieszkaniem?

Jeżeli chcesz mieć czas na naukę, nie wybieraj akademika.

Życie w mieście

Jak to zwykle bywa w większym mieście, korki zawsze będą, choć tramwaje potrafią się zepsuć w najmniej oczekiwanym momencie.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Zastanów się dobrze czy jesteś pewien/ pewna wyboru takiego kierunku, bo zajmuje to cały czas, pochłania czasem motywację, a potem pieniądze i tak te same.