Pielęgniarstwo, Uniwersytet Medyczny w Łodzi - opinia studenta V roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Zajęcie pon-czw 8:00-20:00 pt 8:00-16:00 plus wejściówki(ok. 2 w tygodniu), kolokwia (1-2 ) w mies. I pracownia ćwiczeń, na którą trzeba było być przygotowanym zawsze!

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Uczestniczenie w kołach naukowych czy warsztatach raczej nie wchodzi w grę, z powodu dużej ilości obowiązków związanych z uczelnią, ale też z powodu niewielkiej ilości takich zajęć.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Jeżeli chodzi o pielęgniarki, wymagają! Czasami odnosi się wrażenie, że zatrzymały się one na latach 80, czyli czasach liceum medycznego. Lekarze - zależy od człowieka są tacy, który już na studiach pokazująca, że nie ma żadnego zespołu terapeutycznego, ale jest ON i zawód cyt.:' paramedyczny, bo pielęgniarstwo nie jest zawodem medycznym', ale są też lekarze z b. dużym doświadczeniem, którzy wiedzą, że bez nas tak jak i bez nich nie ma żadnego oddziału/szpitala.

Życie w mieście

Z komunikacją miejską jest różnie. Zajęcia odbywają się w różnych miejscach, z tym ze odległość między nimi to góra 15 min tramwajem. Gorzej z zajęciami praktycznymi w szpitalach, odbywają się one na terenie całej Łodzi, a rozpoczynają się o 7:00.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Kierunek b. ciężki, uczelnia nie zawsze szła na rękę studentom, ale do zawodu przygotowuje b. dobrze. 100% obecność na wszystkich zajęciach (wykłady, seminaria, ćwiczenia, praktyki).