Pielęgniarstwo, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu - opinia studenta IV roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Na pierwszym roku nauki jest pełno, zajęcia od rana do wieczora. Niestety w większości są to przedmioty, które tylko zapychają dzień i do niczego się później już nie przydają. Od drugiego roku zaczynają się praktyki w szpitalach, codziennie po 6 h, czasem popołudniami jeszcze jakieś seminaria i oczywiście wykłady. Egzaminów na drugim roku jest mało, bo tylko 4 (+ oczywiście zaliczenia). Trzeci rok, podobnie jak poprzedni to głównie praktyki, dzień w dzień, w różnych miejscach, standardowo od 7.30 do 13.30. Popołudniami seminaria, wykłady, zaliczenia i egzaminy. I tak wyglądają studia licencjackie na kierunku Pielęgniarstwo. Ale ogólnie nie jest źle, jeśli dobrze rozplanuje się naukę to czas wolny oczywiście jest. WAŻNE! Musisz być przekonana/przekonany, że chcesz zostać właśnie Pielęgniarką/Pielęgniarzem, inaczej nie dasz rady.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Bardzo dobre.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Wiadomo, zdarzają się prowadzący, którzy próbują pokazać gdzie nasze miejsce ale ogólnie jest dobrze. Prowadzący nie robią problemów z odrabianiem zajęć czy wyjściem wcześniej, np. do lekarza. Większość ma "ludzkie podejście" do wszystkiego. A jeśli chodzi o relacje między nami, studentami to nie ma co się nad tym skupiać, ponieważ każdy jest inny i akurat relację między studentami nie zależą od tego na jakiej uczelni się studiuje.

Jak jest z mieszkaniem?

Wynajmuję kawalerkę na Gruwnaldzie w Poznaniu. Cena kawalerek zaczyna się od 1000 zł w górę (już z rachunkami). Wszystko zależy od standardu i lokalizacji.

Życie w mieście

Nie ma problemu jeśli chodzi o dojeżdżanie na zajęcia. Zawsze znajdzie się dobre połączenia, czy to tramwaj czy autobus.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Zastanów się czy na 110% chcesz zostać Pielęgniarką/Pielęgniarzem. Jeśli tak - zapraszam, będzie to dla ciebie cudowny czas, jeśli nie - daruj sobie, nie dasz rady.