Pielęgniarstwo, Warszawski Uniwersytet Medyczny (WUM) - opinia studenta III roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Na uczelni i na nauce spędza się 3/4 doby, to studia gdzie nie można sobie czegoś odpuścić, niedouczenie ciągnie się za Tobą dopóki nie nadrobisz zaległości, nie ma zbyt wielu podręczników dedykowanych dla pielęgniarstwa, z roku na rok jest łatwiej, ale zwiększa się ilość praktyk, chociaż moim zdaniem wciąż jest ich za mało.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Poziom zajęć jest bardzo różny, są takie z których nie wynosi się absolutnie nic i nadrabia się książkami, ale są też takie po których książki można by zacząć pisać, jest dużo konferencji, kół naukowych - z każdej dziedziny.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Zdarza się, że wykładowcy są nie przygotowani, ba! nie wiedzą nawet z kim mają zajęcia, ale to wyjątek, atmosfera niby spoko każdy sobie pomaga, wymiana materiałów bardzo płynna, ale jak się lepiej przyjrzeć to każdy dołki kopie pod innymi.

Jak jest z mieszkaniem?

Nie mieszałam w akademiku, mieszkania w Warszawie są potwornie drogie. W ciągu trzech lat mieszkałam już w trzech, ludzkie warunki są za ceny nie z tej ziemi, za przyziemne pieniądze, strach zasnąć w mieszkaniu albo dojeżdża się z końca świata, żeby znaleźć coś po środku trzeba wynająć od kogoś znajomego, najlepiej nie mieszkającego w Warszawie, albo godzinami siedzieć na olx, albo zapłacić pośrednikowi nie małe pieniądze.

Życie w mieście

Trzeba mieć czas wolny, żeby go spędzać, łatwo znaleźć pracę którą można dostosować do godzin nauki.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Żałuję, że nie poprawiłam matury i nie poszłam na lekarski.