Psychologia, Uniwersytet Wrocławski - opinia studenta III roku studiów stacjonarnych

4

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Najtrudniejszy jest 1 rok, ale wciąż jest to "trudność" pokroju egzaminu gimnazjalnego. Ostatni raz tak bardzo jak na tych studiach zajęta nauką byłam w gimnazjum. Studia ogólnie proste, przyjemne, co może być i zaletą, szczególnie jeśli chcesz uczyć się do poprawy matury, ale również wadą, bo to ile wyniesiesz z tych studiów zależy w 90% od ciebie. Niby trzeba czytać jakieś książki, wykłady nieobowiązkowe, na ćwiczeniach można mieć po 1-2 nieobecności.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Nie angażuje się w życie uczelniane, ale wiem, że istnieją różne organizacje studenckie. Biblioteka w porządku, poziom zajęć również na wysokim poziomie. Jeśli tylko chce ci się, to naprawdę wiele wyniesiesz z tych studiów, ale jeśli idziesz z braku laku, to niestety musisz wiedzieć, że absolwentów tego kierunku przybywa tysiące rocznie, dlatego warto się angażować już od samego początku - wolontariaty, koła naukowe, erasmus itp, bo konkurencja jest niemała.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Prowadzący nie cisną, wszyscy są prostudenccy, jest mnóstwo wolnego czasu. Każdy jest dla siebie bardzo przyjazny, bo to w końcu przyszli psycholodzy.

Jak jest z mieszkaniem?

Wrocław = drogo i po ukraińsku. Teraz to cud znaleźć pokój poniżej 1200 zł i nie w 10 osobowym mieszkaniu.

Życie w mieście

Możliwości spędzania wolnego czasu aż za wiele. Dojazd na uczelnię ok.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Nie rozumiem tego hype na psychologie. Studia o wszystkim i niczym, ale jeśli to lubisz, to na pewno ci się spodoba. Uczelnia jest bardzo dobrym wyborem, dlatego jeśli psychologia to tylko we WRO. Pozostaje kwestia samego kierunku - przereklamowany. Taka filozofia, ale brzmi nieco poważniej.