Opinie o uczelniach

Stale poszerzana baza opinii o kierunkach studiów i uczelniach z całej Polski. Znajdziecie tu m.in. opinie z uczelni medycznych, technicznych i humanistycznych.
Baza zawiera subiektywne, anonimowe opinie. Jeżeli nie zgadzasz się z opinią na temat swojej uczelni - napisz własną.

Znalezionych opinii - 32

Psychologia, Uniwersytet Opolski - opinia studenta III roku studiów stacjonarnych

3

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Dużo więcej nauki, sporo trudnych egzaminów i straszenie studentów.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Sama prowadzę koło naukowe i nawiązując współprace widzę go jako jedyną perspektywę. Jest niewiele możliwości, których sami sobie nie znajdziemy.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Bardzo dobra! Nie ma wyścigu szczurów i studenci nie robią sobie pod górkę, chociaż wykładowcy stosują zasadę "krzywej normalnej" czyli dają oceny, by brać warunki.

Jak jest z mieszkaniem?

Akademik Mrowisko słaby, bardzo zniszczony pokój. Jeśli chodzi o mieszkania to w porównaniu do innych miast, fajna oferta.

Życie w mieście

Miasto genialne! Sprawna komunikacja, spokój i cisza, zdecydowanie nie miejsce dla imprezowicza.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Nie żałuję, jednak egzaminy są bardzo ciężkie. Cięższe, niż na innych uczelniach w opinii innych studentów.

Psychologia, Uniwersytet Szczeciński - opinia studenta III roku studiów stacjonarnych

4

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Trzeba przygotować się na dużą ilość teorii, która nie zawsze będzie bardzo interesująca. Przedmioty - Psychologia rozwoju oraz biologia są dość ciężkie i warto do nich porządnie przysiąść. Nie zostawiajcie nauki na ostatnią chwilę, starajcie się być na bieżąco, pytajcie prowadzących.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Zajęcia są w większości interesujące (ale zawsze znajdzie się jakiś nudny przedmiot na każdej uczelni;) ) plusem jest to, że kadra jest młoda (szczególnie jeśli chodzi o ćwiczenia i laboratoria) prowadzący w większości chętnie odpowiedzą na pytania dotyczące zajęć. Jeśli chodzi o pozycje w bibliotece, to niestety często panuje zasada kto pierwszy ten lepszy - egzemplarzy danych pozycji jest mało. Kół naukowych jest naprawdę sporo, można znaleźć coś dla siebie i się rozwijać - szczególnie fajne jest prowadzenie badań własnych w kołach, bo dzięki temu możecie przygotować się do tego co będzie was czekać na magisterce .

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Wykładowcy są raczej przyjaźni studentom, jednak wielu z nich bardzo nie lubi kłamania, obijania się, bycia nieprzygotowanym. Jednak jeśli wy będziecie uczciwi względem prowadzących - oni też będą. Na roku dość szybko tworzą współpracujące ze sobą mniejsze grupki, nie nazwałabym tego wyścigiem szczurów jednak po czasie raczej cały rok nie będzie ze sobą nawzajem współpracować. Jednak często krążą notatki od roczników wyżej, co pomaga na studiach.

Jak jest z mieszkaniem?

Akademiki kosztują w przedziale od 300 do 700 złotych (zależy od tego ilu osobowy będzie pokój) życie w akademiku jest całkiem sympatyczne jednak skromne, w niektórych akademikach nie ma lodówek w pokojach, są wspólne kuchnie na piętrze, pokoje są wyremontowane jednak zdarzają się też takie z usterkami, grzybem. Jednak ogółem nie ma tragedii i warto na początek wybrać akademik. Ceny mieszkań są dość wysokie, najlepiej dogadać się w parę osób i wynająć jedno duże mieszkanie na spółkę lub po prostu pokój, samodzielne utrzymanie mieszkania może być dużym wyzwaniem.

Życie w mieście

Komunikacja miejska jest tania, dla studentów 15 minut kosztuje 1 złoty, 30 minut 1,50 złoty. Jest ona jednak na średnim poziomie, jeśli będziecie mieszkać na obrzeżach musicie liczyć się z przesiadkami. Jeśli chodzi o skomunikowanie akademików z uczelnią, przystanki znajdują się 1-2 minuty od akademika, a autobusy jadą bardzo blisko uczelni. Autobusy są jednak często przepełnione i zdarzają się sytuacje, że trzeba wyjść z zapasem na przystanek, w razie gdyby w którymś zabrakło miejsca (czasami drzwi dosłownie zamykają się na plecach)

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Wyboru uczelni ani kierunku nie żałuję. Jest trudno, jest sporo nauki, na 3 roku dochodzi sporo praktyki jednak są to studia, z których jeśli chcemy, można naprawdę dużo wyciągnąć. Moją radą jest to, by starać się uczyć na bieżąco, wiem, że może się nie chcieć, jednak to serio pomaga. U prowadzących pilność jest mile widziana. Ale przede wszystkim, nie stresujcie się, wszystko wam wytłumaczą, będą chcieli pomóc odnaleźć się na uczelni. Nie jest wcale strasznie. Będzie dobrze :)

Psychologia, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie - opinia studenta III roku studiów stacjonarnych

4

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Nieźle, trochę trudności, bo są biologiczne podstawy zachowania, ale są "do zdania". Druga rzecz, to procesy poznawcze, jeden z trudniejszych przedmiotów, ale słyszałem, że nadchodzi zmiana programu i ten przedmiot przesunie się na inny rok.
Pozostałe rzeczy są do zdania, naprawdę.
Najwięcej nauki jest oczywiście pod koniec semestru, bo wtedy się wszystko zalicza. Są projekty grupowe. Trudno powiedzieć ile czasu poświęcić na naukę - każdy funkcjonuje inaczej :)

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Zajęć w moim przypadku było bardzo dużo dopiero na 3 roku, ale to ulegnie zmianie - program będzie odchudzony.
Warunki zaliczeń zwykle są przejrzyste i jasne, z niektórymi prowadzącymi trzeba trochę powalczyć o uczciwe i ludzkie podejście to tematu :)
Jesteśmy młodym kierunkiem, dopiero 4 roczniki, ale biblioteka sobie radzi i ciągle się wzbogaca w literaturę psychologiczną. Mamy koło naukowe psychologii, mamy też koło metodologii i statystyki w psychologii. Są też inne na wydziale, których niestety osobiście nie znam.
Możliwości rozwoju i pracy po psychologii są gigantyczne, można robić naprawdę wiele i to, jaka będzie przyszłość zależy też w dużej mierze od samych studentów.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Jeśli chodzi o wykładowców, to są osoby złote, których bym za nic nie oddał, ale są też takie pojedyncze przypadki, których najchętniej więcej bym nie spotkał. Ale chyba wszędzie tak jest, tak mówią ;)
Relacje między studentami zależą od was! To od waszego zaangażowania i otwartości zależy, czy grupa "ruszy" i czy będzie chemia. Samo nic nie przyjdzie, ALE bardzo sprzyja rozwijaniu relacji trening interpersonalny, który jest prowadzony na początku studiów. :)
Wyścigu szczurów nie zaobserwowałem, ale tak jak mówię - to wszystko od was zależy :)

Jak jest z mieszkaniem?

Z cenami jest różnie. Akademiki zaczynają się chyba od 700 PLN w tym roku, zależnie od standardu. Pokoje 1 osobowe to chyba kwota około 900 PLN. Z mieszkaniami: pokoje znajdziecie już nawet za 700, ale uważajcie na warunki. Przyzwoita kwota to 900 za pokój. Kawalerki sięgają około 1300-1500, a mieszkania dwupokojowe od 1800 do nawet 2500. Jak macie możliwość, to szukajcie mieszkania 2-4 pokoje ze znajomymi, to na pewno będzie fajna opcja :)

Życie w mieście

Jedni kochają Olsztyn, bo jest zielony i spokojny, a inni go nie lubią, bo jest zbyt mało miejski i nic się w nim nie dzieje. Pandemia trochę wyhamowała życie Olsztyna, wiele miejsc się zamknęło.

Komunikacja miejska jest. I tyle dobrego można o niej powiedzieć - jest strasznie źle planowana. Są autobusy, tramwaje. Ulgowy miesięczny to 50 PLN obecnie. Da się dojechać na uniwersytet z każdego końca miasta, ale czasami to trwa dość długo. No tak, ale to normalna rzecz.

Na Kortowie można posiedzieć w parku, na plaży, na molo. Można iść na górkę, na spacer w lesie. To całkiem przyjemne miejsce. Szczególnie latem, ale nie tylko, można pojechać na plażę miejską. Ładne miejsce. Jest kilka klubów, jeśli ktoś lubi, ale jeśli o samo Kortowo chodzi, to ono żyje dzięki ludziom i fajnie po prostu posiedzieć w plenerze :)

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Ogólnie polecam, mogę na pewno znaleźć coś na co można narzekać, ale wszędzie tak jest. Tu mam przynajmniej dobrych, fajnych ludzi i już się stąd nie ruszam.

Psychologia, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II (KUL) - opinia studenta V roku studiów stacjonarnych

5

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

W moim przypadku w liceum niewiele się uczyłam, lecz gdy przyszłam na studia to od razu się to zmieniło. Mnóstwo fragmentów książek do przeczytania na każde ćwiczenia, wejściówki, milion egzaminów. Niestety na KUL nie istnieje zaliczenie przedmiotu dzięki obecności, czy prezentacji. Niedługo zaczynam 5 rok i nadal czekam na ten magiczny moment zaliczenia przedmiotu dzięki referatowi, czy chodzeniu na wykłady. Na 4 roku jest już tylko 5 egzaminów, co wskazuje na tendencję malejącą, ale dopiero teraz, bo do 3 roku liczba egzaminów na sesji tylko rosła. Wolnego czasu ja osobiście nadal szukam, ale ponad studiami uczestniczę w wielu kursach, kołach, warsztatach, wolontariaty.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Kul jest niedocenianą uczelnią pod względem psychologii. Mamy koła naukowe, które współpracują ze specjalistami w swojej dziedzinie, to daje ogrom wiedzy i doświadczenia. Po tej uczelni w Lublinie nie trudno znaleźć pracę, niestety jeszcze w innych miastach nie próbowałam, choć to Lublin i ofert jest dość mało. Mamy Biuro Karier, które aktywnie działa. Załatwia certyfikowane szkolenia, spotkania z pracodawcą nie tylko na uczelni ale również w siedzibie firm. Promuje wolontariaty, oferty pracy, płatne staże, szkolenia. Zorganizowano nam nawet certyfikowane szkolenie z testu Bineta, które jest płatne. Mamy dostęp do wszystkich testów psychologicznych, do każdej możliwej literatury. Jeśli tylko ktoś chce się nauczyć to to zrobi. Kadra na kulu zazwyczaj też nie jest wybierana przypadkowo, eksperci po wielu latach doświadczeń teraz uczą nas i dzielą się zdobytymi przypadkami. Angażują się w zajęcia jakby chcieli żebyśmy stworzyli projekty na poziomie perfekcji jak oni 😅

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Na moim roku bardzo dobra. Nie słyszałam o jakiś złych sytuacjach między studentami. Nie odczuwam wyścigów szczurów, wręcz bez problemu dzielimy się notatkami przed egzaminami. Jasne zdarzy się student, który może poczuć się nie sprawiedliwie oceniony przez wykładowcę, ale tu wchodzi w grę wiele zmiennych.

Jak jest z mieszkaniem?

Nie wypowiadam się na temat akademika, ponieważ nigdy w nim nie mieszkałam. Od 4 lat wynajmuje jedno i to samo mieszkanie. W tym roku jak chciałam zmienić lokalizację zderzyłam się z ogromnymi cenami nieadekwatnymi do komfortu mieszkania. Zostaje na swoim stałym mieszkaniu.

Życie w mieście

Komunikacja miejsca jest całkiem okej. Oprócz tego, że nie wiem kto ją planował. Zamiast puścić autobusy co jakiś określony czas to z 4 przyjeżdża na raz, a potem czeka się z 15 min na jakikolwiek następny autobus. Oczywiście każdy znajdzie coś dla siebie do spędzania czasu. Lublin nie różni się pod tym względem od Krakowa czy Warszawy. Ceny i tak mamy podobne.

Psychologia, Uniwersytet Warszawski - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

2

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Jest ok, przynajmniej na pierwszym roku nie ma przytłaczającej ilości pracy.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Na konkretnie tym wydziale jest prawie kompletny brak organizacji, o egzaminach i zmianach ludzie dowiadują się prawie na ostatnia chwilę. Sami profesorowie są sfrustrowani.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Atmosfera jest przyjazna, nie odczuwa się tzw. “wyścigu szczurów”.

Życie w mieście

Mieszkam poza Warszawą, dojazd do samej uczelni zajmował mi ok. godzinę. Tramwaje nie zawodzą.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Żałuję wyboru ze względu na brak organizacji, jest to niepotrzebnie stresujące i bardzo ciężko np. połączyć pracę ze studiami kiedy prawie nigdy nie wiadomo z wyprzedzeniem co się będzie działo dokładnie. Zawiodłam się na niby najlepszej psychologii w Polsce (nie ze względu na trudność materiału czy prowadzących - oni są naprawdę w porządku, tylko ze względu na brak organizacji).

Psychologia, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej (UMCS) - opinia studenta III roku studiów stacjonarnych

4

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

1 rok - Bardzo dużo nauki, czytania literatury i obowiązków związanych ze studiami, które należało robić po zajęciach (dużo czasu "wolnego" przeznaczanego na studia)
2 rok - bardzo podobnie
3 rok - mniej nauki, ale też luźniejsze nastawienie do studiów

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Dużo zajęć, liczebność grup - ok, dużo warsztatów, konferencji, zorganizowanie takie 6/10,

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Nie odczuwam wyścigu szczurów, prowadzący raczej w porządku w większości, ale zawsze zdarzy się wyjątek.

Jak jest z mieszkaniem?

Wysokie ceny, pokój około 900/1200 zł, kawalerki ponad 2000 zł i mieszkania dwupokojowe podobnie.

Życie w mieście

Komunikacja miejska ok, dojazdy na uczelnię ok, nowy budynek Psychologii jest w miejscu gdzie nie ma za bardzo jak spędzić wolnego czasu - brak restauracji, fajnego parku.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Nie żałuję wyboru uczelni ani kierunku, ale wydaje mi się, że można ograniczyć niektóre przedmioty, a wprowadzić więcej praktyki (do tej pory tylko 1 zajęcie w wymiarze 15h)

Psychologia, Uniwersytet Wrocławski - opinia studenta III roku studiów stacjonarnych

4

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Najtrudniejszy jest 1 rok, ale wciąż jest to "trudność" pokroju egzaminu gimnazjalnego. Ostatni raz tak bardzo jak na tych studiach zajęta nauką byłam w gimnazjum. Studia ogólnie proste, przyjemne, co może być i zaletą, szczególnie jeśli chcesz uczyć się do poprawy matury, ale również wadą, bo to ile wyniesiesz z tych studiów zależy w 90% od ciebie. Niby trzeba czytać jakieś książki, wykłady nieobowiązkowe, na ćwiczeniach można mieć po 1-2 nieobecności.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Nie angażuje się w życie uczelniane, ale wiem, że istnieją różne organizacje studenckie. Biblioteka w porządku, poziom zajęć również na wysokim poziomie. Jeśli tylko chce ci się, to naprawdę wiele wyniesiesz z tych studiów, ale jeśli idziesz z braku laku, to niestety musisz wiedzieć, że absolwentów tego kierunku przybywa tysiące rocznie, dlatego warto się angażować już od samego początku - wolontariaty, koła naukowe, erasmus itp, bo konkurencja jest niemała.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Prowadzący nie cisną, wszyscy są prostudenccy, jest mnóstwo wolnego czasu. Każdy jest dla siebie bardzo przyjazny, bo to w końcu przyszli psycholodzy.

Jak jest z mieszkaniem?

Wrocław = drogo i po ukraińsku. Teraz to cud znaleźć pokój poniżej 1200 zł i nie w 10 osobowym mieszkaniu.

Życie w mieście

Możliwości spędzania wolnego czasu aż za wiele. Dojazd na uczelnię ok.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Nie rozumiem tego hype na psychologie. Studia o wszystkim i niczym, ale jeśli to lubisz, to na pewno ci się spodoba. Uczelnia jest bardzo dobrym wyborem, dlatego jeśli psychologia to tylko we WRO. Pozostaje kwestia samego kierunku - przereklamowany. Taka filozofia, ale brzmi nieco poważniej.

Psychologia, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach (UJK) - opinia studenta II roku studiów niestacjonarnych

2

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Sporo nauki zapychaczy.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Nie podejmuję się oceny tego.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

W większości niestety nudne wykłady. Pełno przedmiotów zapychaczy jak np. Współczesne kierunki psychologii czy psychologia Religi. Garstka dobrych wykładowców, niektórzy potrafią kilka razy ziewać na własnym wykładzie, ale pasjonaci. Niektórzy mają chore wymagania. Ponadto, fatalna organizacja, co jest dodatkowym minusem. Często uczelnia robiła studentom specjalnie pod górkę, aby utrudnić życie. Nie polecam.
Max 2 gwiazdki za część dobrych wykładowców np. dr R.B, czy dr K.K

Jak jest z mieszkaniem?

Nie wynajmowałem.

Życie w mieście

Nie korzystałem.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Nie polecam, niestety.

Psychologia, Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

5

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Nauki jest relatywnie więcej, ale wszystkiego można dowiedzieć się na zajęciach a później wykorzystać czas wolny. Książki są dostępne w wersjach pdf! Przed sesją jest więcej nauki ale ogólnie dużo lepiej niż w liceum.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Uczelnia organizuje koła naukowe, warsztaty, zajęcia są prowadzone na wysokim poziomie (pewnie przez to, że większość wykładowców prowadzi zajęcia również na uj). Od znajomych wiem, że z pracą po tej uczelni również nie ma problemu.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Wykładowcy są bardzo mili i pomocni. Wychodzą z założenia, że dopiero się uczymy więc mamy prawo popełniać błędy. Studenci są w większości okej.

Życie w mieście

Komunikacja miejska jest w porządku, jest dużo połączeń. Kraków jest idealnym miejscem dla studentów, bo jest wiele rzeczy do zrobienia!

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Nie żałuje ani trochę wyboru uczelni ani kierunku. Czuję się jak ryba w wodzie i nie wyobrażam sobie siebie gdzie indziej.

Psychologia, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu - opinia studenta IV roku studiów stacjonarnych

5

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

W porównaniu do liceum, w którym się uczyłem pierwszy rok, jest dosyć przyjemny, nie ma tak dużo nauki w porównaniu z innymi latami studiów, jest czas na zapoznanie się z ludźmi z roku. Jest to też czas, w którym uczymy się filozofii przedmiotu i założeń teoretycznych, które przyświecają psychologii.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Według mnie psychologia jest przedmiotem bardzo rozwijającym i uczącym podejścia do innych ludzi. Uczelnia również pomaga rozwijać wiele umiejętności miękkich.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Atmosfera jest dobra, raczej panuje solidarność z ludźmi z roku. Prowadzący również są raczej wyrozumiali.

Jak jest z mieszkaniem?

Ceny mieszkań mogą być trochę wysokie. Akademiki w porównaniu z tym są stosunkowo tańsze, a i dojazd na kampus nie jest zły.

Życie w mieście

Oprócz wielu remontów komunikacja miejska jest bardzo dobra, da się dojechać w większość miejsc w Poznaniu.

Strony