Technologia chemiczna, Politechnika Warszawska (PW) - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

5

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Jeśli jest się po podstawowej matematyce jest bardzo dużo nauki matematyki, da się zdać, jestem tego żywym przykładem, ale trzeba chcieć, robić dużo zadań, pomocny jest Etrapez. Drugim przedmiotem pochłaniającym również dużo czasy jest chemia... Nasz profesor robi bardzo trudne egzaminy, możesz czuć się przygotowanym a okaże się że jednak nie, warto być u niego na wykładach ponieważ podaje on tam definicje które uznaje na egzaminie, z byle jakiej książki nie uzna. Czas wolny oczywiście jest, jeśli dobrze zagospodaruje się czasem. Jeśli chodzi o książki to warto wypożyczać z Biblioteki ponieważ jest ich masa, nie warto wydawać na nie pieniędzy. Aktualnie jestem na 2 semestrze, jest to dopiero początek, i mogę tylko powiedzieć że matematyki jest mniej, chemii wydaje mi się ze jeszcze więcej ale może to przez to że doszły laby? Fizyką się nie musicie przejmować!

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Poziom zajęć jest bardzo wysoki, co prawda zdarzają się prowadzący ćwiczeń którzy nie potrafią niczego nauczyć ale dużo wymagają. Zaopatrzenie biblioteki jest dobre, ale warto zamawiać sobie online w wypożyczalni studenckiej BG. Działa u nas koło naukowe Flogiston, do którego naprawdę Zachęcam... Są wyjazdy np do Puław, w centrum nauki Kopernik mamy swoje pokazy dla najmłodszych. Jeśli ktoś zdecyduje się iść na profil praktyczny to praktyki ma już po 1 roku.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Trafiłam na grupę dziekańska która sobie pomaga, nie ma u nas osoby która traktuje innych jak konkurencję. Nie ma wyścigu szczurów. Większość wykładowców jest prostudenckich, jednak zdarzają się tacy którzy nie są zbyt mili, ale to jak wszędzie.

Jak jest z mieszkaniem?

Wynajmuje mieszkanie z koleżanką w dobrej lokalizacji, bo mam dojazd do uczelni tramwajem 15 min. Płacę 1200 zł (razem 2400) na miesiąc razem z kosztami za prąd, wodę, śmieci etc.

Życie w mieście

Komunikacja miejska jest dobrze rozwinięta, dużo połączeń. Możliwości spędzania wolnego czasu jest wiele, można wyjść do kawiarni Costy, Nero, albo na pizze przy PW, na placu Narutowicza i wiele innych. Można zjeść również w Manekinie lub na stołówkach wydziałowych.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Żałuję tylko tego że nie rozszerzałam matematyki na maturze lub że w wakacje nie próbowałam do niej usiąść. To by mi ułatwiło pierwsze miesiące na uczelni i miałabym więcej wolnego czasu do spędzania z przyjaciółmi lub na naukę chemii.