Opinie o uczelniach

Stale aktualizowana i poszerzana baza opinii o kierunkach studiów i uczelniach z całej Polski. Znajdziecie tu m.in. opinie z uczelni medycznych, technicznych i humanistycznych.

Znalezionych opinii - 6

Technologia chemiczna, Politechnika Warszawska (PW) - opinia studenta II roku studiów stacjonarnych

1

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Pierwszy rok jest bardzo ciężki ale okazuje się że to pikuś w porównaniu do roku drugiego. Matematyka jest okropnie ciężka i trudno ją zdać, jeszcze gorzej jest z chemią, materiał okropnie trudny a w tym wszystkim studenta najczęściej traktuje się jak przysłowiową ścierę. Do tego nawalone przedmiotów które nic nie maja wspólnego z kierunkiem ale są po to żeby być, poziom wiedzy przekazywanej na wykładach a tej wymaganej na zaliczeniach to niebo a ziemia.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Rozpadające się laboratoria, czy fakt ze w zimie na głównej auli AZ nawet w kurtkach jest zimno? Komputery które mój rocznik już ledwo co pamięta a starsze widziały może tylko na zdjęciach? Warsztaty? Nie slyszałam o czymś takim :) Jest koło naukowe - Flogiston, działa ale nie jest to jakakolwiek znacząca skala. Praca może i po tym kierunku jest nawet dobrze płatna - przyda się żeby opłacić leczenie zdrowia psychicznego które tutaj naciągane jest to granic możliwości.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Trzeba się nauczyć bycia upokarzanym przy każdej możliwej okazji. Tutaj się nie uczy tutaj się pokazuje ze ktoś nie umie, bez tłumaczenia. Jeśli chodzi o studentów niewiele znalazłam tutaj osób z którymi udało mi się nawiązać relacje, wyścig szczurów jest i to jak najbardziej. Większość troszczy się o siebie i tylko siebie w końcu z jakiegoś powodu liczba studentów zmniejsza się o polowe już po pierwszym semestrze :)

Jak jest z mieszkaniem?

Nie wiem jak wyglada mieszkanie w akademiku, jestem z Warszawy ale jak pomyśle sobie ze miałabym jeszcze płacić miesiąc w miesiąc duże pieniądze (nie oszukujmy się to stolica wszystkie ceny x2) to uciekałabym już dawno daleko daleko

Życie w mieście

Pw to centrum miasta dojazdów jest sporo, na depresyjne zajadanie smutków najlepsza jest hala koszyki zaraz obok wiele różnych restauracji i smaków pod jednym dachem

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Jeszcze raz nigdy przenigdy bym nie poszła na te studia i pomimo perspektyw wysokich zarobków po nich będę je z całego serca odradzała każdej osobie której chociaż przez myśl przejdzie pomysł studiowania tego. To co dzieje się to cyrk nie uczelnia, przykładowo teraz podczas pandemii na studiach kolokwia w weekendy, chore kryteria zaliczenia i kazanie kazanie studentom wybierać terminy zaliczeń, dogadywać się jednocześnie umywając sobie ręce w obliczu narastającego konfliktu

Technologia chemiczna, Politechnika Krakowska - opinia studenta II roku studiów stacjonarnych

3

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Na niektórych przedmiotach jest spokojnie z nauką. Ale na pierwszym roku trzeba szczególnie poświęcić czas matematyce, która na kolejnych latach na pewno się przyda. Nauki nie jest więcej niż w liceum, ale inaczej wygląda ta nauka. Najlepiej uczyć się z zajęć na zajęcia, a zda się wszystko w pierwszym terminie. Wszystkie potrzebne książki można znaleźć w bibliotece.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Poziom zajęć jest różny. Uczelnia organizuje praktyki i ma dużo firm kooperujących. Kół naukowych jest dużo i można się rozwijać w różnych dziedzinach.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Atmosfera jest zależna od rocznika. Zazwyczaj prowadzący są przyjaźnie nastawieni do studentów. Tylko na matematyce nie było przyjemnie ze strony prowadzącego.

Jak jest z mieszkaniem?

Ceny wynajmu mieszkania są w granicach od 1000 - 2000 zł, typowo to 1400 ze wszystkim i moim zdaniem taki powinien być max. Cena wynajmu pokoju w mieszkaniu od 500-900 zł, ale i zdarzają się tak wygórowany ceny jak 1400 za dwuosobowy, co moim zdaniem jest za dużo. W akademiku jest to od 300 - 500 zł i zależy od ilości osób w pokoju, standardu akademika. W tym roku w pokoju dwuosobowym płaciłyśmy 320 zł.

Życie w mieście

Uczelnia i kampus znajduje się w ścisłym centrum, blisko znajduje się stary rynek. Akademik jest oddalony od kampusu 6 km. Dlatego trzeba zakupić dodatkowo bilet, jeśli zamierza się mieszkać w akademiku. Koszt biletu jest dość wysoki, bo na 5 miesięcy 220 zł. Ogólnie Kraków jest drogim miastem i wymagającym, ale ma swoje uroki (czasami).

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Jeśli jesteś zdecydowany, że chcesz być technologiem z zamiłowania to idź, jeśli to jest kierunek zastępczy to szkoda czasu. Trzeba uwzględnić, że później musisz przepracować ok. 35 lat w tym zawodzie.

Technologia chemiczna, Politechnika Warszawska (PW) - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

5

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Jeśli jest się po podstawowej matematyce jest bardzo dużo nauki matematyki, da się zdać, jestem tego żywym przykładem, ale trzeba chcieć, robić dużo zadań, pomocny jest Etrapez. Drugim przedmiotem pochłaniającym również dużo czasy jest chemia... Nasz profesor robi bardzo trudne egzaminy, możesz czuć się przygotowanym a okaże się że jednak nie, warto być u niego na wykładach ponieważ podaje on tam definicje które uznaje na egzaminie, z byle jakiej książki nie uzna. Czas wolny oczywiście jest, jeśli dobrze zagospodaruje się czasem. Jeśli chodzi o książki to warto wypożyczać z Biblioteki ponieważ jest ich masa, nie warto wydawać na nie pieniędzy. Aktualnie jestem na 2 semestrze, jest to dopiero początek, i mogę tylko powiedzieć że matematyki jest mniej, chemii wydaje mi się ze jeszcze więcej ale może to przez to że doszły laby? Fizyką się nie musicie przejmować!

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Poziom zajęć jest bardzo wysoki, co prawda zdarzają się prowadzący ćwiczeń którzy nie potrafią niczego nauczyć ale dużo wymagają. Zaopatrzenie biblioteki jest dobre, ale warto zamawiać sobie online w wypożyczalni studenckiej BG. Działa u nas koło naukowe Flogiston, do którego naprawdę Zachęcam... Są wyjazdy np do Puław, w centrum nauki Kopernik mamy swoje pokazy dla najmłodszych. Jeśli ktoś zdecyduje się iść na profil praktyczny to praktyki ma już po 1 roku.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Trafiłam na grupę dziekańska która sobie pomaga, nie ma u nas osoby która traktuje innych jak konkurencję. Nie ma wyścigu szczurów. Większość wykładowców jest prostudenckich, jednak zdarzają się tacy którzy nie są zbyt mili, ale to jak wszędzie.

Jak jest z mieszkaniem?

Wynajmuje mieszkanie z koleżanką w dobrej lokalizacji, bo mam dojazd do uczelni tramwajem 15 min. Płacę 1200 zł (razem 2400) na miesiąc razem z kosztami za prąd, wodę, śmieci etc.

Życie w mieście

Komunikacja miejska jest dobrze rozwinięta, dużo połączeń. Możliwości spędzania wolnego czasu jest wiele, można wyjść do kawiarni Costy, Nero, albo na pizze przy PW, na placu Narutowicza i wiele innych. Można zjeść również w Manekinie lub na stołówkach wydziałowych.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Żałuję tylko tego że nie rozszerzałam matematyki na maturze lub że w wakacje nie próbowałam do niej usiąść. To by mi ułatwiło pierwsze miesiące na uczelni i miałabym więcej wolnego czasu do spędzania z przyjaciółmi lub na naukę chemii.

Technologia chemiczna, UTH im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu - opinia studenta III roku studiów stacjonarnych

5

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Pierwszy rok jest to rozszerzony kurs tego co uczy się maturzysta na poziomie rozszerzonym wraz z matematyką. Naprawdę sporo do nauczenia się, ale wykładowcy przekazują dobrze wiedzę. Zresztą weryfikuje to też czy kierunek jest odpowiedni dla ciebie lub nie. W następnych latach masz sporo zajęć o charakterze laboratoryjnym, konwersatoryjnym oraz wykładów z bardzo ważnych przedmiotów.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Poziom zajęć jest bardzo wysoki a uczelnia stara się zainteresować studentów poprzez wycieczki do zakładów przemysłowych, działalność koła naukowego z wyjazdami o charakterze naukowym, udział w seminariach z partnerami zagranicznymi, nawet jest mowa o możliwości wzięcia udziału w programie ERASMUS.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Wykładowcy są bardzo sympatycznie, ale poważnie nastawieni do studentów. Egzekwują od nich wiedzę jednocześnie potrafiąc iść jeśli tego wymaga sytuacja na rękę. Atmosfera na wydziale i uczelni jest bardzo społeczna oraz nie ma niezdrowej konkurencji typu poniżanie lub wystawianie na pośmiewisko. Jednak uczelnia powinna się postarać o dostęp do psychologa oraz coachingu w swoich strukturach żeby student nie był sam.

Życie w mieście

Życie w mieście jest bardzo dobre choć ci co liczą na imprezy mogą się zawieść. Dojazd na zajęcia praktycznie z wielu lokalizacji jest możliwy przez komunikację miejską oraz rowerową. Dużo możliwości spędzania wolnego czasu.

Technologia chemiczna, Politechnika Rzeszowska - opinia studenta II roku studiów stacjonarnych

2

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

pierwszy rok zdecydowanie najłatwiejszy, można sobie pozwolić na pracę i inne zajęcia, niestety w kolejnych latach jest tylko gorzej, a 4 semestr- chemia organiczna to jakieś żarty, wymagania większe niż to co powinno być, około 20-30 awansów co roku..

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

biblioteka dobrze zaopatrzona

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

jak na każdym kierunku tak i tu jest wyścig szczurów i zawsze trafu się wykładowca, który gnębi

Jak jest z mieszkaniem?

mieszkania w rozsądnych cenach z dobrą lokalizacją

Życie w mieście

dobre połączenia z autobusami, mało korków

Technologia chemiczna, Politechnika Rzeszowska - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

4

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Mało zajęć jest na pierwszym roku w I semestrze, ale z semestru na semestr jest coraz więcej godzin tygodniowo. Nauki jest sporo, szczególnie z matematyki, chemii i fizyki, szczególnie wtedy gdy tych przedmiotów się nie rozszerzało w liceum. Nauka głównie z treści pokazywanych na wykładach.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Biblioteka bardzo dobrze zaopatrzona w książki, laptopy, skanery. Poziom zajęć zależy od wykładowcy, a z tym bywa różnie. Czy znajdę pracę w zawodzie? Trudno powiedzieć.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Brak "wyścigu szczurów", grupa dzieli się notatkami, egzaminami. Podejście asystentów, wykładowców pokojowe.

Życie w mieście

Komunikacja miejska bardzo sprawna. Na Rynku w Rzeszowskim jak i w innych miejscach w Rzeszowie dużo jest knajpek, klubów, galerii handlowych.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Jeśli ktoś nie lubi matematyki, fizyki czy informatyki to warto się zastanowić nad wyborem, bo niestety te przedmioty się pojawiają.