Weterynaria, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (SGGW) - opinia studenta V roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Bardzo dużo nauki, niewiele wolnego czasu. Potrzeba kilku książek i atlasów, ale z powodzeniem można korzystać z zasobów bardzo dobrze wyposażonej biblioteki, czytelni. W kolejnych latach podobnie dużo nauki plus dochodzą jeszcze zajęcia praktyczne.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Bardzo duże możliwości rozwoju.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Bardzo zróżnicowana. Są wspaniali wykładowcy i asystenci, mający bardzo pozytywne podejście do studenta i metod nauczania, ale zdarzają się i tacy, którzy traktują studentów jako zło konieczne.

Jak jest z mieszkaniem?

Akademiki w wysokim standardzie i niskiej cenie.

Życie w mieście

Ogromnym plusem jest to, że na początku studiów wszystkie zajęcia odbywają się na kampusie, dojazd na uczelnie też nie jest kłopotliwy. Należy jednak mieć na uwadze, że już na 2-3 roku zaczynają się zajęcia wyjazdowe. I wtedy nikogo nie obchodzi, że student nie ma jak dojechać na zajęcia do obory, chlewni, rzeźni 30-400 km. Miejsca te często znajdują się poza dostępem komunikacji publicznej. Uczelnia nie zapewnia transportu. Dlatego polecam kandydatom własny samochód i zasobną kieszeń.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Polecam naprawdę przemyśleć decyzję o wyborze tego kierunku. SGGW jako uczelnia jest super i fajnie się studiuje, ale trzeba być 100% pewnym, żeby wybrać akurat weterynarię. Jeżeli kandydat jest gotów poświęcić 5,5 roku na ciężką naukę, zanikające życie towarzyskie i ciężkie warunki zajęć (zajęcia w terenie zimą, w brudzie, smrodzie i krowiej kupie) to czemu nie, ja nie żałuję.