Weterynaria, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (SGGW) - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Nauki o wiele, wiele więcej, mało czasu na inne rzeczy. Jedynie systematyczna praca pozwala na zaoszczędzenie sobie kilku dni wolnego, jeśli uda się wszystko zaliczyć. Cotygodniowe wejściówki na histologię i ogrom kolosów zwłaszcza z anatomii i histologii. Książek nie ma aż tak dużo, najwięcej do anatomii i histologii oczywiście, potrzebne atlasy, itp. Bardzo dużo informacji do przyswojenia w krótkim czasie. W kolejnych latach będzie jeszcze większa okra. Najgorzej podobno na 3 roku, gdzie będzie farmakologia i parazytologia i właściwie tylko to ;)

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Bardzo dobre perspektywy pracy po ukończeniu studiów, możliwość dalszego kształcenia się i robienia specjalizacji, pracy w inspekcjach, itp. Mamy mnóstwo dodatkowych zajęć, kół naukowych, biblioteka jest bardzo bogata w zbiory, można znaleźć wszystko związanego z naukami przyrodniczymi i innymi kierunkami obecnymi u nas na uczelni.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Większość wykładowców jest bardzo w porządku do studentów, jednak zawsze są czarne owce i jest dwóch czy trzech którzy nie są zbyt przyjemni.

Jak jest z mieszkaniem?

Akademik w miarę w porządku, cena 350 zł za 2-osobowy pokój, wszystkie akademiki są na kampusie, więc blisko bardzo na uczelnie. Jedyny problem to bardzo małe pokoje i jedna łazienka na 10 osób, ale nie we wszystkich akademikach tak jest.

Życie w mieście

Właściwie jest wszystko, a z komunikacją miejską nie ma problemu. Da się wszędzie dojechać, a Warszawa jest ogromna i da się znaleźć tam coś dla każdego.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Nie żałuję ani trochę wyboru, trzeba się bardzo dużo uczyć ale jeśli się kocha zwierzęta to się da radę, SGGW jest najlepszą weterynarią w Polsce więc jeśli ktoś chce ją studiować to gorąco polecam Warszawę.