Weterynaria, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie - opinia studenta IV roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Duża przepaść między nauką w liceum, na początku jest ciężko się przestawić i człowiek nie umie się uczyć, ale z biegiem lat przychodzi trochę łatwiej.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Jestem zadowolona z tego co oferuje uczelnia, czasami chciałoby się więcej praktyki ale porównując z innymi uczelniami to i tak jest całkiem dobrze. Biblioteka ma na stanie bardzo dużo książek stricte weterynaryjne (do korzystania na miejscu).

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Zazwyczaj prowadzący traktują nas poważnie i jako dorosłe osoby. Co do 'wyścigu szczurów' to może w jakimś odsetku jest, ale osobiście tego nie odczułam, przynajmniej nie jakoś znacznie.

Życie w mieście

Komunikacja miejska dobrze rozwinięta, w sumie wszędzie dojedzie się autobusem, od niedawna wprowadzone tramwaje, 2 galerie, kilka jezior w Olsztynie. Kortowo jest super miejscem dla studentów.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Sam Olsztyn jest może mało żyjącym miastem, ale na Kortowie zawsze coś się dzieje. Jest gdzie się wybrać i dobrze zjeść i potańczyć i tanio wypić. Bardzo się cieszę, że tutaj studiuję. Olsztyn sam w sobie jest pięknym miastem i przyjemnie się w nim mieszka, jak nie do studiowania to wpaść na zwiedzanie i na Kortowiadę!