Opinie o uczelniach

Stale poszerzana baza opinii o kierunkach studiów i uczelniach z całej Polski. Znajdziecie tu m.in. opinie z uczelni medycznych, technicznych i humanistycznych.
Baza zawiera subiektywne, anonimowe opinie. Jeżeli nie zgadzasz się z opinią na temat swojej uczelni - napisz własną.

Znalezionych opinii - 1

Matematyka, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej (UMCS) - opinia absolwenta studiów stacjonarnych

4

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Pierwszy rok był łatwy, nauka tylko przed kolokwiami i w czasie sesji. Cały materiał raczej na zrozumienie i umiejętność wykorzystania wiedzy do rozwiązywania zadań. Pamięciówka to było kilka twierdzeń i dowodów. Z książek można było nie korzystać choć wykładowcy zawsze jakieś polecali. Miałam bardzo dużo wolnego czasu, więc zaczęłam studiować jeszcze jeden kierunek, w sumie tak jak połowa mojej specjalności. Na 2 i 3 roku było trudniej pod względem przedmiotów, bardziej zaawansowana matematyka ale nadal wystarczało uczyć się dzień przed zaliczeniem, pod warunkiem że się coś rozumiało na zajęciach. Wykłady nie były obowiązkowe i na większości ćwiczeń też nie sprawdzano listy, ale i tak studenci przychodzili na zajęcia bo jak się nie było to potem ciężko było ogarnąć materiał bez pomocy innych. Ogólnie studia licencjackie na matematyce były fajne i nietrudne. Ja pisałam pracę licencjacką ale wiem że od przyszłego roku będzie egzamin końcowy zamiast tego.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Poziom zajęć był zróżnicowany, zależało to od prowadzącego który je prowadził. Niestety byli tacy co nie potrafili przekazać wiedzy i przedmioty prowadzone przez nich były na słabym poziomie. Jeśli chodzi o bibliotekę to raczej nie odwiedzałam jej. Jest koło naukowe ale wiem o nim tylko tyle że istnieje i organizuje jakieś wyjazdy na konferencję i różnego rodzaju projekty.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Raczej nie ma wyścigu szczurów, większość osób pomaga sobie nawzajem. Zdarzają się odlutki typu "nie pomogę, jesteś moją konkurencja". Z wykładowcami można spokojnie się dogadać, bardzo często idą studentom na rękę.

Jak jest z mieszkaniem?

Jest wiele możliwości mieszkaniowych, ceny pokoi w pobliżu uczelni to ok 500-600 zł miesięcznie za 1 osobowy pokój. Gdzieś dalej, pokoje są tańsze, nawet od 300 zł ale to ok 30 min autobusem od uczelni. Akademik jest niedaleko głównego kampusu i cenowo to chyba 350-500 w zależności od akademika.

Życie w mieście

Bardzo lubię to miasto, wszędzie jest blisko, MPK jeździ zazwyczaj punktualnie i można dojechać bez problemu w wiele miejsc. Jest wiele knajp i klubów gdzie można pójść z przyjaciółmi oraz innych form rozrywki.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Cieszę się że wybrałam matematykę i polecam ją każdemu. W sumie cieszę się że studiowałam na UMCS, poznałam świetnych ludzi i studia tu nie były jakąś męka. I co najważniejsze warunki nie są drogie bo to 400 zł za przedmiot nie zależnie od pkt ECTS.