Opinie o uczelniach

Stale poszerzana baza opinii o kierunkach studiów i uczelniach z całej Polski. Znajdziecie tu m.in. opinie z uczelni medycznych, technicznych i humanistycznych.
Baza zawiera subiektywne, anonimowe opinie. Jeżeli nie zgadzasz się z opinią na temat swojej uczelni - napisz własną.

Znalezionych opinii - 3

Pielęgniarstwo, Gdański Uniwersytet Medyczny (GUMED) - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

2

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Jestem studentką pierwszego roku pielęgniarstwa na GUMedzie. Nauki jest więcej niż w liceum, ale przy dobrym rozplanowaniu czasu da się wszystko pogodzić, Niestety, zdarzają się dni, że na uczelni jesteśmy od 7 do 20. I co jest dużym minusem zdarzają się okienka np. na 3 godziny... iI co najważniejsze, wszystko się da, ale trzeba mieć w sobie dużo zaparcia i się nie poddawać.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Biblioteka jest dobrze wyposażona, niestety jest mało miejsca jak na tak dużą uczelnię i często bardzo trudno jest znaleźć miejsce. Kół naukowych jest sporo jednak przy planie bardzo rzadko się zdarza żeby na nie uczęszczać. Pielęgniarek jest mało, a uczelni nie zależy żeby było ich więcej, bo często zniechęcają do tego zawodu.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Jeśli chodzi o naukę, to bardzo dużo zależy od wykładowcy, nieliczni są tacy, którzy porządnie wytłumaczą, większość jest po to aby pokazać, że nic nie potrafimy i nie zależy im na tym żeby studenci cokolwiek rozumieli. I choć są to studia stacjonarne to zdarzają się kolokwia w soboty - PARADOKS. Ja akurat na studentów nie mogę bardzo narzekać, bo mam wspaniałą grupę, ale to trzeba mieć szczęście bo nie z wszystkimi jest łatwo się dogadać, a sporo osób robi sobie na wzajem "pod górkę".

Jak jest z mieszkaniem?

Mieszkania/pokoje w Gdańsku są bardzo drogie, akademiki mają wysoką cenę jak na warunki, które tam panują, co jest plusem to to, że jest czysto na korytarzach, ale pokoje wyglądają jak w PRL - cena nie adekwatna do jakości/warunków.

Życie w mieście

Jeśli ktoś planuje mieszkać trochę dalej od uczelni i dojeżdżać autobusami, to trzeba pamiętać że są duże korki... Dlatego im bliżej uczelni tym lepiej, tym bardziej zważając na okienka i godziny zajęć.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Wybrałam tą uczelnie tylko dlatego, że była najbliżej mnie i żałuję wyboru. Jeśli chodzi o organizację to jej NIE MA. Tak samo jak nie ma szacunku do studentów co jest przykre.

Pielęgniarstwo, Gdański Uniwersytet Medyczny (GUMED) - opinia studenta III roku studiów stacjonarnych

3

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Cóż widząc plan, który dostaliśmy kilka dni przed rozpoczęciem zajęć, zagięły mi się nogi patrząc, że wykłady mogą trwać od 8 od 18, a później jeszcze zajęcia z angielskiego. Trzeba niestety się przygotować na to, że tak wygląda większość dni na pierwszym roku .. na drugim z resztą też :p Przedmiotem wiodącym są podstawy pielęgniarstwa, zwieńczone egzaminem praktycznym OSCE - tutaj niestety nie każdy prowadzący został nauczycielem akademickim z powołania. Trzeba liczyć się z tym, że te zajęcia trzeba po prostu przebimbać - dużo się tam nauczysz, ale czasami w kiepskiej atmosferze. Nauki jest raczej średnio dużo, wystarczy posiedzieć kilka wieczorów nad trudniejszym przedmiotem, a się zaliczy. Z minusów - na drugim i trzecim roku dwa różne plany zajęć, ciągle jakieś aktualizacje, nie każda grupa ma tak samo prowadzone zajęcia przez tego samego nauczyciela, prowadząca przedmiot - Badania naukowe w pielęgniarstwie, chyba za dużo naczytała się książek o manipulacji, jej konstruktywna krytyka to po prostu wyzwiska. Farmakologia zmorą całych studiów - tu trzeba naprawdę porządnie przysiąść aby zaliczyć kolokwia i egzamin. Podsumowując, czasami niemiła atmosfera, ciągłe zmiany planu zajęć, wykłady po 12 godzin, ale ujdzie hahaha.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Średnio, umiejętności manualne lepiej rozwiniesz na praktykach zawodowych - wakacyjnych, niż na tych uczelnianych - tam jesteś od zmiany pampersów.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Rok raczej miły, chociaż podzielony na grupki, są pewne ofiary losu, które się obgaduje. Plotki niezgodne z prawdą. Czasami problem aby ktoś kogoś wpisał na listę. Trzeba po prostu znaleźć swoich ludzi. Uczelnia już nie panuje nad tym kto się dostaje na studia.

Jak jest z mieszkaniem?

Bardziej opłaca się mieszkanie niż akademik.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Na podstawach pielęgniarstwa najlepiej żebyś miał własne rękawiczki, igły, strzykawki, sole fizjo, preparaty do dezynfekcji .. ED ma wszystko. A niby publiczna darmowa uczelnia.

Pielęgniarstwo, Gdański Uniwersytet Medyczny (GUMED) - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

4

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Po długich pomaturalnych wakacjach człowiek doznaje ogromnego szoku widząc ilość czekających go zajęć i czasu spędzonego na uczelni. Wykłady trwające po 3/4h, 15 min przerwy pomiędzy zajęciami i bieg w pośpiechu w poszukiwaniu właściwego budynku, pozwalają na utrzymanie bardzo dobrej kondycji. Przedmiotem wiodącym podczas pierwszego roku są Podstawy Pielęgniarstwa, na które składają się wykłady, ćwiczenia i seminaria (większość przedmiotów ma właśnie taki podział). Podczas ćwiczeń w specjalnie dostosowanych pracowaniach zostajemy wprowadzeni w świat pielęgniarstwa m.in. najbardziej ekscytujący moment czyli pierwsze iniekcje (wykonywane między członkami danej grupy), niewiele kierunków tak szybko dostaje możliwość rozwijania umiejętności praktycznych. Zmorą I semestru jest anatomia, ale przy SYSTEMATYCZNEJ nauce na każde ćwiczenia w prosektorium nie powinna sprawiać problemów. Przedmioty I semestru prezentują się w następujący sposób: podstawy pielęgniarstwa, anatomia, fizjologia, biochemia, genetyka, pedagogika, psychologia, j.angielski. Nauki nieporównywalnie więcej niż w liceum jednak tematyka o wiele ciekawsza i bardziej przydatna, trzeba się pogodzić z brakiem wolnego czasu jeżeli chce się dotrwać do kolejnego semestru. Co do książek to niezbędnikiem jest atlas anatomiczny Nettera, a z reszty przedmiotów wykłady są jak najbardziej wyczerpujące.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Pielęgniarstwo jest dziedziną w której możliwość rozwoju jest ogromna; poczynając od wyboru specjalizacji, możliwości pracy w różnych sektorach chociażby w administracji publicznej czy nawet w inspektoracie wojskowym. Znalezienie pracy po zakończeniu studiów powinno być bezproblemowe ze względu na ogromny deficyt pielęgniarek i pielęgniarzy. Zazwyczaj każda specjalizacja pielęgniarska ma swoje koło naukowe jednak bardzo ciężko znaleźć czas na uczestnictwo w jednym z nich z powodu ilości zajęć.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Co do studentów pielęgniarstwa to jestem pozytywnie zaskoczona, tak kochanych i wrażliwych ludzi jeszcze nie spotkałam, większość jest bardzo pomocna, wszyscy wspieramy się nawzajem jak tylko możemy. Pielęgniarstwo jest kierunkiem bardzo niedocenianym, ale nie ma sensu się tym przejmować, bo jesteśmy bardzo ważną częścią zespołu terapeutycznego więc wszelkie szydercze uwagi są bezpodstawne.

Życie w mieście

Dojazd bardzo dobry, od centrum Gdańska jedynie 3 przystanki tramwajowe. W obrębie uczelni dużo ilość miejsc z jedzeniem.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Na ten moment nie żałuję wyboru, bywa momentami ciężko ale cieszę się przeogromnie, że będę częścią tak pięknej profesji. Czuję się bezpiecznie dzięki takim trybie zajęć bo wiem, że będę dobrze przygotowana do pracy. Jeżeli interesujesz się tematyką związaną z medycznymi aspektami człowieka, jesteś empatyczny i masz w sobie chęć ciągłego rozwoju to ten kierunek jest zdecydowanie dla Ciebie!