Opinie o uczelniach

Stale poszerzana baza opinii o kierunkach studiów i uczelniach z całej Polski. Znajdziecie tu m.in. opinie z uczelni medycznych, technicznych i humanistycznych.
Baza zawiera subiektywne, anonimowe opinie. Jeżeli nie zgadzasz się z opinią na temat swojej uczelni - napisz własną.

Znalezionych opinii - 2

Ratownictwo medyczne, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach (UJK) - opinia absolwenta studiów stacjonarnych

1

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Sporo zajęć i nauki. Zdarzają się dni gdy zajęcia są od 8:00 do 21:15. Ale wiadomo, że trzeba przetrwać 1 rok i będzie mniej zapychaczy i więcej ciekawych przedmiotów.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Możliwości rozwoju słabe. Koła naukowe chyba dostępne tylko dla lekarskiego. Poziom zorganizowania uczelni będę jeszcze długo negatywnie wspominać. Plan zajęć w środku semestru zmieniają z dnia na dzień plus nie było semestru, żeby jedne zajęcia nie nakładały się na inne albo z jednego końca miasta na dotarcie na uczelnię dawali 5 minut. Byli prowadzący, którzy zapomnieli, że mają z nami zajęcia. Na szczęście było to w czasach covida, więc online. Na zajęciach praktycznych na 3 roku zamiast nadrabiać zaległości, które mieliśmy przez zajęcia online to dwukrotnie sprzątaliśmy sale i czyściliśmy sprzęt. I wtedy znalazły się sztuczne rany czy inny sprzęt, którego brakowało.
Z plusów to są prowadzący, którzy naprawdę chcieli jak najwięcej nas nauczyć i przekazać nam wiedzę. Zajęcia praktyczne małe mieliśmy w 4 osoby, a zajęcia praktyczne w 8 osób. Biblioteka naprawdę ładna i dobrze wyposażona. Obozy sprawnościowe i wf oceniam bardzo pozytywnie.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

To pewnie jak wszędzie. Zależy jak się trafi.

Jak jest z mieszkaniem?

Kielce są w miarę tanie. Mieszkałam w akademiku i polecam. Naprawdę dobry standard i cena w porównaniu z innymi miastami.

Życie w mieście

Jest gdzie pójść i co robić w wolnym czasie. Autobusy często jeżdżą, ale można też ze szpitala na uczelnię przejść spacerkiem jeśli ktoś lubi chodzić.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Kierunek wybrałabym jeszcze raz, ale uczelni zdecydowanie nie. W porównaniu z innymi uczelniami to jest dno. Mieliśmy karetkę w csm, ale nie mieliśmy tam zajęć, bo po co. Przez 2 lata z tego co wiem zdawalność egzaminów końcowych w 1 terminie była naprawdę niska, nie wiem jak w tym roku, ale o czymś to świadczyło. Młodsze roczniki mają już trochę lepiej, ale niesmak pozostał.

Ratownictwo medyczne, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach (UJK) - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

4

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Trzeba się przestawić na dużo więcej czasu spędzonego na uczelni, nauki jest porównywalnie co w Liceum, aczkolwiek jest ona rzadziej z większą ilością materiału.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Zajęcia praktyczne odbywają się z wykwalifikowanymi prowadzącymi, którzy zazwyczaj pracują w zawodzie, co pomaga nam zrozumieć przyszła pracę. Na uczelnię organizowane są liczne seminaria umożliwiające poszerzenie wiedzy.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Studenci stosunkowo przyjaźni oraz pomocni, ale jak to wszędzie bywa znajdują się patologię oraz osoby nie integrujące się z grupą tzw. indywidualiści w samodzielnym dążeniu do celu.

Jak jest z mieszkaniem?

Mieszkania są tanie w porównaniu z innymi miastami w Polsce, znajdują się blisko uczelni.

Życie w mieście

Komunikacja miejska jest dosyć dobra, zazwyczaj punktualna, aczkolwiek mieszkania znajdują się blisko uczelni, więc można podróżować piechotą.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Polecam kierunek osobom chcącym faktycznie ratować życie, osobiście kierunek dla mnie jest średni, z powodu stosunku społeczeństwa do ratownika medycznego oraz płacy za ogrom pracy i wiedzy jaką trzeba posiadać