Kierunek lekarski, Gdański Uniwersytet Medyczny (GUMED) - opinia studenta II roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Ilość nauki na pierwszym roku, w porównaniu z liceum, jest przerażająca. Na każde zajęcia z anatomii, które odbywają się dwa razy w tygodniu, trzeba przychodzić z opanowanym materiałem z około 50 stron podręcznika plus oczywiście atlas. Wymagana jest bardzo szczegółowa wiedza, kolokwia w formie otwartej mogą pytać o każdy szczegół. Do tego dochodzi histologia raz w tygodniu i inne zajęcia, nie wymagające dużo nauki, ale zabierające cenny czas. W tygodniu pozostaje niewiele wolnego czasu, ale nie dajmy się zwariować, w piątkowy wieczór można poszaleć, ale resztę weekednu trzeba poświęcić​ na utrwalanie materiału i przygotowywanie nowego (zajęcia z anatomii w poniedziałki). Na drugim roku myślę, ze materiału do nauki tez jest bardzo dużo, ale każdy doświadczony pierwszym rokiem umie trochę wyluzować i tak zorganizować czas, aby zaliczać kolokwia i mieć czas dla siebie. Myślę, ze GUMed jako uczelnia jest bardzo wymagający na pierwszych trzech latach (duuużo teorii), jednak nowoczesna baza szpitalna kusi, a w końcu lata kliniczne to te najważniejsze na tym kierunku.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Uczelnia daje bardzo duże możliwości rozwoju. Przy każdym zakładzie i katedrze jest prężnie działające koło naukowe. Świeżo wyremontowana biblioteka z przyjazną czytelnią i dużym księgozbiorem.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Na uczelni ogólnie panuje miła atmosfera. Wśród studentów nie odczuwa się wyścigu szczurów, raczej wszyscy są sobie pomocni, wymieniają się materiałami na grupie rocznika, notatkami itp. Na początku studiów stosunek asystentów do studentów może się wydać szorstki i niemiły, jednak z czasem jest lepiej i każdy także rozumie, ze to nas zmusza do systematycznej nauki, która przy takiej ilości materiału jest konieczna.

Jak jest z mieszkaniem?

Nie mieszkam w akademiku, ale wiem, że miejsce w pokoju trzyosobowym kosztuje 350 zł. W Gdańsku można znaleźć całkiem fajne stancje w rozsądnej cenie (ok. 700 zł za pokój jednoosobowy). Uczelnia znajduje się w miejscu dobrze skomunikowanym, więc można mieszkać dalej od uczelni, ważne aby blisko linii tramwajowej :)

Życie w mieście

Dojazd na zajęcia jest naprawdę bardzo dobry. Obok uczelni znajduje się przystanek tramwajowy, przez który przejeżdża chyba pięć linii. Dodatkowo dwa autobusy łączące najważniejsze i największe dzielnice ze szpitalem uniwersyteckim. Czas wolny można spędzać na wiele sposobów - morze, zoo, starówka z wieloma pubami i knajpami, kluby studenckie i kolejka do Sopotu :)

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Brak