Kierunek lekarski, Uniwersytet Medyczny w Łodzi - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

5

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Nauki jest dużo i więcej niż w liceum co niespecjalnie powinno dziwić, jednak jej ilość na spokojnie można ogarnąć przy dobrej organizacji. Jeśli chodzi o anatomię to książek do wyboru jest wiele z których można się uczyć, od Bochenka, przez Moora, Grey'a po ukochane przez wielu studentów Skawiny. Na histologii obowiązuje Zabel chociaż są osoby korzystające z Sawickiego co jest mile widziane u asystentów tego przedmiotu. Na naukę anatomii oczywiście spędza się najwięcej czasu w ciągu tygodnia, jednak satysfakcja z jej nauki jest zdecydowanie największa. Zajęcie z anatomii są prowadzone 2 razy w tygodniu po 2h i 15 minut, histologia raz w tygodniu po 2h 15 minut. Wykłady są nieobowiązkowe jednak na anatomię ze względu na świetnego profesora ludzi jest dużo. O innych przedmiotach rozpisywać się nie będę ale na 1. semestrze, o czym warto wspomnieć, strach budził moduł chemiczno-fizyczny, który został "oblany" przez dużą rzeszę studentów pierwszego roku. Jest to przedmiot do zdania ale trzeba być naprawdę solidnie przygotowany.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Poziom zajęć uważam za wysoki. Asystenci z reguły są pomocni i mają bardzo dużą wiedzę (oczywiście znajdą się małomówni czy wredni ale nie jest to duża liczba). Biblioteka jest nowoczesna i dobrze wyposażona. Konferencji jest od groma tak samo jak kół naukowych (aktywnie działających jest około 80), każdy znajdzie coś dla siebie. Możliwości rozwoju po kierunku lekarskim zna każdy więc nie będę się nad tym rozpisywać.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Wyścigu szczurów nie odczułem, większość roku sobie pomaga, mamy naprawdę świetną i zgraną społeczność oczywiście poza wyjątkami, które lubią uprzykrzać życie innym i donosić regularnie do dziekanatu ;). Co do podejścia asystentów i wykładowców uważam, że są pomocni. Zawsze zostają po wykładzie aby odpowiadać na pytania studentów.

Jak jest z mieszkaniem?

Łódź jest chyba najtańszym miastem wojewódzkim w Polsce a na pewno jednym z najtańszych. Ceny mieszkań w porównaniu do Gdańska, Poznania nie mówiąc o Warszawie są naprawdę niskie.

Życie w mieście

Łódź wśród ludzi ma nieprzychylną opinię. Sam składając "papiery" do Łodzi byłem pełen obaw co do miasta (nigdy w Łodzi wcześniej nie byłem, tylko o niej słyszałem). Miasto jednak uważam za bardzo ciekawe. Jest pełno miejsc gdzie można spędzić wolny czas, samo miasto jest duże, wręcz lepiej mi się tu spędza czas niż np w Poznaniu.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Wyboru nie żałuje, poznałem naprawdę fajne osoby, w mieście jest co robić a kierunek mimo że wymagający to ciekawy.