Opinie o uczelniach

Stale poszerzana baza opinii o kierunkach studiów i uczelniach z całej Polski. Znajdziecie tu m.in. opinie z uczelni medycznych, technicznych i humanistycznych.
Baza zawiera subiektywne, anonimowe opinie. Jeżeli nie zgadzasz się z opinią na temat swojej uczelni - napisz własną.

Znalezionych opinii - 2

Fizjoterapia, Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu (AWF Wrocław) - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

4

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

W pierwszym semestrze nauki jest podobna ilość co w liceum - trzeba mieć szczęście do prowadzących, zwłaszcza z histologii, w drugim wchodzą przedmioty praktyczne ściśle związane z kierunkiem, na których prowadzący (i bardzo słusznie) wymagają wiedzy, jednak są bardzo skłonni do pomocy i wyjaśniania niejasności - nie spotkałam się do tej pory ani z wrednym prowadzącym tych przedmiotów ani nie słyszałam takiej od studentów wyższych lat. Anatomia może straszyć, jest szczegółowo wymagana, ale jej znajomość w dużym stopniu decyduje o tym jak dobrym jest się fizjoterapeutą.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Grup jest dużo, grupy są około 20-osobowe na pierwszym roku, na drugim podobno 10-osobowe. Biblioteka zasobna, wydaje też kody do platformy IBUKlibra, gdzie ma się dostęp za darmo do Bochenka, jednak najbardziej oblegane pozycje SZYBKO schodzą.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Porównując z kolegami z innych uczelni panuje tu dość dobra atmosfera, chociaż zależy od grupy, około 7/10. Absolutnie nie ma wyścigu szczurów, podejście większości wykładowców jest naprawdę przyjazne, zwłaszcza na drugim semestrze.

Jak jest z mieszkaniem?

Na cenach się nie znam, bo mieszkam z rodzicami, ale trzeba przyznać, że akademiki są bardzo oblegane - mam koleżankę spod Kutna (łódzkie), której nie przyznali akademika, a na to ma wpływ odległość miejsca zamieszkania, jednak rankingi robią swoje.

Życie w mieście

Jak się tramwaj nie wywrocławi (czyli wykolei) to zwykle nie ma problemu, często kursują, MPK Wrocław ma wyjątkowe poczucie humoru. Na szczęście sam wydział fizjoterapii znajduje się tuż obok pętli Sępolno, więc jest kilka linii dojeżdżających pod sam wydział. Od bardziej rozrywkowych znajomych wiem, że Wrocław to bardzo studenckie miasto, dużo imprez i jeszcze więcej klubów. Ja Wrocław zawsze każdemu polecę, bo uważam, że to piękne miasto.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Straszny bałagan organizacyjny - jeśli liczycie na otrzymanie legitymacji jeszcze we wrześniu to lepiej nie róbcie sobie nadziei, dostaniecie je pod koniec pierwszego tygodnia, o pierwszych zapisach najpierw usłyszycie, że ich nie ma, po czym ruszą i tylko wybrańcy upolują takie przedmioty jak pilates (zszedł w 3 sekundy) albo psychodietetyka, kiedy są egzaminy dowiecie się tydzień, może dwa przed.

Fizjoterapia, Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu (AWF Wrocław) - opinia studenta II roku studiów stacjonarnych

4

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Uczyłam się mniej niż w liceum (ale ja w liceum uczyłam się bardzo dużo). Jeżeli ktoś jest sumienny i szybko się uczy, to będzie mu zostawało bardzo dużo wolnego czasu. Najbardziej wymagająca była anatomia, z której na koniec 2 semestru był egzamin ustny oraz biochemia. Obecnie jestem na 2 roku i jest dużo luźniej (jest na tyle luźno, że od października zaczynam drugi kierunek, bo się trochę nudzę). Bez problemu łączę studia z pracą. To co jest dużym plusem tej uczelni - plan zajęć układasz kolejnością ustaloną przez średnią ocen z poprzednich semestrów. Więc jak ktoś się uczy to ma super plan zajęć ❤

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Kierunek jest bardzo przyjemny i ciekawy. Jeżeli chodzi o poziom zajęć to bywa różnie, mimo, że prowadzący mają dużą wiedzę. Czasami opinia na temat przedmiotu zależy od tego, do którego prowadzącego trafisz. Część wykładających tutaj osób uczy też na uniwersytecie medycznym. Zaopatrzenie biblioteki jest słabe... Bywa tak, że są np. 3 egzemplarze danej książki, a jest ona niezbędna do zaliczenia przedmiotu. Więc trzeba kserować/robić zdjęcia. Na uczelni co jakiś czas odbywają się konferencje naukowe. Byłam na dwóch i bardzo mi się podobały. Są jakieś koła naukowe ale ja do żadnego nie należę.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Atmosferę ogólnie określiłabym jako przyjemną. Większość wykładowców (moim zdaniem) jest w porządku. Chociaż jest kilka wyjątków. Jeżeli traficie z jakąś sprawą do Prodziekan, to możecie być pewni, że zrobią wszystko, żeby było dobrze i pomogą jak mogą. Miałam kontakt z dwiema i obie były bardzo pomocne. Pani z dziekanatu wiecznie obrażona i nie w humorze ale z nią na szczęście nie ma się kontaktu zbyt często. Relacje między studentami oceniłabym na raczej dobre. Są osoby, które dzielą się notatkami i pomagają :)

Jak jest z mieszkaniem?

Koszty wynajęcia pokoju/mieszkania we Wrocławiu są kosmicznie wysokie. Jeżeli zależy Ci na pokoju jednoosobowym w dobrym standardzie i przyjemnej lokalizacji musisz liczyć się z kosztem ok. 950-1000 zł/mies. Oczywiście, da się znaleźć taniej ale są też oferty za 1200 zł. Koszt mieszkania 2-pokojowego to raczej od 1800 w górę (przy czym ciężko o cenę 1800). Osobiście uważam, że akademik to bardzo rozsądne wyjście. Do dyspozycji są dwa: Olimpia i Spartakus. W Olimpii łazienka jest na 2 pokoje. W Spartakusie na 2 albo 4 (zależy jaki moduł). Olimpia jest położona troszeczkę dalej niż Spartakus i jest dużo mniejsza i bardziej kameralna. Koszt pokoju 2os w Olimpii to coś ok. 520 zł, jedynki - 1000 zł. W Spartakusie miejsce w pok. 3 osobowym to koszt ok. 370, dwuosobowym: ok. 460 (cenę za pok. 3 i 2 osobowy piszę przybliżoną bo nie znam dokładnych) i jedynce 600 zł. W Olimpii raczej nic się nie dzieje, w Spartakusie bywają bardziej imprezowe piętra. Mieszkałam w obu akademikach. Osobiście wolę Spartakusa.

Życie w mieście

We Wrocławiu każdy znajdzie coś dla siebie. Opera, teatr, kino, mnóstwo barów i klubów. Wrocław to miasto młodych ludzi. Komunikacja miejska moim zdaniem działa dość sprawnie. Niestety nie zawsze jest punktualna ale ogólnie uważam, że jest ok. (takie 7/10). Jeżeli chodzi o dojazdy na zajęcia: na AWF dojedziecie tramwajami nr 9,17 oraz 33 - sugerowałabym szukanie mieszkania/pokoju na ich trasie - bo przesiadki bywają naprawdę irytujące i łatwo się spóźnić. Odradzałabym też podróże z drugiego końca miasta - bo to po prostu strata czasu.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Myślałam, że studia będą cięższe. Na AWFie mam dużo czasu na pracę i rozwijanie pasji. Gdybym drugi raz wybierała studia prawdopodobnie drugi raz wybrałabym fizjoterapię na AWFie. To co bym zmieniła: szybciej zdecydowałabym się na studiowanie drugiego kierunku.