Opinie o uczelniach

Stale poszerzana baza opinii o kierunkach studiów i uczelniach z całej Polski. Znajdziecie tu m.in. opinie z uczelni medycznych, technicznych i humanistycznych.
Baza zawiera subiektywne, anonimowe opinie. Jeżeli nie zgadzasz się z opinią na temat swojej uczelni - napisz własną.

Znalezionych opinii - 2

Analityka medyczna, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku (UMB) - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Na pierwszym semestrze jest dosyć przyjemnie. Nie ma sporo nauki, ale trzeba się uczyć. 2 semestr to już schodki. Sporo nauki 4-5 wejściówek tygodniowo. Na naukę trzeba przeznaczyć około 4-5 godzin dziennie. Weekendy trzeba robić sprawozdania, trzeba nadrabiać. Można wygospodarować trochę wolnego czasu.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Biblioteka jest obszerna, duże księgozbiory. Czytelnia bardzo zadbana i przyjazna dla studentów. Sam kierunek jest nijaki, nie można się spodziewać, że pracodawcy będą o nas walczyć. Płaca po studiach słaba, wręcz minimalna-nie adekwatna do ilości nauki.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Asystenci z reguły przyjaźni, choć zależy na kogo się trafi. Relacja między studentami zależy, bo przecież sami ją tworzymy. Ja osobiście jestem zadowolony z relacji. Typowego wyścigu szczurów to nie mam, ale znajdą się osoby które są mało pomocne i samolubne. Nie można narzekać.

Jak jest z mieszkaniem?

Akademik to koszt ok. 320 złotych. Stancja to 500-600 w zależności od standardów i lokalizacji.

Życie w mieście

Komunikacja miejska jest w porządku. Dojazdy na uczelnie to raczej tylko na wf na pierwszym roku. Mieszkam blisko kampusa, więc nie orientuję się za bardzo.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Po studiach ciężko ze znalezieniem pracy. Uczelnia dobra, dużo nauki. Kierunek dla osób które chcą pracować w labie.

Analityka medyczna, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku (UMB) - opinia studenta III roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Nauki jest sporo, na zajęciach trzeba być przygotowanym z przerabianego materiału bo na wielu z nich są wejściówki (kartkówka na początku zajęć). To może być duży przeskok zwłaszcza po wielu miesiącach wolnego po maturze, ale do wszystkiego można się przyzwyczaić, ważne żeby się za bardzo nie stresować, z każdym problemem czy nie zaliczonym kolokwium można dać radę (oczywiście trzeba je później poprawić). Czas na hobby czy wyjście na miasto też się znajdzie, ważne żeby chcieć znaleźć ten czas dla siebie.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Na uczelni działa wiele kół naukowych, organizacje zrzeszające studentów danego kierunku i związane z nimi wydarzenia, konferencje. Pewnych książek w bibliotece jest za mało, ale jest też dostęp online do części z nich, co jest dobrym rozwiązaniem. Obecnie wchodzi program staży dla studentów ostatnich lat w kraju i za granicą. Uważam że jest wiele możliwości rozwoju dla osób, które chcą z tego korzystać, ale trzeba zainteresować się tematem.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

W większości asystenci są mili, oczywiście zdarzali się i tacy, którzy nie należeli do najsympatyczniejszych. Jednak w moim odczuciu to zdecydowana mniejszość. Dużo też zależy od swojej własnej pracy i przygotowania do danego przedmiotu. Relacja między studentami zależy od osób na danym roku, ale my zawsze dostajemy informacje od roku z góry na temat danych przedmiotów, prowadzących, ale też materiały do nauki jak np.prezentacje z wykładów.

Jak jest z mieszkaniem?

Mieszkam w wynajętym mieszkaniu razem ze współlokatorkami. Białystok w porównaniu do innych miast nie należy do najdroższych. W dobrej okolicy można znaleźć ładne mieszkanie do 550 zł; czasami mniej, to już zależy od tego co się znajdzie.

Życie w mieście

Komplikacji z komunikacją miejską nie ma: są tu tylko autobusy z nieskomplikowanymi nazwami przystanków. W cieplejszych miesiącach wszędzie można dojechać rowerem czy nawet się przejść. Spędzanie wolnego czasu w zależności od preferencji: kluby, siłownie, opera, szkoły tańca, szkolenia, karaoke, wydarzenia na uczelni, koncerty. Wiele informacji jest na ten temat na fejsbook'u.