Opinie o uczelniach

Stale poszerzana baza opinii o kierunkach studiów i uczelniach z całej Polski. Znajdziecie tu m.in. opinie z uczelni medycznych, technicznych i humanistycznych.
Baza zawiera subiektywne, anonimowe opinie. Jeżeli nie zgadzasz się z opinią na temat swojej uczelni - napisz własną.

Znalezionych opinii - 3

Położnictwo, Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (CM UMK) - opinia absolwenta studiów stacjonarnych

3

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Nauki jest bardzo dużo, anatomia i fizjologia trwają cały rok, dodatkowo 33 innych przedmiotów, z którego każdy coś wymaga, na 1 semestrze w sesji zimowej 11 egzaminów w trakcie 14 dni sesji , na drugiej nieco mniej, ale także prawie codziennie coś. Niedosypianie, latanie między wykładami a szpitalem, jak na osobę świeżo po liceum, gdzie zajęcia trwały max do 15 a jedynym obowiązkiem było odrobionko zadania domowego na kolanie to skok na głęboką wodę. Uczelnia pochłania 3/4 czasu młodego człowieka, ale jeśli to pocieszy to przy dobrej organizacji czasu znalazło się miejsce na imprezę, spotkania ze znajomymi, wyjazdy, ferie i wakacje nie mając przy tym kampanii wrześniowej ;)

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Pomimo dużej ilości godzin na uczelni i w szpitalu. Dopiero praca zawodowa kształtuje twoje możliwości i umiejętności.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Niektórzy wykładowcy mało życiowi, narzucają swoje spojrzenie jeśli chodzi o ten zawód. Praca położnej to dla niektórych, jedynie na sali porodowej. Podcinanie skrzydeł, upokarzanie, mieszanie z przysłowiowym błotem także się zdarzało. W niektórych szpitalach zachowania bliskie mobbingu.

Jak jest z mieszkaniem?

Mieszkanie w okolicach 600 zł. To taka norma. Najlepiej szukać pokojów w okolicach kapuścisk, placu poznanskim, najmniej radziłabym na Fordonie.

Życie w mieście

Sama bydgoszcz mała prostudencka, szara i smutna. Budynki uczelni porozrzucane po całym mieście włącznie z Fordonem. Oprócz starówki dużo do oglądania nie ma ?

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

- Wystarczy z 3-4 miesiące aby poznać całe miasto i uczelnie.
- najgorszy pierwszy rok studiów, potem już jest łatwiej.
Pomimo wszystko jeden z lepszych etapów w życiu :)

Położnictwo, Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (CM UMK) - opinia studenta II roku studiów niestacjonarnych

1

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Nauki dużo. Egzaminy ciężkie. Podejście wykładowców fatalne. Traktują cię jak dziecko.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Rozwój, jaki rozwój. Masz być pomocnikiem lekarza. Mimo o wpieraniu nam że jesteśmy samodzielnym zawodem, to mamy zero samodzielności w pracy z pacjentką. Zawód piękny ale nie na polskich porodówkach.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Są dwie grupy, trzymająca władzę i reszta. Warto zostać starościną, bo wtedy studia zaliczone.

Jak jest z mieszkaniem?

Drogo.

Życie w mieście

Miasto ciekawe, nie ma problemów z dojazdem. Jest ok.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Pytania na egzaminie zawodowym z kosmosu. Uczelnia nas do nich nie przygotowała, mimo zakuwania przez całe dwa lata. Egzamin praktyczny, cały czas pytania i co jeszcze....mimo omawiania przypadku całościowo. Stres, stres i jeszcze raz stres.

Położnictwo, Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (CM UMK) - opinia studenta V roku studiów stacjonarnych

1

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Bardzo dużo nauki. Zajęcia od poniedziałku do piątku od praktycznie 7 do 21. Najpierw ćw/pracownie, a popołudniami wykłady do późna. W późniejszych miesiącach od 7 szpital a później wykłady. Dużo kolokwiów na które nie ma czasu się uczyć, bo kiedy jak się wraca do domu po 22. Często z miejsca na miejsce trzeba się teleportować, bo zajęcia np. kończą się o 14.30 i o tej samej zaczynają się inne na drugim końcu miasta. Duży nacisk ze strony prowadzący zajęcia "zawodowe" do zmniejszenia liczby osób na roku. Najcięższe są zajęcia właśnie zawodowe, anatomia i fizjologia. Na anatomię jak się nauczycie to się zda, ale z fizjologią to jest super duży stres niezależny od wiedzy.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Rozwój żadny. Jedynie kursy i specjalizacje za które płaci się z własnej kieszeni, za które nie zwiększa się pensji, a jedynie co za to można dostać to więcej obowiązków. Zawód bardzo ciężki. Starsze położne pozjadały wszystkie rozumy, zero wsparcia i wyśmiewanie zamiast odpowiedzi na zadane pytania. Na oddziałach się jest traktowanym jak najgorsze zło. Jedynie człowiek z silną osobowością i odwaga może się czegoś nauczyć w bydgoskich szpitalach na porodówce, bo nikt nie chce iść przyjmować porodu podczas którego się jest obrażanym itd.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Po pierwszym roku raczej nie zdarza się aby ktoś miał problemy z zaliczeniem przedmiotu. Najwięcej nadal jest nauki z przedmiotami zawodowymi. Na roku zdążają się problemy ze względu na to że przeważnie kierunek ten studiują same kobiety.

Jak jest z mieszkaniem?

Ceny pokoi wahają się około 600 zł.

Życie w mieście

Do każdego miejsca gdzie odbywają się zajęcia jest dojazd komunikacją miejską. W zależności od miejsca zamieszkania dotrze się z przesiadka lub bez. Otwierają się nowe kluby, jest manekin. Mieszkam w tym mieście od urodzenia i je bardzo lubię. Dla nowych osób na pewno dużo miejsc do poznania według upodobań

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Wydaje mi się, że dość łatwo jest studiować na tej uczelni w porównaniu do innych uczelni medycznych. Natomiast kierunku nie polecam, nasz system edukacji nie jest przystosowany do nauczenia nas przydatnych rzeczy w pracy. Zawód nieopłacalny, chyba że coś się zmieni w kraju.