Opinie o uczelniach

Stale poszerzana baza opinii o kierunkach studiów i uczelniach z całej Polski. Znajdziecie tu m.in. opinie z uczelni medycznych, technicznych i humanistycznych.
Baza zawiera subiektywne, anonimowe opinie. Jeżeli nie zgadzasz się z opinią na temat swojej uczelni - napisz własną.

Znalezionych opinii - 6

Fizjoterapia, Warszawski Uniwersytet Medyczny (WUM) - opinia studenta II roku studiów stacjonarnych

4

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Ilość nauki i czasu poświęcanego jest podobny w klasie maturalnej jak i na I roku, niemniej jednak zakres materiału z niektórych przedmiotów jest zdecydowanie obszerniejszy choćby anatomia, której trzeba uczyć się systematycznie, więcej bazuje się na skryptach i prezentacjach niż bezpośrednio na książkach, ale również książki się przydają, choć zamieniłam je na pdf, bo wiele plików jest na dysku roku, czasu wolnego jest dużo o ile dobrze rozplanuje się czas, w tygodniu plan jest różnorodny i czasami można mieć zajęcia od rana do wieczora, w kolejnych latach czasu wolnego jest zdecydowanie więcej.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Poziom zajęć jest bardzo zróżnicowany od świetnie przygotowanych prowadzących i ciekawych i rzetelnych prezentacji oraz przekazywanych informacji do chaotycznych zajęć z prowadzącymi, którzy wydawać by się mogło, że nie mają wystarczającej wiedzy na dany temat, biblioteka jest świetnie zaopatrzona, mamy dostęp do Wirtualnej Biblioteki, jest wiele konferencji krajowych i międzynarodowych, duża ilość kół naukowych związanych z szeroko pojętymi zainteresowaniami, po zakończeniu fizjoterapii jest wiele możliwości i specjalizacji, bardzo wszechstronny kierunek

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Większość prowadzących jest przede wszystkim „dla studentów” starają się przekazać swoje doświadczenie i wiedzę, bardzo miłe osoby i prostudenckie w razie jakichkolwiek sytuacji niekorzystnych bądź innych problemów, zawsze można dopytać, wyjaśnić niejasności, prowadzący są zazwyczaj dostępni na uczelni bądź zdalnie, na fizjoterapii nie odczuwam żadnego wyścigu szczurów, większość studentów mojego roku pomaga sobie wzajemnie czy to przy przygotowaniach do sesji czy w innych sytuacjach, poza tym wszyscy są mile do siebie nastawieni, moja grupa jest wspaniała, poza uczelnią spotykamy się, spędzamy ze sobą wolny czas, dzwonimy, rozmawiamy, umawiamy na wspólne wyjścia.

Jak jest z mieszkaniem?

Mieszkam w bursie i orientacyjnie pokój z łazienka i kuchnią dla 2,3 osób to około 500 złotych, akademiki kosztują około 300-400 mieszkania można znaleźć od nawet 700 złotych za wynajęcie pokoju do 2500 i więcej, bursa jest na pograniczu akademika, a mieszkania, jestem zadowolona z mojego wyboru, mam świetne współlokatorki, dobrą lokalizacje, niską cenę i miłą okolicę.

Życie w mieście

Komunikacja miejska jest świetna, wszędzie można się dostać w szybkim czasie czy to metrem, pociągiem podmiejskim, autobusem czy tramwajem, na zajęcia mam zazwyczaj 20-30 minut drogi, czasami wypożyczam rower, świetna forma transportu, możliwości spędzania wolnego czasu jest mnóstwo od aktywnego trybu życia poprzez rower, spacery, bieganie, wiele centrów sportowych, przez różne wydarzenia kulturalne, kulinarne, muzyczne, edukacyjne, po wiele inspirujących miejsc do zobaczenia, muzea, parki, piękne zabudowania. Wybór gastronomiczny jest ogromny, możliwości spędzania czasu ze znajomymi również.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Każda uczelnia ma swoje plusy i minusy, jednak ze swojego krótkiego doświadczenia jak i opinii innych oraz historii studentów innych uczelni mogę przyznać, że WUM jest jedną z lepszych uczelni medycznych w Polsce, poziom nauczania jest wystarczający i myślę, że mogłabym polecić te uczelnie jak i kierunek oraz miasto jeśli ktoś lubi duże i tętniące życiem miasta, w których można również znaleźć swoje zaciszne miejsce.

Fizjoterapia, Warszawski Uniwersytet Medyczny (WUM) - opinia studenta IV roku studiów stacjonarnych

5

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Na pierwszym roku jest bardzo dużo nauki, głównie anatomii i innych podstawowych przedmiotów. Jest to czas gdzie człowiek uczy się jak efektywnie nauczyć się tak dużej ilości materiału co tydzień, a właściwie każdego dnia. Poza tym jest wiele ciekawych przedmiotów i praktycznie nie ma miejsca na nudę. Jest ciężko, ale jak mnie osobiście sprawiało radość i nadal sprawia że uczę się tego co mnie interesuje. Jak na każdych studiach są oczywiście nudne, gorsze przedmioty, ale to chyba nieuniknione. Ja uczyłam się codziennie, rożnie czasem kilka godzin, albo godzinę, ale systematyczna nauka przyniosła dobre rezultaty. Nauki jest zdecydowanie więcej, i na studiach jest więcej zajęć, czasem od 8 do 18,. Jak się dobrze rozplanuje czas to jest trochę wolnego, trzeba korzystać z weekendów. W kolejnych latach już człowiek się przyzwyczaja i jest łatwiej, nauki chyba najmniej było na 2 roku, a potem to znów więcej, co roku po prostu jest jeden albo dwa przedmioty na które trzeba więcej czasu poświęcić. Jeśli chodzi o książki to jest ich trochę, ale nie zawsze trzeba się z nich uczyć, czasem wystarczą prezentacje udostępniane przez asystentów.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Uważam że moja uczelnia i mój kierunek dają duże możliwości rozwoju poprzez organizacje ciekawych warsztatów, konferencji naukowych oraz poprzez przynależność do kół naukowych. Myślę że po tym kierunku studiów nie na problemów ze znalezieniem pracy, ponieważ liczba osób potrzebujących fizjoterapii stale rośnie, a dzięki nowej ustawie o zawodzie fizjoterapeuty prestiż tego zawodu rośnie i myślę że dzięki niej możliwe będę zmiany na lepsze w naszym kraju w tej dziedzinie medycyny.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Asystenci i wykładowcy są różni, jedni są lepsi inni gorsi, ale jest wielu dobrych nauczycieli akademickich na tej uczelni, którzy potrafią zaciekawić przedmiotem i zainspirować do czegoś ciekawego. Z początku nie zauważałam jakiegoś dużego wyścigu szczurów, chociaż potem jednak zdałam sobie sprawę że są ludzie na tej uczelni którzy to sami nie jako promują, ale na szczęście większość ludzi raczej sobie pomaga i wzajemnie udostępniamy sobie materiały, to chyba zależy od grupy na jaką się trafi, ale na szczęście grupę można zmienić jak się coś nie podoba.

Życie w mieście

Miasto - Warszawa, chyba nie wymaga komentarza, z dojazdami na zajęcia raczej nie ma problemu, chociaż zdarza się że zajęcia potrafią się odbywać w bardzo odległych miejscach np. w Kajetanach - zajęcia z laryngologii. Dojechanie tam komunikacją raczej było trudne - ja osobiście jeździłam tam ze znajomymi samochodem.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Jeśli ktoś lubi pracę z ludźmi i chciałaby im pomagać wracać do pełnej sprawności psychofizycznej i nie brzydzi się niczego co ludzkie to te studia i potem praca są dla niego. Odradzam tym co nie lubią szpitali i zajęć z pacjentami tam się znajdującymi, gdyż takich zajęć jest bardzo dużo w toku studiów.

Fizjoterapia, Warszawski Uniwersytet Medyczny (WUM) - opinia absolwenta studiów stacjonarnych

4

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Bardzo dużo nauki na pierwszym roku. Anatomia układu ruchu dokładniejsza niż na lekarskim ;)
Trzeba uważać żeby nie odpaść.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Część zajęć prowadzona na najwyższym poziomie. Niestety sporo zajęć nie jest dostosowanych do fizjoterapeutów tylko lekarzy. Biblioteka dobrze wyposażona.
Możliwości rozwoju spore ale wymagają sporego wkładu finansowego.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Na fizjoterapii nie ma wyścigu szczurów :) Każdy chce po prostu zdać sesje i żyć w zgodzie. z wykładowcami bywa różnie, jak to z ludźmi..

Jak jest z mieszkaniem?

Cena miejsca w 3 osobowym pokoju w akademiku oscyluje ok 400 zł. 2 łazienki i 2 kuchnie na korytarz. Legenda głosi, że w DS1 są większe pokoje ;) Plusem DS2 jest lokalizacja na ul. Karolkowej.
Cena wynajmu pokoju we własnym zakresie to ok 900 zł.

Życie w mieście

Komunikacja bardzo dobra. Niestety studiowanie fizjo na IIWL wiąże się z podróżowaniem po całej Warszawie i okolicach. Bardzo dużo czasu traci się na dojazdy.
Jest dużo fajnych wydarzeń (często darmowych) na które warto się wybrać po zajęciach :)

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Praca w fizjoterapii jest naprawdę świetna ale niestety możliwości zarobkowe są średnie. zwykle pracodawcy oferują umowę zlecenie lub kontrakt.

Fizjoterapia, Warszawski Uniwersytet Medyczny (WUM) - opinia studenta II roku studiów stacjonarnych

4

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Nauki dużo więcej. Trzeba się przestawić na naukę praktyczną (nie tylko co zrobić, ale i jak), u mnie to było zaskoczeniem. Książek można kupić i używać mnóstwo, w zależności od własnych upodobań. Do każdego trafia inny autor.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Zajęcia są ciekawe i na prawie każdych można się wykazać. Nie ma za dużo "zapychaczy". W bibliotece można znaleźć wszystkie książki, jakie są potrzebne. Jest dużo kół naukowych, w których można brać udział, co moim zdaniem warto zrobić.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Podejście do studentów bardzo mnie zaskoczyło. Tu była duża przepaść pomiędzy liceum, w którym nikt się nie interesował, a studiami. To czy jest wyścig między studentami, zależy od rocznika. Ogólnie wykładowcy i opiekun roku starają się z tym walczyć, ale wiadomo jak jest.

Fizjoterapia, Warszawski Uniwersytet Medyczny (WUM) - opinia studenta V roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Dużo więcej nauki niż w liceum, anatomia robi duży przesiew.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Biblioteka słabo wyposażona w książki związane z kierunkiem. Dużo ciekawych kół naukowych.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Spora część prowadzących prowadzi zajęcia poniżej poziomu, są jednak też tacy którzy z pasją oddają się nauczaniu. Nie ma wyścigu szczurów między studentami.

Jak jest z mieszkaniem?

Ceny za samodzielny pokój 700/1000 zł miesięcznie.

Życie w mieście

Świetna komunikacja miejska, łatwy dojazd do kampusu. Część zajęć odbywa się poza Warszawą: Pruszków, Kajetany lub w miejscach oddalonych od centrum Szpital Bródnowski.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Z perspektywy czasu nie robiłabym licencjatu i magisterki w tym samym miejscu. Po wprowadzeniu studiów jednolitych być może program będzie zmieniony na korzystniejszy.

Fizjoterapia, Warszawski Uniwersytet Medyczny (WUM) - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Nauki mega dużo, lo to było pestka w porównaniu z tym, anatomia po łacinie, każde jądro w mózgu, każdy zakręt i szczelina też, nie tak, że mamy umieć kości i mięśnie, zajęć fizycznych też jest mnóstwo, czasu wolnego brak, na pierwszym roku jest 12 przedmiotów, najczęściej w domu tylko się śpi a cały dzień na uczelni, przynajmniej tak jest na pierwszym roku, ale za to są zajęcia z masażu, a na nich nie tylko masujesz, jesteś też sam masowany.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Dowiadujemy się wielu ciekawych rzeczy, zajęcia w prosektorium nie tylko przerażają, ale tez ciekawią, oprócz zdobywania wiedzy nabywamy nowe umiejętności fizyczne i manualne.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Atmosfera na fizjoterapii świetna, na całej uczelni wyścig szczurów, bo głównie lekarski.

Życie w mieście

Zakochałam się w Warszawie :p

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Zastanówcie się czy na pewno to chcecie studiować, bo studia bardzo interesujące, ale trzeba być wytrwałym, by przetrwać pierwszy rok.