Opinie o uczelniach

Stale poszerzana baza opinii o kierunkach studiów i uczelniach z całej Polski. Znajdziecie tu m.in. opinie z uczelni medycznych, technicznych i humanistycznych.
Baza zawiera subiektywne, anonimowe opinie. Jeżeli nie zgadzasz się z opinią na temat swojej uczelni - napisz własną.

Znalezionych opinii - 2

Zootechnika, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (SGGW) - opinia studenta II roku studiów stacjonarnych

2

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Najlepszym określeniem na pierwszy rok to po prostu PRZESIEW. Niesprawiedliwe oceniane prace, materiał na egzaminy z kosmosu, wygórowane ambicje koordynatorów średnio ważnych przedmiotów, organizacja na poziomie 0. W porządku prowadzących mogę zliczyć na palcach jednej ręki. Trzeci semestr jest jeszcze gorszy. Później idzie już z górki.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Średniawka generalnie.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Akurat atmosfera jak najbardziej na plus. Wspaniali ludzie.

Jak jest z mieszkaniem?

Wiadomo, jak to w Warszawie jest. Wynajem mieszkań nie należy tu do najtańszych.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Ludziom, którzy nie mają stalowych nerwów zdecydowanie odradzam wyboru tego kierunku. Wiele łez poleciało podczas studiowania.

Zootechnika, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (SGGW) - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

5

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Nauki dużo więcej niż w LO (przydaje się systematyczność). Osobiście poświęcam dużo czasu na naukę, czasu wolnego mam mało, ale jednak da się wyjść do kina, klubu, na spacer. Najtrudniejsze są 3 pierwsze semestry. Książki można kupować, wypożyczać lub ściągnąć z Internetu Ale z reguły tylko kilka jest rzeczywiście potrzebnych.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Poziom zajęć jest wysoki, wymagania są duże nawet na przedmiotach niezwiązanych stricte z kierunkiem (np ekonomia). W salach sporo preparatów, dobrze zaopatrzone prosektoria, laboratoria trochę stare Ale dają radę. Spora ilość konferencji czy kursów, w których można brać udział. Z Moich obserwacji nie ma potem problemów ze znalezieniem pracy, jeśli wie się co chce się robić.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Wykładowcy różni. Jedni bardzo mili, zabawni, chcący nauczyć. Zdarzają się tez tacy, którzy nawet na nas nie spojrzą. Jeśli chodzi o relacje studencie, to wszystko zależy od człowieka. Można poznać dużo nowych osób, a można mieć też swoją małą, zgraną grupkę.

Jak jest z mieszkaniem?

Mieszkania bardzo drogie, ale jednak to stolica. Ja wynajmuje kawalerkę, więc dużo czasu trzeba poświęcić tez na pranie,sprzątanie, gotowanie, bo mamusia już nie pomoże :)
Akademiki SGGW nie są bardzo drogie, ale jednak jak dla mnie zbyt dużo pokoi na jedną łazienkę I możliwość trafienia na złą osobę w pokoju.
Polecam znaleźć sobie jedna lub dwie osoby i wynająć mieszkanie w pobliżu.

Życie w mieście

Komunikacja jest dobra, jedynie korki i duże opóźnienia są problemem. Na uczelnie bezpośrednio dojeżdżają tylko autobusy, ale jadą one do metra, które tez jest bardzo niedaleko.
Warszawa daje mnóstwo możliwości na spędzanie wolnego czasu, dużo zniżek dla studentów (Ale i tak jest bardzo drogo).

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Polecam SGGW i kierunek, ale jeśli wiesz, ze chcesz to robić. Nauki sporo, więc albo jest się bardzo zdolnym albo trzeba usiąść do książkę. Jeśli chcesz wynająć mieszkanie to Ursynów lub okolice, inaczej dojazd trwa długo.