Położnictwo, Uniwersytet Medyczny w Łodzi - opinia studenta II roku studiów stacjonarnych
Jak wygląda nauka na pierwszym roku?
Na pierwszym roku praktycznie wszystkie zajęcia są obowiązkowe. Plan również nie rozpieszcza... zajęcia od 8 do 20 z przerwami na przejazd między budynkami uczelni, które niestety są dość daleko i nie ma dobrych połączeń (np. na angielski według planu jest 15 min na przejazd, jedzie się średnio 40 min z przesiadką, bo nie ma innej możliwości). O jedzeniu czy odpoczynku nie ma mowy. Z nauką jest różnie. Z przedmiotów takich jak mikrobiologia i fizjologia można spokojnie zdać, jeśli uważało się na biologii w liceum. Przedmioty kierunkowe (podstawy opieki i techniki położnicze) wymagają samodzielnej pracy. Anatomia nie jest straszna. Do tego prace samokształceniowe z większości przedmiotów. Ogólnie trzeba bardzo rozsądnie rozporządzać czasem to nawet znajdzie się wolny weekend.
Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?
Trudno ocenić. Konferencji jest dość sporo, w Łodzi otworzyli właśnie centrum symulacji medycznych, ale po tylu godzinach zajęć nie znam nikogo, kto angażuje się w dodatkowe aktywności.
Jaka atmosfera panuje na uczelni?
Na położnictwie nie ma żadnego mężczyzny, a towarzystwo samych kobiet to momentami katorga. Nie ma jakiegoś wielkiego wyścigu szczurów. Raczej staramy się sobie pomagać.
Jak jest z mieszkaniem?
Za wynajem mieszkania wychodzi ok 800 zł na osobę. Akademik to jakieś 450-500 zł za osobę, pokój 2 osobowy.
Życie w mieście
Piotrkowska i Manufaktura to centrum wszechświata. W wolnym czasie jest co robić, ale najpierw trzeba go mieć ;)
Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki
Kierunku nie żałuje, ale organizacja na uczelni mogłaby być lepsza. Plan jest strasznie pogmatwany i często trzeba zgłaszać błędy z nakładaniem zajęć. Zajęcia w różnych budynkach to też problem przy takiej ilości godzin. Wybrałam tą uczelnię z uwagi na odległość, ale drugi raz bym jej już nie wybrała.