Farmacja, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych
Jak wygląda nauka na pierwszym roku?
W porównaniu z liceum nauki było dużo więcej. Najtrudniejszymi przedmiotami na pierwszym roku jest według mnie chemia organiczna z której co tydzień na ćwiczeniach pisze się kolokwium, przedmiot kończy się egzaminem, w czasie pandemii jest to egzamin ustny oraz botanika farmaceutyczna na której oprócz wejściówek na ćwiczeniach trzeba napisać końcowe kolokwium z ćwiczeń, test z zielnika (polega na rozpoznaniu 50-60 roślin zielnikowych i napisanie ich systematyki i surowca po łacinie i po polsku) oraz praktycznego egzaminu z mikroskopowania. Po zaliczeniu tych trzech rzeczy można podejść do egzaminu z wykładów. Z większości przedmiotów prowadzący wysyłają materiały potrzebne do zaliczeń. Czasami trzeba zaopatrzyć się w dodatkowe książki. Przy dobrej organizacji da się znaleźć wolny czas na pracę czy spotkania towarzyskie ale nie jest to łatwe
Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?
Poziom większości zajęć uważam za bardzo dobry. Uczelnia daje możliwość dołączenia do kół naukowych oraz PTSF.
Jaka atmosfera panuje na uczelni?
Podejście wykładowców jest bardzo różne. Przez rok studiów na uczelni trafiłam na nie wielu wykładowców którzy chcieli utrudnić życie studentom. Jeśli chodzi o ludzi to w mojej grupie nie mogłam wydarzyć sobie lepszych. Nie ma "wyścigu szczurów" wszyscy sobie pomagamy.
Jak jest z mieszkaniem?
Wynajmuje pokój w dobrej lokalizacji i płace za nie 900 zł. Wiem że jest możliwość znaleźć tańsze pokoje. Jeśli chodzi o kawalerkę to trzeba liczyć około 1500 zł miesięcznie.
Życie w mieście
Komunikację miejską ocenie dobrze. Z lokalizacji mojego mieszkania mogę dojechać w każdą część Poznania. Możliwości spędzania wolnego czasu sama dopiero poznaje ponieważ pandemia mocno mi to utrudniała.