Opinie o uczelniach

Stale poszerzana baza opinii o kierunkach studiów i uczelniach z całej Polski. Znajdziecie tu m.in. opinie z uczelni medycznych, technicznych i humanistycznych.
Baza zawiera subiektywne, anonimowe opinie. Jeżeli nie zgadzasz się z opinią na temat swojej uczelni - napisz własną.

Znalezionych opinii - 21

Kierunek lekarski, Uniwersytet Radomski im. Kazimierza Pułaskiego (dawny UTH) - opinia studenta II roku studiów stacjonarnych

4

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Szczerze powiedziawszy odczułem różnice względem liceum, jednak w drugą stronę niż można by się spodziewać po lekarskim. Ogrom czasu wolnego w I semestrze, więc jest idealnie, bo można się swobodnie wdrożyć i zintegrować. Natomiast semestr II jest totalnym przeskokiem. Nie ma czasu na nic oprócz nauki, przynajmniej w moim przypadku. Nie jestem najszybszy w nauce, więc nie gwarantuje, że tak będzie dla innych, ale i tak wystarczało czasu na sport. Adiunkci są bardzo pomocni i mili, nie ma się poczucia, że jest się tylko numerkiem. Wśród studentów nie ma wyścigu szczurów (chociaż wiadomo są wyjątki). Największy minus to poziom egzaminów, bo co roku są inne i nie siada baza, więc trzeba się solidnie przygotowywać. Organizacja jest średnia, czasami nawet słaba, ale da się przeżyć. Dziekan bardzo dba, żeby dokręcić śrubę, więc poprzeczka jest zawieszona wysoko. Reasumując myślę, że plusów jest więcej niż minusów, także z czystym sumieniem polecam.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Funkcjonują koła, na pierwszym roku wybrańcy jadą na konkurs z anatomii. Wg mnie jak się chcę to się da. Ja nie szykuję się na karierę naukową, więc nie wypowiem się o kołach, bo w nich nie uczestniczę.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Wykładowcy w większości są przychylni, uczelnia też, podoba mi się atmosfera, choć nie każdemu może odpowiadać kameralna atmosfera, bo u nas na roku jest jedynie ok. 80 osób.

Jak jest z mieszkaniem?

Da się znaleźć tani wynajem, z tego co wiem akademiki mają wysoki standard i są 3 minuty piechotą od wydziału. Da się też kupić mieszkanie w dobrej cenie i długoterminowo zredukować koszty, więc myślę, że w porównaniu do innych miast sytuacja jest na prawdę dobra.

Życie w mieście

Nie wiem

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Do anatomii używałem zamiast atlasu aplikacji "kenhub" i polecam, bardzo ułatwia naukę.

Kierunek lekarski, Uniwersytet Radomski im. Kazimierza Pułaskiego (dawny UTH) - opinia absolwenta studiów stacjonarnych

5

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Nauki dużo. Co roku jest w sumie trudniej i każdy kolejny nabór ma ciężej, aczkolwiek da się to "ogarnąć". Każdy rok jest inny. Czas poświęcony na naukę zależy indywidualnie, niektórzy uczą się tyle ile muszą, drudzy cały czas.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Z roku na rok poziom zajęć bardzo wzrasta. Już teraz w statystyce poszczególnych egzaminów LEK wypadamy dobrze, szczególnie, że osoby piszące od nas to osoby które teraz/rok temu ukończyły studia. Liczebność grup na zajęciach klinicznych +/- 4-5 osobowa. Zajęcia kliniczne z reguły dobrze prowadzone, z tego co konsultuję ze znajomymi z innych uczelni to jestem bardzo zadowolona. Zaopatrzenie uczelni już jest dobre, w postaci nowego wyposażenia i z tego co wiem, właśnie buduje się centrum symulacji medycznej. Są koła naukowe i możliwość pisania prac, jeśli kogoś to interesuje.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Podoba mi się to, że jeśli się starasz to są osoby wśród prowadzących na uczelni lub zajęcia kliniczne, które to dostrzegają i zagadują czy ktoś może jest zainteresowany, aby podjąć specjalizację w danej dziedzinie, więc mam poczucie, że nie jestem anonimem.

Jak jest z mieszkaniem?

Akademik kosztował coś około 1100 zł.

Życie w mieście

Wydział 3 min pieszo z akademika. Szpital 5 min autem.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Cieszę się, że tutaj studiowałam. Według mnie to był dobrze wykorzystany czas. Wiele się nauczyłam i na pewno wynik LEK pozwoli mi rozpocząć specjalizację w mojej upatrzonej dziedzinie.

Kierunek lekarski, UTH im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu - opinia studenta III roku studiów stacjonarnych

5

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Jest istotna różnica między liceum a studiami, ale szybko idzie się wdrożyć w ten rytm. Jeśli medycyna jest twoją pasją to odnajdziesz się w tym i będzie Ci to dawać dużo satysfakcji. Naukę na pierwszym roku ułatwia dobre wyposażenie w postaci nowoczesnego collegium anatomicum i bardzo dobrze wyposażonych sal do histologii i innych przedmiotów, wirtualne bazy preparatów histologicznych, patomorfologicznych i parazytów. Drugi rok trudny, podobnie jak pierwszy, a trzeci ma być podobno najcięższy.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Możliwości rozwoju są duże. Plusem jest to, że jeśli się starasz to pracujesz na swoją opinię wśród prowadzących i jesteś tutaj traktowany podmiotowo, a nie jako jeden z numerów indeksu. Dziekan wydziału dba o wysoki poziom zajęć, wielu naszych prowadzących uczy także na uczelniach medycznych w Łodzi, Katowicach, Lublinie itd. Koła naukowe także funkcjonują, ale ciężko znaleźć czas. Poprzeczka wymagań jest postawiona wysoko, co wynika z programu studiów medycznych, jednak na tyle, że motywuje zamiast zdemotywować. Z tego co wiem, koledzy i koleżanki także są bardzo zadowoleni z zajęć klinicznych w szpitalach.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Mi się podoba. Zarówno w kontaktach student-student i student-nauczyciel.

Jak jest z mieszkaniem?

Wynajmuję mieszkanie, nie są to duże pieniądze. Da się po tym mieście sprawnie poruszać komunikacją.

Życie w mieście

Nie jestem miastowa, wśród studentów panują diametralnie różne opinie na temat uroków życia w Radomiu.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Jestem bardzo zadowolona z decyzji rozpoczęcia tutaj studiów. Wbrew opiniom, które mnie intrygowały jeszcze 3 lata temu, uczelnia ma dobre zaplecze dydaktyczne i nadal się rozwija. Cieszę się, że mogę tu studiować:)

Kierunek lekarski, UTH im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

4

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Klasyczny lekarski, nauki sporo, anata potrafi dać w kość. Przy dobrej organizacji jest zdecydowanie wystarczająco czasu na hobby czy sport.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Poziom zajęć uważam za wysoki. Grupy po 10-12 osób na anatomii, 25 osób na reszcie ważnych przedmiotów. Biblioteka przyjemna, fajnie zaopatrzona, zamknięta w weekendy. Z kół naukowych to jest głównie kółko anatomiczne.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Nie ma wyścigu szczurów wszyscy są raczej pomocni, warto sobie znaleźć fajnych ludzi.

Jak jest z mieszkaniem?

Największy + Radomia. Za akademiki ceny wahają się w okolicach 450-900 zależy od akademika i od pokoju jaki wybierzesz. Akademiki są w bardzo fajnych standardach. Za kawalerkę 15 minut od uczelni płacę 1200 + media, gdzie w innych miastach za pokój ciężko by było tak wynająć.

Życie w mieście

Największy - Radomia. Są 3 kluby i czasami w piątki więcej osób się pojawi na mieście. Kluczem jest zaprzyjaźnienie się z ludźmi na roku. Ogólnie przez okres studiowania zyskałem wrażenie jakby nie było innych studentów niż tych z lekarskiego.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Pamiętam że przed rekrutacją powiedziałem sobie, że prędzej napiszę ponownie maturę niż pójdę do Radomia. Dobrze, że się ogarnąłem. Nie radzę słuchać się opinii sprzed 2022. Uczelnia nieprawdopodobnie się rozwinęła względem poprzednich lat i cały czas się rozwija. Z minusów warto wspomnieć, że organizacja potrafi być fatalna na uczelni, szczególnie w przypadku praktyk (serio jak jakimś cudem ktoś z uczelni czyta tą opinie to weźcie to ogarnijcie to bo szkoda gadać)

Kierunek lekarski, UTH im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu - opinia studenta II roku studiów stacjonarnych

5

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Zdecydowanie jest przeskok między nauką w liceum a nauką na studiach, a lekarskich to już w ogóle tego chyba tłumaczyć nie trzeba :P. Anatomia towarzyszy nam w Radomiu przez cały pierwszy rok, jednak to że jest jako jedyny cięższy przedmiot w I semestrze, znacznie umila tę aklimatyzację na uniwersytecie, ponieważ nie ma od razu zrzucenia na studenta ogromu wiedzy, tylko jest ten semestr na takie nauczenie się „jak się uczyć na studiach żeby wszystko zaliczyć”. II semestr niestety już daje w kość, anatomia ciąg dalszy + dochodzi histologia i cytofizjologia. Rozdzielenie histologii, cytofizjologii i embriologii na osobne przedmioty naprawdę zmusza do przyswojenia bardzo szczegółowej wiedzy z tych trzech dziedzin. Poza tymi trzema przedmiotami, reszta nie przysparzała większych kłopotów.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Poziom zajęć uważam za wysoki, trochę obawiałam się tego poziomu przez opinie niektórych osób z lat wyżej, ale co się okazało - tak naprawdę mamy prawie zupełnie inną kadrę niż oni, więc myślę, że można uznać, że od roku 2021 jest nowa wersja lekarskiego w Radomiu (w 2021 roku też otworzyło się prosektorium). Z tego co orientowałam się kilka dni temu, jest już tam więcej ciał, także nie stoi nieużywane, jak to co niektórzy myślą. Liczebność grup jest w porządku, w grupach laboratoryjnych jest nas 10-11, a w dziekańskich koło 20. Biblioteka jest obok akademików i obok WZMiNoZ, także nawet jak ktoś nie mieszka w akademiku, to może przyjść tutaj jeśli ma okienko i pouczyć się w ciszy. Faktycznie biblioteka nie dysponuje 140 konturkami albo atlasami Sobotty, ale jak się postara to da się zdobyć to co się chce. W zeszłym roku bez problemu miałam graye, mianownictwo anatomiczne itp.
Jeśli chodzi o warsztaty to każdemu polecam warsztaty IFMSA z szycia chirurgicznego! Bardzo fajnie prowadzone i super, że już na 1 czy 2 roku można się nauczyć zszywać :)).
Tak jak na każdej uczelni koła naukowe tez działają i są do nich nabory, jeśli ktoś się chce ponadprogramowo zaangażować.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Na 1 roku wykładowcy byli chyba bardziej „prostudenccy”, aczkolwiek na 2 też większość jest przychylna. Wyścigu szczurów nie zauważyłam, raczej każdy ma jakąś swoją grupę, w której się trzyma, ale całym rokiem tez sobie jak najbardziej pomagamy (no ale wiadomo ze są wyjątki)

Jak jest z mieszkaniem?

Akademiki są trzy wszystkie obok WNMiNoZ. Wcześniak, Walet i Bliźniak. Bliźniak jest o wysokim standardzie jak na akademik to jest normalnie luksus - tu mieszkamy w takich nowoczesnych kawalerkach. We wcześniaku i walecie jest trochę niższy standard proporcjonalnie do ceny za akademik. W tym roku w Bliźniaku 1 osobowy pokój 900 zł, a w 2 osoby 550 zł. We wcześniaku za to jedynka ze wspólnym aneksem i łazienką też ok. 500 zł.

Życie w mieście

Duże, fajne miasto. Mi się tu podoba, jest zielono, komunikacja miejska działa ekstra, galeria jest spacerkiem 20 min. Paczkomaty są wszędzie, do Biedronki od akademika 5 min, do Auchana 8 min. Wszędzie blisko, a dodatkowo no nie ma jakichś korków ogromnych, bo to nie Warszawa.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Generalnie nie radzę sugerować się opiniami. Ludzie potrafią być złośliwi, a tak jak tu na tym forum tez widać, dużo się zmieniło i to na lepsze w Radomiu, także czas chyba docenić ten nasz skromny (już od tego roku zamiast UTH Radom) Uniwersytet Radom.

Kierunek lekarski, UTH im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu - opinia studenta II roku studiów stacjonarnych

4

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Pierwszy semestr (I sem. I. rok) jest przeznaczony w głównej mierze anatomii oraz innym zapychaczom typu: biostatystyka, angielski, historia medycyny itp. (które wymagają mniejszego nakładu pracy). Dlatego pierwsze miesiące można poświęcić na wdrożenie się w życie studenckie, poznawanie nowych sposobów uczenia się itd. Więcej pracy należy włożyć w drugim semestrze (II sem. I rok), kiedy kończą się przedmioty takie jak: biostatystyka, historia, socjologia czy zdrowie publiczne, a zaczyna histologia i cytofizjologia (prowadzone przez wykładowców z Łodzi).

Po roku przerwy, gdzie kierunek został zamknięty ze względu na nie spełnienie wymagań komisji akredytacyjnej, poziom wymagań znacznie wzrósł, a zwłaszcza z "Anatomii Prawidłowej", gdzie poziom kolokwiów czy egzaminów nie odstawał od innych uczelni w Polsce.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Biblioteka jest wyposażona w obowiązujące podręczniki, jednak ich ilość nie pokrywa zapotrzebowania.

Należy też sprostować plotkę o braku prosektorium. W tym roku otwarto bardzo nowoczesne prosektorium, gdzie udało się sprowadzić już pierwszego kadawera, a także pierwsze preparaty w gorszym lub lepszym stanie. Prosektorium jest wyposażone w okulary VR oraz "wirtualne stoły prosektoryjne" (Anatomage), jednak prowadzący nie byli obyci ze sprzętem, co uniemożliwiło nam korzystanie z tych gadżetów :')

Niestety zaplecze do zajęć praktycznych (podstaw pielęgniarstwa) jest kompletnie nieprzygotowane. Mojej grupy nie nauczono zakładać wkłuć, cewników czy innych podstawowych czynności, gdzie na innych uczelniach jest to na porządku dziennym.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Studenci nie napędzają żadnego wyścigu szczurów, a wręcz przeciwnie są dla siebie bardzo pomocni. Wiadomo, w każdym stadzie znajdzie się czarna owca, ale atmosfera bije na łeb WUM, UJ czy UMLub.
Wykładowcy w większości są bardzo pomocni i serdeczni, a także bardzo chętnie przekazują wiedzę. Na palcach jednej ręki można zliczyć wykładowców, którzy mogą przysporzyć problemy na pierwszym roku, jednak z każdym da się dogadać.

Jak jest z mieszkaniem?

Radom jest idealnym miastem dla ludzi, którzy chcą się wyprowadzić z domu na okres studiów, jednak nie stać ich na życie w wielkim mieście. Można znaleźć mieszkanie/pokój w bardzo atrakcyjnej cenie, nawet w tych chorych czasach.

Życie w mieście

W Radomiu nie istnieje takie coś jak korki, a komunikacja miejska jest bardzo dobrze zorganizowana. Zajęcia odbywają się w jednym miejscu (na 1 roku) więc nie traci się czasu między zajęciami.

Mimo iż nie jest to Wrocław, Warszawa, Kraków czy inne miasto studenckie można bardzo miło spędzić weekend. Kilka klubów, pubów i innych miejsc rozrywki wydaje się wystarczające dla takiego miasta.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Stresowałam się jak będę traktowana na praktykach gdy pracownicy usłyszą, że studiuje w Radomiu. Na szczęście nie spotkałam się z żadnymi uprzedzeniami. A inni nie oceniali mnie ze względu na perturbacje, które przeszła uczelnia.

Kierunek lekarski, UTH im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

5

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Pierwszy semestr jest stosunkowo łatwy. Jedynym obciążającym przedmiotem jest anatomia. Ze względu na nierówny rozkład przedmiotów, na pierwszym semestrze jest dużo czasu żeby oswoić się z nauka i po prostu nauczyć się uczyć. W drugim semestrze dochodzi histologia z cytofizjologia. Trudne i wymagające przedmioty, ale prowadzone są przez świetnych nauczycieli!

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

UTH robi wszystko by się rozwijać. Dokupuje książki do biblioteki, tworzone są nowe koła naukowe, etc. Ja jestem bardzo zadowolona i sądzę, że nie ma na co narzekać.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Bardzo prostudencka. Nie ma wyścigu szczurów, każdy sobie pomaga.

Jak jest z mieszkaniem?

Ja wynajmowałam kawalerkę. To koszt ok 1500 zł w bardzo dobrym standardzie. Obecnie mieszkam we własnym mieszkaniu, wiec to zupełnie inne przełożenie. Jednak większość ludzi chwali sobie tanie akademiki, które są dodatkowo świetnie wyposażone.

Życie w mieście

Nie jestem zbyt „imprezową” osobą, jednak zawsze było gdzie wyjść na piwo, pizzę, karaoke czy drina po zajęciach:) Więc tak, w Radomiu można prowadzić studencie życie

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Drugi raz wybrałabym tak samo. Jestem zadowolona z UTH i nie mogę już się doczekać października i kolejnego roku.

Kierunek lekarski, UTH im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu - opinia studenta II roku studiów stacjonarnych

5

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Na pewno jest dużo więcej nauki niż w liceum i też trzeba znaleźć jakiś swój sposób, aby uczyć się i mieć tego efekty. Pierwszy semestr przeznaczony jest w głównej mierze na anatomię, co jest dobrym zabiegiem, ponieważ student może się skupić i znaleźć swój sposób na naukę. Wykładowcy w większości chcą przekazać wiedzę, ciekawie prowadzą zajęcia. Drugi semestr był trudniejszy, było mniej czasu wolnego i o wiele więcej nauki. Histologia i cytofizjologia była wymagająca, ale prowadzona przez świetnych wykładowców z Łodzi.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Dużą zaletą nowej uczelni są rozwijające się koła naukowe, do których bez problemowo można dołączyć. Biblioteka jest nowoczesna i dobrze wyposażona. Jak chodzi o poziom zajęć, sądzę, że nie ma większych powodów do narzekania, większość wykładowców przyjaźnie nastawionych na studentów, sami wspominają czasy młodzieńcze i chętnie opowiadają o swoich doświadczeniach w zawodzie. Prosektorium jest jednym z najnowocześniejszych i z każdym miesiące przybywa coraz to więcej nowych preparatów, które przez swoją świeżość umożliwiają łatwiejszą naukę. Dużym plusem są godziny prosektoryjny.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Zdarzają się osoby, które nie są chętne do współpracy, ale w większości każdy sobie pomaga, brak jest zawiści i "wyścigu szczurów". Atmosfera jest bardzo przyjemna, wykładowcy traktują nas na równi ze sobą, z szacunkiem. Potwierdzeniem tego jest dosyć wysoki wynik na tegorocznym konkursie Scapula Aurea, gdzie uczelnia wypadła bardzo dobrze.

Życie w mieście

Tutaj za wiele rozpisywać się nie mogę, bo weekendami rzadko jestem na miejscu, ale wiem, że można znaleźć bardzo urokliwe i klimatyczne miejsca. Dojazd na zajęcia jest dosyć wygodny, ponieważ odbywają się one w jednym miejscu (trzy budynki obok siebie, rozdzielone parkingiem). Wiadomo, że nie jest to najnowocześniejsze miasto, ale uważam, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Ogólnie jestem zadowolona z wyboru tej uczelni. Wybrałam ją, ponieważ z uczelni, na które się dostałam, była ona najbliżej mojego miejsca zamieszkania, które muszę często odwiedzać. Jak na razie sądzę, że zdecydowałabym tak samo, ponieważ uczelnia się stara, aby studentom było dobrze. Jest bardzo prostudencka, praktycznie pod każdym względem można się dogadać. Także podsumowując, polecam uczelnię i mam nadzieję, że z każdym rokiem będzie się ona bardziej rozwijać.

Kierunek lekarski, UTH im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

4

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Zdecydowanie więcej nauki niż w liceum, jednakże wiąże się to z kierunkiem studiów.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Uczelnia pod względem kierunku lekarskiego daje możliwość rozwoju na wielu płaszczyznach. Działają koła naukowe (dające możliwość wystąpienia w konferencjach naukowych z własna pracą), jest dobrze wyposażona biblioteka, odbywa się wiele akcji i warsztatów w ramach IFMSA (oddział w Radomiu prężnie działa i angażuje się w wydarzenia naukowe), istnieje nowoczesne prosektorium (do którego wstęp dla studentów jest otwarty) oraz dodatkowe zajęcia edukacyjne.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Nie odczułem żadnego wyścigu szczurów. Jako rocznik pomagamy sobie nawzajem, co jest zdecydowaną rzadkością na innych uczelniach. Dodatkowo możemy liczyć na pomoc starszych kolegów i koleżanek.

Jak jest z mieszkaniem?

2 otwarte akademiki dla studentów, jeden z nich jest dość nowoczesny i oferuje dla każdego studenta pokój z własnym aneksem kuchennym i łazienką.

Życie w mieście

Radom nie jest rozrywkowym miastem, ale istnieją bardzo ładne lokalizacje.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Z perspektywy czasu nie żałuję wyboru. Dużo się zmieniło w ostatnich latach pod względem kadry i sposobu nauczania - widać dużą zmianę na lepsze. Istnieje wciąż dużo rzeczy, które wymagałyby zmiany, ale myślę, że to będzie kwestia następnych lat. Nie spotkałem żadnego prowadzącego, któremu zależałoby na przysłowiowym "uwaleniu" studenta.

Kierunek lekarski, UTH im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

5

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Więcej nauki niż w liceum. szczególnie w drugim semestrze. Rządzi anatomia, jednak cytofizjologia i histologia także są wymagające. Rygor zaliczenia jest jednak rozsądny i regularna nauka pozwala zdać większość w 1 terminie.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Jestem bardzo zadowolona z poziomu zajęć, szczególnie z nowoczesnego prosektorium. Mamy dobrze wyposażoną bibliotekę na osiedlu akademickim. Nie należę do żadnego koła, ale wiem, że funkcjonują. Mam nadzieję, że skorzystam też z centrum obrazowego, które także jest nowoczesne.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Ja nie odczułam wyścigu szczurów, a podejście wykładowców i asystentów wydaje mi się właściwe, ponadto ich wymagania i rygor zaliczenia jest adekwatny do wiedzy jaką powinniśmy posiadać, czasem aż zanadto.

Jak jest z mieszkaniem?

Akademik jest dosyć nowoczesny, o wysokim standardzie, ponadto jest zaledwie 3-5 minut od uczelni i przy samej bibliotece. W zależności od opcji ceny wahają się 600-800 zł/msc

Życie w mieście

Miasto nudne, nie ma festiwalów, ale ładne lokale też można znaleźć.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona, widziałam że pojawił się jakiś problem z ćwiczeniami klinicznymi na późniejszych latach, ale pewnie to szybko rozwiążą. Z mojej perspektywy naprawdę jest fajnie. Przyjechałam tutaj na studia z daleka i porównując wrażenia moich znajomych z liceum to mogę być bardzo zadowolona. Jestem zadowolona z wyboru.

Strony