Opinie o uczelniach

Stale poszerzana baza opinii o kierunkach studiów i uczelniach z całej Polski. Znajdziecie tu m.in. opinie z uczelni medycznych, technicznych i humanistycznych.
Baza zawiera subiektywne, anonimowe opinie. Jeżeli nie zgadzasz się z opinią na temat swojej uczelni - napisz własną.

Znalezionych opinii - 3

Psychologia, Uniwersytet Szczeciński - opinia studenta III roku studiów stacjonarnych

4

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Trzeba przygotować się na dużą ilość teorii, która nie zawsze będzie bardzo interesująca. Przedmioty - Psychologia rozwoju oraz biologia są dość ciężkie i warto do nich porządnie przysiąść. Nie zostawiajcie nauki na ostatnią chwilę, starajcie się być na bieżąco, pytajcie prowadzących.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Zajęcia są w większości interesujące (ale zawsze znajdzie się jakiś nudny przedmiot na każdej uczelni;) ) plusem jest to, że kadra jest młoda (szczególnie jeśli chodzi o ćwiczenia i laboratoria) prowadzący w większości chętnie odpowiedzą na pytania dotyczące zajęć. Jeśli chodzi o pozycje w bibliotece, to niestety często panuje zasada kto pierwszy ten lepszy - egzemplarzy danych pozycji jest mało. Kół naukowych jest naprawdę sporo, można znaleźć coś dla siebie i się rozwijać - szczególnie fajne jest prowadzenie badań własnych w kołach, bo dzięki temu możecie przygotować się do tego co będzie was czekać na magisterce .

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Wykładowcy są raczej przyjaźni studentom, jednak wielu z nich bardzo nie lubi kłamania, obijania się, bycia nieprzygotowanym. Jednak jeśli wy będziecie uczciwi względem prowadzących - oni też będą. Na roku dość szybko tworzą współpracujące ze sobą mniejsze grupki, nie nazwałabym tego wyścigiem szczurów jednak po czasie raczej cały rok nie będzie ze sobą nawzajem współpracować. Jednak często krążą notatki od roczników wyżej, co pomaga na studiach.

Jak jest z mieszkaniem?

Akademiki kosztują w przedziale od 300 do 700 złotych (zależy od tego ilu osobowy będzie pokój) życie w akademiku jest całkiem sympatyczne jednak skromne, w niektórych akademikach nie ma lodówek w pokojach, są wspólne kuchnie na piętrze, pokoje są wyremontowane jednak zdarzają się też takie z usterkami, grzybem. Jednak ogółem nie ma tragedii i warto na początek wybrać akademik. Ceny mieszkań są dość wysokie, najlepiej dogadać się w parę osób i wynająć jedno duże mieszkanie na spółkę lub po prostu pokój, samodzielne utrzymanie mieszkania może być dużym wyzwaniem.

Życie w mieście

Komunikacja miejska jest tania, dla studentów 15 minut kosztuje 1 złoty, 30 minut 1,50 złoty. Jest ona jednak na średnim poziomie, jeśli będziecie mieszkać na obrzeżach musicie liczyć się z przesiadkami. Jeśli chodzi o skomunikowanie akademików z uczelnią, przystanki znajdują się 1-2 minuty od akademika, a autobusy jadą bardzo blisko uczelni. Autobusy są jednak często przepełnione i zdarzają się sytuacje, że trzeba wyjść z zapasem na przystanek, w razie gdyby w którymś zabrakło miejsca (czasami drzwi dosłownie zamykają się na plecach)

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Wyboru uczelni ani kierunku nie żałuję. Jest trudno, jest sporo nauki, na 3 roku dochodzi sporo praktyki jednak są to studia, z których jeśli chcemy, można naprawdę dużo wyciągnąć. Moją radą jest to, by starać się uczyć na bieżąco, wiem, że może się nie chcieć, jednak to serio pomaga. U prowadzących pilność jest mile widziana. Ale przede wszystkim, nie stresujcie się, wszystko wam wytłumaczą, będą chcieli pomóc odnaleźć się na uczelni. Nie jest wcale strasznie. Będzie dobrze :)

Genetyka i Biologia Eksperymentalna, Uniwersytet Szczeciński - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

2

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Na pierwszym roku nie ma dużo nauki, na 1 semestrze faktycznie sporo genetyki klasycznej, ale w 2 już zostaje tylko 1, reszta to typowo nauka o roślinach. Nie łudźcie się, że będziecie się faktycznie uczyć o genach, kierunek to typowa biotechnologia tylko nazwa bardziej prestiżowa. 1 rok to głównie cykle mszaków i paprotników, biologia komórki.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Serio ludzie lepiej iść na zwykłą biologię i zrobić 2 stopień z genetyki jeśli to was interesuje. Z pracą będzie podobnie jak po klasycznej biotechnologii. U mnie na roku już na 1 semestrze się zastanawiali jaką magisterkę wybrać albo jaki 2 kierunek, żeby te studia miały w ogóle jakiś sens w kontekście pracy.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Jeśli chodzi o studentów to atmosfera 10/10, nie było wyścigu szczurów, każdy sobie pomagał. Z tego co słyszałam na innych kierunkach jest podobnie. Z górki się robi jeśli chodzi o wykładowców, były osoby które bardzo mocno wspierały studentów, ale były też takie które na siłę uwalały w 1 terminie. Jeśli chodzi o laboratoria to śmiech na sali, wyposażenie rodem z PRL. Nie mniej wykładowcy od laboratoriów zawsze się starali, gorzej z tymi od wykładów teoretycznych.

Jak jest z mieszkaniem?

Nie ma większego problemu, ja wynajmowałam akademik. Jednoosobowy pokój za jakieś 450zł.

Życie w mieście

Bardzo tanie bilety komunikacyjne, tramwaje przyjeżdżały zawsze na czas. Do imprezowania to średnio fajne miasto, ale dla spokojniejszej osoby na pewno będzie odpowiednie.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Nie dajcie się złapać na ten kierunek, już lepiej iść na klasyczną biologię. Czy da się po tym kierunku dobrze pracować za konkretne pieniądze? Oczywiście, ale będzie to mniejszość. Nawet jeden z wykładowców wprost powiedział, że jest to lep na studentów.

Prawo, Uniwersytet Szczeciński - opinia studenta II roku studiów stacjonarnych

3

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Poza historią to jest mało nauki.
Co prawda historyk lubi oblać 80-90% i się tym chwali.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Dość spore

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Ludzie drętwi na tym prawie. Są profesorkowie co grożą oblaniem całego rocznika jak np. dr PK od pc

Jak jest z mieszkaniem?

Są problemy z przydziałem akademika z winy systemu

Życie w mieście

Uciekaj ze Szczecina