Opinie o uczelniach

Stale poszerzana baza opinii o kierunkach studiów i uczelniach z całej Polski. Znajdziecie tu m.in. opinie z uczelni medycznych, technicznych i humanistycznych.
Baza zawiera subiektywne, anonimowe opinie. Jeżeli nie zgadzasz się z opinią na temat swojej uczelni - napisz własną.

Znalezionych opinii - 3

Chemia medyczna, Uniwersytet Jagielloński (UJ) - opinia absolwenta studiów stacjonarnych

1

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Pierwszy semestr to dopiero rozgrzewka, w drugim semestrze wchodzą laboratoria, na które trzeba poświęcić sporo czasu. Pierwsze 2 lata są zdecydowanie najtrudniejsze, później już z górki.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Dla najzdolniejszych i najbardziej ambitnych możliwości są nieograniczone - koło naukowe i Samorząd prężnie działają, również można nawiązać współpracę z zespołami badawczymi na Wydziale i rozwijać się naukowo, co procentuje w przyszłości.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Atmosfera między studentami jak i podejście Prowadzących zależą od konkretnych osób, jak wszędzie. Na ten kierunek trafiają osoby, które często poprawiają maturę by iść na lekarski/lekarsko-dentystyczny, stąd skład studentów po pierwszym semestrze a potem po pierwszym roku, znacząco się redukuje.

Jak jest z mieszkaniem?

Kto nie mieszkał w akademiku ten naprawdę nie studiował ;) Polecam akademiki UJ, są naprawdę nowoczesne i świetnie wyposażone, wszystkie przeszły remont. W akademiku można poznać osoby ze starszych roczników ze swojego kierunku, co może się przydać podczas studiowania.

Życie w mieście

Komunikacja miejska jest na najwyższym poziomie, nie ma problemów z dojazdem na zajęcia jak i przemieszczaniem się między wydziałami (niektóre zajęcia nie są na Wydziale Chemii).

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Kierunek wymagający dyscypliny, pracy i uczy pokory. Zdecydowanie dla osób systematycznych, ambitnych i lubiących chemię. Nie będziecie się nudzić ;)

Chemia medyczna, Uniwersytet Jagielloński (UJ) - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

1

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Masa nauki, bez porównania z liceum, czy przygotowaniami do matury. Siedzisz codziennie przy książkach i sprawozdaniach. Średnio po 3 kolokwia tygodniowo, bez przerwy do sesji. Tylko po to, żeby w sesji mieć tylko dwa terminy na egzamin. Wszyscy wychodzą na miasto, bo to w końcu pierwszy rok, a ty zakuwasz. Dzień w dzień. Bardzo depresyjne studia.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Poziom zajęć bardzo wysoki, wykładowcy oczekują, że sam się przygotujesz i będziesz już wszystko wiedzieć. Dogodne dla ambitnych, jednak nawet najambitniejszy w końcu przestają wyrabiać z ilością materiału. Nowoczesne laboratoria. 2 koła naukowe, kto by miał jednak na to czas. Zero motywacji do rozwoju.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Studenci albo każdego dnia planują rzucić te studia, albo zakuwają codziennie. Zero czasu na integrację, wszyscy raczej nastawieni na naukę. Nigdy nie padła propozycja wspólnego wyjścia po zajęciach. Uczelnia ma smutną atmosferę, wszyscy są zmęczeni i zrezygnowani.

Jak jest z mieszkaniem?

Trudna sytuacja mieszkaniowa, UJ ma bardzo mało akademików. Mieszkania (pokoje) drogie. Możliwość mieszkania na miasteczku AGH, gdzie panuje miła i studencka atmosfera.

Życie w mieście

Kraków to miasto studentów, zawsze znajdziesz miejsce, żeby wyjść na piwo. Na chemii medycznej nie ma na to jednak czasu.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Okropne miejsce. Przychodzisz tam zestresowany, wychodzisz po paru godzinach wymęczony i ze łzami w oczach, bo wykładowcy nie żałują krytyki. Ja każdego dnia odliczam do końca. Odradzam, zabija pasję do chemii i jakiekolwiek pasje z jakimi się na uczelnię przyszło.

Chemia medyczna, Uniwersytet Wrocławski - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

4

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Nauka na pierwszym roku to głównie jeszcze większe rozszerzenie niż to które znajome jest w liceum. Ciężkie przedmioty, przeładowany zajęciami plan. Na pierwszym roku przygotować się musisz na masę czasu spędzonego nad książkami. Pierwszy semestr matematyka i fizyka na poziomie rozszerzonym, następnie podstawy chemii (niech was nie zmyli nazwa przedmiotu). Najciekawsze ze wszystkiego okazują się laboratoria, pod opieką dobrego prowadzącego wszystko jest możliwe i wykonalne. Drugi semestr miał wydawać się łatwiejszy ale wcale tak nie było. Pierwszy rok to naprawdę hardcore, ale osoba która naprawdę uwielbia chemię i ma do niej smykałkę da radę.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Uczelnia średnio zorganizowana (w moim semestrze nie było żadnej przerwy między semestrem zimowym a letnim. Sesja poprawkowa semestru zimowego odbywała się podczas trwającego semestru letniego). Grupy jak najbardziej w porządku, poziom zajęć zależy od prowadzącego i jego zaangażowania w prowadzenie seminariów/laboratoriów/wykładów. Biblioteka uwr jest świetna. Dużo miejsc siedzących, możliwość nauki w ciszy i spokoju.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Jest naprawdę dobrze. Trafiają się ludzie i podludzie ale to jak wszędzie.

Jak jest z mieszkaniem?

Drogo:)

Życie w mieście

Wrocław to super miasto pod względem komunikacji miejskiej, jeżeli to ogarniesz jesteś w domu:)

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Zastanów się 10 razy czy naprawdę AŻ TAK lubisz chemię żeby ją studiować haha