Opinie o uczelniach

Stale poszerzana baza opinii o kierunkach studiów i uczelniach z całej Polski. Znajdziecie tu m.in. opinie z uczelni medycznych, technicznych i humanistycznych.
Baza zawiera subiektywne, anonimowe opinie. Jeżeli nie zgadzasz się z opinią na temat swojej uczelni - napisz własną.

Znalezionych opinii - 2

Pielęgniarstwo, Uniwersytet Rzeszowski (UR) - opinia studenta III roku studiów stacjonarnych

3

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Zajęcia są rozplanowane od 7 do 21. Nauki jest dużo głównie anatomia, fizjologia, podstawy pielęgniarstwa. Bywają też wolne weekendy. Jeśli jesteś osobą, która nie boi się częstych zmian, ognia krytyki i ciężkiej pracy to jest to kierunek dla Ciebie!

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

To co na zajęciach i pracowniach swoją drogą, a to co widzimy jak się robi w szpitalach to całkiem inna rzeczywistość. Biblioteka zapewnia wystarczający zasób do nauki, wiele pozycji jest teraz dostępnych w wersji elektronicznej. Jest możliwość uczestnictwa w kole naukowym dot. pielęgnacji ran. Istnieje możliwość przećwiczenia pewnych umiejętności w Centrum Symulacji Medycznej.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Atmosfera na kierunku jest wyniosła, wykładowcy nie traktują równo studentów, na uczelni panuje chaos organizacyjny.

Jak jest z mieszkaniem?

Ceny mieszkań są uzależnione od standardu i lokalizacji. Wynajmuje 2-os. Pkój na stancji za 450 zł. Podobnie cenowo w akademiku, gdzie przestrzeń jest znacznie mniejsza.

Życie w mieście

Rzeszów jest ciekawym miejscem do studiowania, jest dużo zieleni. Każdy znajdzie coś dla siebie. Nie ma problemu z dojazdem, poza zajęciami, które są do zrealizowania poza miastem. Wtedy może okazać się przydatny samochód.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Są momenty, kiedy żałuję wyboru tej uczelni i tego kierunku ale przypominam sobie, że inni też tak czuli i mimo trudu ukończyli te studia. Na podkarpaciu są inne uczelnie na których istnieje możliwość realizacji studiów na kierunku pielęgniarstwo, warto się dobrze rozejrzeć.

Pielęgniarstwo, Uniwersytet Rzeszowski (UR) - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Nauki jest sporo, ale nie to jest najtrudniejsze. Najgorszy jest fakt, że zajęcia zajmują prawie 12 h każdego dnia. Pierwszy semestr to praktycznie same wykłady, czasem ćwiczenia. Zdarza się, że przez cały dzień siedzi się w jednej auli i łącznie ma się 1,5 h przerwy. Podzielone po 15 minut co wykład. Drugi semestr to głównie zajęcia praktyczne - pracownia, szpital, przychodnie - o wiele ciekawiej :)

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Bardzo dobrze zaopatrzone pracownie, nigdy nie brakuje igieł czy środków do dezynfekcji. Można dołączyć do kół naukowych, wykładowcy są zazwyczaj bardzo pomocni.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Współpraca na naszym roku jest po prostu niezwykła! Przed każdym kolokwium następuje wymiana 'dóbr' i 'pomocy naukowych'. Nie ma wyścigu szczurów, atmosfera jest bardzo przyjemna.

Życie w mieście

Rzeszów jest pięknym miastem, jednak wydziały są tak rozrzucone po mieście, że czasem trudno na czas dostać się z miejsca na miejsce. MPK jeździ często, bilety semestralne są dość opłacalne. Miasto samo w sobie wspaniałe, masa siłowni, biblioteki, parki... Polecam! :D

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Jeżeli czujesz powołanie do tego zawodu, w tym miejscu się odnajdziesz. Jeżeli nie, nie męcz się, zmień kierunek. Praca jest ciężka, ale satysfakcjonująca. Pomimo paru problemów z organizacją, to uczelnia jest bardzo miła :)